کدخبر:
215172
تاریخ انتشار:
۲۷ تیر ۹۷
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:

پرداخت پاداش های نجومی به 11 نفر در دولت/ مردم در انتظار ورود دستگاه قضایی

خزر: یکی از نمایندگان مجلس خبر داده که به دلیل خلا های قانونی پاداش نجومی پایان خدمت به 11 نفر از دولتی ها داده شده است.

به گزارش خزرآنلاین، هنوز تلخی دریافت حقوق های نجومی توسط برخی مدیران دولتی در اذهان مردم زنده است که حالا یکی از نمایندگان مجلس خبر داده برخی حقوق‌های بسیار بالا و پاداش‌های پایان خدمت نجومی در پی خلأهای قانونی پرداخت شده است.

به گزارش افکارنیوز، حسینی نماینده مجلس بیان داشته 11 نفر از این افراد درخواست بازنشستگی داده و پاداش خود را دریافت کرده‌اند و دوباره در سال ۹۷ اعاده به کار شده‌اند. مجلس برای این ارقام سقف تعیین کرد تا از پرداخت رقم‌های بالا خودداری شود، بنابراین بسیاری مدیران تقاضای بازنشستگی دادند تا با قوانین قبلی پاداش خود را دریافت کنند.

وی افزود: بسیاری دوستان اعلام کردند با این کار باعث خروج نخبگان از دولت می‌شوید، بنابراین ما عملکرد‌ها را از دستگاه‌های نظارتی درخواست کردیم و بر اساس این گزارش شاهد بودیم هیچ پرداختی خلاف قانون صورت نگرفته است.

این نماینده مجلس تصریح کرد: حتی آن فردی که یک میلیارد تومان پاداش پایان خدمت دریافت کرده، حقوق بسیار بالایی داشته که وقتی ضرب در 30 ماه شده، پاداشی معادل 30 ماه دریافت کرده است.

وی با ابراز تاسف از اینکه برخی حقوق‌های بسیار بالا و پاداش‌های پایان خدمت نجومی در پی خلأهای قانونی پرداخت شده است، ادامه داد: 11 نفر از این افراد درخواست بازنشستگی داده و رئیس دستگاه‌ها نیز با این بازنشستگی موافقت و پاداش خود را بر اساس قانون دریافت کرده‌اند و جالب اینجاست که دوباره در سال 97 اعاده به کار شده‌اند.

حسینی در ادامه با اعلام اینکه چنین اقدامی در دستگاه‌های اجرایی خلاف قانون نبوده و بر اساس خلأهای قانونی صورت گرفته است، گفت: هم‌اینک باید طرحی را پیگیری کنیم که در مجلس تصویب شود تا دیگر شاهد چنین اقداماتی نباشیم.

این نماینده خانه ملت تصریح کرد: این افراد هم حقوق بازنشستگی می‌گیرند و هم حقوق جدید خود را! البته از طریق کمیسیون به دستگاه‌های نظارتی اعلام کرده‌ایم گزارش‌های خود را تا پایان شهریور به مجلس ارائه دهند.

حسینی اضافه کرد: طبق آیین‌نامه داخلی می‌توانیم دو حکم را برای این افراد اجرا کنیم تا به عنوان جرم یا تقاضای رسیدگی، به محاکم قضایی ارسال کنیم یا این پرونده را به کمیسیون اصل 90 یا دیوان محاسبات ارسال کنیم.

به نظر می رسد متاسفانه وجود برخی خلا های قانونی باعث به وجود آمدن چنین پرداخت هایی شده است و مردم از دستگاه قضایی توقع دارند با توجه به ورود بسیار خوب و مقتدرانه ای که در موضوع حقوق های نجومی داشت در این موضوع نیز ورود کند و راه سوئ استفاده های احتمالی بسته شود.
پرداخت پاداش های نجومی به 11 نفر در دولت/ مردم در انتظار ورود دستگاه قضایی
#نخبگان #بازنشستگی #حقوق


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای سیاست
تازه های سیاست
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
215172 1