کدخبر:
215246
تاریخ انتشار:
۲۹ تیر ۹۷
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:

وزارت کار، پیرترین وزارت اقتصادی/ میانگین سن مدیران وزارتخانه‌های اقتصادی چقدر است؟

به گزارش خزرآنلاین، یکی از انتقاداتی که به دولت روحانی همواره وارد بوده و هست پیر و خسته بودن مدیران دولتی است ، آمار سنی مدیران دولت نیز بر این انتقاد صحه می گذارد و این نقد را وارد می کند. مدیران برخی از وزارتخانه ها نیز پیر هستند ، از جمله در راس این وزارتخانه ها ، وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی است که میانگین سن مدیران آن 57 سال  که پیرترین وزارتخانه اقتصادی از لحاظ سنی است.

از دلایل استیضاح اسفند ماه سال 96 علی ربیعی وزیر کار خسته و پیربودن بدنه وزارت کار و زیر مجموعه های آن است. فریدون حسنوند رئیس کمسیون انرژی مجلس در جلسه کمسیون و قبل از استیضاح ربیعی با ذکر این نکته خطاب به وزیر کار گفت : آقای ربیعی میانگین سنی مدیرانت را بگیر و ببین خروجی این مدیران پیر و خسته چه بوده است ، میانگین سنی مدیران وزارت کار یعنی توسعه ، تعقل ، نظارت و اشتغال تعطیل است ، با این مدیران پیر و خسته نمی توان کاری کرد.

در ادامه وضعیت سنی مدیران وزارتخانه‌ها را بررسی می کنیم و در ابتداد در جدول زیر نگاهی به سن مدیران وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی می اندازیم:

بعد از وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی وزارت صنعت، معدن و تجارت با میانگین سنی حدود 54 سال دومین وزارتخانه پیر است.

 

وزارت خانه های اقتصاد با میانگین سنی 51.7 و راه و شهرسازی با میانگین سنی 51.3 به ترتیب در رتبه های سوم و چهارم وزارتخانه های اقتصادی پیر قرار دارند.

 

این در حالی است که جهانگیری معاون اول رئیس جمهور و جمشید انصاری معاون رییس جمهوری و رییس سازمان اداری استخدامی کشور از کاهش 8 ساله سن مدیران کشور خبر داده و یکی از وعده های رئیس جمهور نیز استفاده از جوانان است.

برای کشوری که متوسط سنی و اصطلاحا میانگین سنی آن حدود ٣١ سال (سرشماری سال ١٣٩٥) است، این مدیران با شکاف نسلی آشکار و عمیق تلقی می‌شود. نکته مهم دیگر آن است که جوان‌گرایی یا همان نخبه‌گرایی، پدیده‌ای است که تقریبا در تمام کشورهای پیشرفته مدنظر قرار می‌گیرد. همان‌گونه که در دولت کنونی فرانسه، شاهد آنیم امانوئل مکرون ٣٩‌ساله بر تصدی امور نشست؛ اغلب کارشناسان (البته با پشتوانه نگاه مردمی)، معتقدند در راه توسعه، جوانان تحول‌خواه‌تر و نوگراتر هستند؛ بنابراین می‌توان با استفاده از این ظرفیت و قرار‌دادن جوانان نوگرا و نخبه در کنار پرتجربه‌ها و مسن‌ترها در دولت‌ها، استفاده تام از ظرفیت‌های نیروی انسانی کرد.
وزارت کار، پیرترین وزارت اقتصادی/ میانگین سن مدیران وزارتخانه‌های اقتصادی چقدر است؟
#دولت پیر #سن مدیران وزارتخانه‌ها #وزارت اقتصاد


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای اجتماعي
تازه های اجتماعي
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
215246 1