کدخبر:
215254
تاریخ انتشار:
۲۹ تیر ۹۷
چاپ
چاپ
|
1 نظر
چاپ
دسته خبر
:

بی خاصیتی بیمه تامین اجتماعی در گیلان | داروی 1700 تومانی نیاز به تاییدیه اینترنتی 2000 تومانی دارد!

خزر: دارو‌هایی مانند قرص سرماخوردگی، سرم شست‌وشو، بسیاری از شربت‌ها و قرص‌های مورد مصرف مردم از بیمه خارج شده اند و مردم برای یک بیماری ساده باید چند برابر هزینه‌های قبلی را پرداخت کنند.

به گزارش خزر، بیمه نقش به سزایی در افزایش رفاه و امنیت جامعه دارد و پوشش بیمه‌ای به هر میزانی که بیشتر باشد، دغدغه مردم به ویژه قشر متوسط و آسیب پذیر کمتر می‌شود، سازمان تامین اجتماعی بزرگترین سازمان بیمه‌ای کشور بوده و اکثریت مردم در چتر بیمه‌ای این سازمان قرار می‌گیرند.
 
طبق آمار موجود این سازمان، هفتاد درصد بازنشستگان زیر ۲ میلیون حقوق می‌گیرند و با توجه به اینکه اکثریت شاغلان این سازمان نیز افراد کارگر با قرارداد‌های موقت بوده نشان می‌دهد این سازمان چقدر در افزایش رفاه اجتماعی و برداشتن دغدغه‌ها از مردم موثر است.

اما به تازگی قانونی در تامین اجتماعی اجرایی شده که دغدغه کارگران و اقشار آسیب پذیر را به شدت افزایش داده و باعث نگرانی طبقه متوسط و پایین جامعه شده و 100 قلم دارو از چتر بیمه‌ای تامین اجتماعی خارج شده و مردم باید هزینه آزاد دارو را پرداخت کنند.

دارو‌هایی مانند قرص سرماخوردگی، سرم شست‌وشو، بسیاری از شربت‌ها و قرص‌های مورد مصرف مردم از بیمه خارج شده اند و مردم برای یک بیماری ساده باید چند برابر هزینه‌های قبلی را پرداخت کنند. طبق طرحی که تامین اجتماعی با کمک وزارت بهداشت در حال انجام آن بوده قرار است بسیاری از دارو‌های دیگر از پوشش بیمه‌ای خارج شده تا عملا بیمه تامین اجتماعی به یک بیمه بی خاصیت تبدیل شود.

یکی از داروخانه داران در این خصوص می گوید: «قیمت ویال سفازولین ۱۷۰۰ تومان است، ولی نیاز به تایید اینترنتی دارد تا ۳۰ درصد آن را بیمه قبول کند، در حالی که بیمار باید برای تایید یک داروی ۱۷۰۰ تومانی ۲۰۰۰ تومان حق تائید اینترنتی پرداخت کند که واقعا خنده دار است.»
 
این داروخانه دار از افزایش نارضایتی مردم و دعوا با داروخانه‌ها خبر داد و تاکید کرد این عوامل فروش ما را به شدت کاهش داده است: «بیمه از ابتدای سال پول ما را نداده و از طرف دیگر هم با قانون‌های جدید چند نسخه‌ای هم که ماهانه داشتیم را از ما گرفته اند.»

نکته دیگری که در نظام بیمه‌ای کشور تبعیض را نمایان می‌کند این است که به عنوان مثال کارمندان بانک‌ها و برخی از سازمان‌ها مانند شهردار‌ی‌ها دارو‌ها را به صورت رایگان دریافت می‌کنند. اوضاعی در نهادهایی مانند بانک مرکزی تبعیض آمیزتر است چراکه سقفی برای دادن داروی رایگان به پرسنل این نهادها در نظر گرفته نشده و بیمه پرسنل این بانک حتی دارو‌های خارجی و برخی از تجهیزات پزشکی را هم قبول می‌کند.

امتیازهایی که بسیاری از کارشناسان سلامت معتقدند تامین اجتماعی نیز می‌تواند به سرمایه گذارانش ارائه دهد چراکه جمعیت بسیار بسیار بزرگی در زیرمجموعه دارد و مبالغ گزافی از محل پرداخت های ماهانه ایشان دریافت می‌کند. درست برخلاف بیمه نهادهایی مانند بانک ها که هزینه زا هستند.
 
وضعیتی تبعیض آمیز که جا دارد مسئولان برای رفع آن برنامه ریزی کنند چراکه قابل قبول نیست یک کارگر با حقوق اندک و امنیت شغلی پایین پول دارو را به صورت کامل پرداخت کند اما یک کارمند استخدامی یک بانک که مزایای شغلی بی شمار و امنیت شغلی بالایی دارد، از مزایایی مانند رایگان بودن دارو نیز بهره مند باشد؛ وضعیتی که بروز آن در داروهای معمولی و دم دستی، به شدت تنش آفرین هم به نظر می‌رسد!
بی خاصیتی بیمه تامین اجتماعی در گیلان | داروی 1700 تومانی نیاز به تاییدیه اینترنتی 2000 تومانی دارد!
#بیمه تامین اجتماعی #گرانی دارو


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
نظرات خوانندگان
احمد
ازاولش هم بیمه بی خاصیتبی بود حالا بدتر شده ماهی 310 هزارتومان میدم ولی خیری ازش نمی بینم
شنبه، 30 تير 139713:7:27
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای سلامت
تازه های سلامت
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
215254 1