کدخبر:
215328
تاریخ انتشار:
۱ مرداد ۹۷
چاپ
چاپ
|
2 نظر
چاپ
دسته خبر
:

استعفای نصرتی با 7 رای قبول شد | بهارمست سرپرست شهرداری رشت شد + حواشی

خزر: شورای اسلامی شهر رشت صبح امروز دوشنبه اول مرداد ماه چهل و نهمین نشست خود را تشکیل دادند تا به بررسی یکی از مهمترین موضوعات روز یعنی استعفای مسعود نصرتی شهردار رشت بپردازند.

به گزارش خزرآنلاین، چهل ونهمین جلسه شورای کلانشهر رشت با تلاوت آياتي چند از کلام الله مجيد توسط ساعد اصلانی در عمارت حاج میرزا خلیل رفیع آغاز شد.  امیرحسین علوی ریاست و فاطمه شیرزاد منشی گری شورا را بر عهده دارند. گمانه زنی های داخل شورا حکایت از سرپرستی جمشیدپور دارد! ( گزارش تصویری )

فاطمه شیرزاد به عنوان منشی جلسه بخشی از وصیت نامه شهید سر افراز علی اکبر اسدی را قرائت کرد. امیر حسین علوی ریاست شورای شهر رشت ضمن عرض خسته نباشید به اعضای شورا شهادت ۱۱ تن از مرزبانان را تبریک و تهنیت و برای خانواده این شهیدان آرزوی صبر و شکیبایی کرد. رئیس شورای شهر رشت در ادامه با تبریک ولادت امام رضا(ع)، عملیات مرصاد را مثال واضحی از هوشیاری جوانان دانست و گفت: جوانان ما همچون گذشته هوشیار و در صحنه ظاهرند.

 

وی ادامه داد: بر خود واجب می دانم نکاتی را در خصوص آمدن، ماندن و رفتن دکتر نصرتی بیان کنم. ایشان در یک حرکت دمکراتیک و آزادانه به عنوان شهردار شهر رشت انتخاب شدند.

رئیس شورای شهر افزود: شورا در این مدت با شهرداری و شخص شهردار همکاری کامل داشته است. مصوباتی که با مبالغ بالا در شورا گویا به تصویب رسیده، شاهد این ادعا است. نصرتی اگر بماند همچنان شورا آمادگی همکاری کامل را دارد. اظهارات بنده 2 بخش دارد. بخش اول صحبتهایم معطوف به مدیران شهرداری است که در زمان سرپرستی می بایست بهترین نحو خدمات رسانی را داشته باشند تا هرج و مرج پیش نیاید. بخش دوم صحبتم هم با مردم شهر رشت است و می خواهم مردم بدانند که 11 عضو شورا همیشه در حال خدمت به مردم هستند و امادگی دفاع از حقوق شهروندی را دارند.

فاطمه شیرزاد به عنوان ناطق بعدی ایام ولادت امام رضا و حضرت معصومه را تبریک گفت. وی از حضور مردم و استقبال پر شور آنان از خدام حرم رضوی تشکر کرد. شیرزاد با درود فرستادن به روح شهدای مرصاد صحبت های خود را پیرامون استعفای شهردار رشت ادامه داد. وی ادامه داد: روزی از بین تمام گزینه های موجود اقای نصرتی را انتخاب کردیم و حال بعد از یک سال قرار است با رفتن شهردار موافقت کنیم. بنده از همکاران خود تقاضا دارم در این دوره سرپرستی با داشتن جلسات منظم برای انتخاب شهردار، فرد قابل اطمینانی را به عنوان شهردار رشت برگزینند.

در ادامه اسماعیل حاجی پور عضو شورای شهر رشت به عنوان ناطق دوم پیشاپیش ولادت امام رضا را تبریک گفت. وی با اعلام خسته نباشید به شهردار، گفت: زمانی که عمر مدیریتی کوتاه می شود شهر متضرر می شود. حاجی پور با تشکر از دستورات فرماندهی نیروی انتظامی استان در خصوص آزاد سازی خیابان مقابل اداره گذرنامه، افزود: آقای نصرتی به سختی به شهر رشت آمد. آن روز که آمد بنده به ایشان گفتم به شما رای نمی دهم چون غیر بومی هستی. به ایشان گفتم شماره پلاک ماشین بنده ۴۶ است اما شماره ماشین شما فرق می کند!

حاجی پور ادامه داد: آقای نصرتی به مانند یک پیمانکاری که می خواهد ساختمانی را بسازد، ابتدا به سراغ فنداسیون شهرداری رفت. بنده معتقد بودم ایشان در شهرداری رشت کاری نمی کند اما وقتی رفتم، دیدم با انبوه کارهای انجام شده رو به رو هستم. به مثال همان تراموا که پرونده اش خاک می خورد اما در حال حاضر تحویل مشاور شده و ردیف بودجه برایش در نظر گرفته شده است.

رئیس کمیسیون ترافیک در پایان با بیان اینکه نصرتی فرشته نبود و اشتباهاتی هم داشت، گفت: البته هیچ املایی بدون غلط نیست. بنده از آقای نصرتی می خواهم امروز بیاید و گزارش کاری بدهد و درد هایی که در دل دارد را بگوید. آقای نصرتی اگر با استعفای شما موافت شد شاید برای ما فرصتی باشد که بعد ها بتوانیم پروزه های شهری را در سازمان همیاری ها و شهرداری با قدرت جلو ببریم.

رضا رسولی به عنوان ناطق سوم جلسه ضمن عرض تبریک ایام، گفت: هیچ رفتاری در شهر رشت بدون تاثیر نخواهد بود. شاید کوتاهی و همصدایی شهرداری رشت در تهیه طرح تفضیلی شهر رشت باعث شده اقتصاد شهر تحت الشعاع قرار گیرد چرا که ساخت و ساز با توجه به طرح تفصیلی اصلا صرفه اقتصادی ندارد. ما کاری کرده ایم که اگر کسی خلاف بسازد بهتر است تا بخواهد مجوز بگیرد!

وی ادامه داد: 11 ماه بر روی طرح تفضیلی در کمسیون ماده 5 کار شده است اما نمی دانم چرا جلسه ای که باید اتمام کنده باشد تشکیل نمی شود. 3 بار جلسه قرار به برگزاری بوده که هر بار یکنفر با عدم حضور خود جلسه را به تعویق انداخته است. در این مقطع حساس که شهردار می خواهد برود، راه و شهرسازی هم قرار است تغییراتی را به خود ببیند و به نظر می رسد در پی این تغییرات زحمات چندین ماه ما بر باد رود.

رسولی افزود: در ماه گذشته ما فقط ۳۰ پروانه برای ساخت و ساز صادر کرده ایم که این مورد خیلی حساسی است و منابع درآمدی دیگر برای شهرداری باید دیده شود.

در ادامه رئیس شورای شهر رشت با تایید اظهارات رسولی از حضور و مکاتباتی با تهران سخن گفت و اذعان داشت: البته به بر خی ها برخورد که چرا ما مستقیماً با تهران مکاتبه کرده ایم. آخرین باری که قرار بود جلسه طرح تفصیلی برگزار شود، شنبه ساعت ۸ صبح بود که به ساعت ۱۳ موکول شد و البته و در جلسه هیچ وقت تشکیل نشد!

رئیس شورای شهر رشت دستور جلسه را قرائت کرد موضوع جلسه را بررسی استعفای شهردار رشت عنوان کرد. وی افزود: در ابتدای دستور از شهردار محترم تقاضا دارم توضیحات و نکته نظرات خودشان را بگویند.

شهردار رشت در ابتدا ضمن عرض احترام به تمامی اعضای شورای شهر و رسانه ها، گفت: بخشی از تصمیم بنده بر می گردد به شرایط خاص شخصی و خانوادگی و بخش دیگر هم به پیشنهادات تهران بر می گردد. بنده 11 ماه پیش با عشق و علاقه وارد شهرداری و شهر رشت شدم و سعی کردم با کمک دوستان و با توجه به اتفاقات کشور نسخه ی خاص شهر رشت را طراحی کنیم.

وی ادامه داد: در اولین مورد می توان به ورود بخش سرمایه گذاری اشاره کرد. تا به امروز 21 مورد سرمایه گذاری در شهر رشت تعریف شد که تشریفات اداری 18 مورد از آن طی شده و حتی در یک مورد عقد قرار داد هم انجام شده است. حقوق ها بروز شد و امروز شهرداری قابلیت این را دارد تا سر پای خودش بماند و بتواند کارها را رو به جلو ببرد.

نصرتی افزود: مدیرانی در شهرداری وجود دارند که این قطار در حال حرکت را به جلو هدایت کرده و مانع از توقف آن شوند. نیت بنده کار کوتاه مدت نبوده است این را می توانید از کارهایی که در زمان شهرداری بنده در این شهر انجام شده است ببینید.

شهردار رشت ادامه داد: امروز تصمیم بسیار سختی در زندگی ام گرفته ام و با تعصبی که در من در خصوص شهر رشت و شهروندانش به وجود آمده است، امیدوارم بتوانم کمک حال این شهر باشم.

*غلط های نگارشی در متن استعفا نصرتی دیده می شود که نشان دهنده نگارش این استعفا توسط افراد دیگر است.

در ادامه علیپور به عنوان موافق استعفا  خطاب به شهردار رشت گفت: بنده به عنوان کسی که رای تعیین کننده به شما داده ام، در برخی مواقع حرف های تندی زده ام که البته حق داشته ام و بر خود واجب دانستم این موارد را بگویم و برای شما در هر پست و مقامی که هستید و خواهید بود آرزوی موفقیت می کنم.

رمضانپور به عنوان مخالف استعفای شهردار رشت گفت: امروز من حال خوشی ندارم چرا که فکر نمی کردم به اینجا برسیم. در زمان انتخاب شما با واکنش شدید نماینده ولی فقیه سابق رو به رو شدیم و هزینه های زیادی برای انتخاب یک شهردار غیر بومی دادیم. در زمان انتخاب تمامی اعضای شورا بر این تاکید داشتیم که یک شهردار چهار ساله انتخاب کنیم و به حق انتخاب خوبی داشتیم. چه شد که امروز به اینجا رسیدیم؟!

عضو شورای شهر ادامه داد: نصرتی موارد بسیار خوبی را در شهر رقم زد. امروز ما با تلاش هایی که آقای نصرتی رقم زده است توانسته ایم 5 درصد از سهام بانک شهر را بخریم. یادمان نمی رود که ما نمی توانستیم 5 میلیارد وام بگیریم اما الان می توانیم 200 میلیارد وام بگیریم. با پیگیری های انجام شده توانستیم در راستای تحقق آرزویی که مدتها داشتیم و آن ساماندهی زباله ها بود، بسیار خوب جلو برویم.

رمضانپور ادامه داد: برای اولین بار در کل کشور مجری طرح تفضیلی به جای شهرداری، اداره راه و شهر سازی بوده است و همین باعث شده که با این مشکلات عظیم رو به رو شویم. ما باید آسیب شناسی کنیم که چرا یک مدیر مدبر را از شهر رشت فراری می دهیم؟ من تردیدی ندارم که دوستانی که انتقادات تندی در خصوص شهردار دارند در آینده ی نزدیک حسرت حضور نصرتی را خواهند خورد.

در ادامه فرهام زاهد، عضو شورای شهر رشت ضمن عرض تبریک ایام، گفت: در ابتدا می خواهم از  هفت نفری که به قزوین رفته و آقای نصرتی را متقاعد به حضور در شهرداری رشت کردند، تشکر کنم. بنده به عنوان مخالف ایشان بودم اما با در ادامه شرایط خوبی را در شهرداری شاهد بودیم. امروز می دانم که اگر نصرتی برود اسیب جدی به بدنه شهرداری می زند. آقای نصرتی خیلی از پاداشها را قطع کرد و مانع از بروز اتفاقاتی شد که برخلاف مصالح رشت بود. بنده امروز به ایشان نمره بسیار خوب خواهم داد.

زاهد ادامه داد: زبان ما و قلم این دوستانی که اینجا حضور دارند باید به گونه ای باشد که هیچ کس را آزرده خاطر نکند. بنده به عنوان مطلع می گویم اقای نصرتی پیشنهاد مدیر عامل منطقه ازاد کیش را داشته اند اما قبول نکرده اند. این را خیلی ها دیده اند و مطلع هستند و حتی از وزیر محترم هم شنیده اند. ما باید ناز مدیران خوب را بکشیم نه اینکه یک بازپرس ایشان ۲ ساعت در پشت در دادگاه نگه دارد. اگر به استعفا ایشان رای می دهم فقط بخاطر مدیریت خوب و سلامت مدیریتی ایشان است.

عاقل منش به عنوان ناطق بعدی ضمن عرض تسلیت شهادت مرزبانان سخنان خود را شروع کرد و گفت: از بیانات آقایان زاهد و علیپور تشکر کرده و به نوبه خودم از عدم توانایی حفظ شهردار خوبی مثل آقای نصرتی معذرت خواهی می کنم. تشکر می کنم از اقای نصرتی که توانست آرامش را به شهرداری بازگرداند. امیدوارم هرجا هستند موفق باشند و بتوانیم همراهی و همکاری را نسبت به همدیگر داشته باشیم. شیرزاد هم در ادامه از مردم شهر رشت معذرت خواهی کرد و نصرتی را با اخلاق ترین شهردار طول تاریخ شهرداری دانست.

استعفا نصرتی شهردار شهر رشت با 7 رای مورد قبول واقع شد. اعضای شورا هر کدام 2 نفر را برای سرپرستی به رییس شورا معرفی کردند. بهارمست به عنوان بیشترین تعداد معرفی برای انتخاب سرپرستی کاندیدا  شد و 10 رای از میان 10 رای موجودبه عنوان سرپرست شهرداری رشت منصوب شد. علوی گفت: نصرتی قول داده است برای شهر رشت و مردم رشت هر کاری که می تواند بکند.
استعفای نصرتی با 7 رای قبول شد | بهارمست سرپرست شهرداری رشت شد + حواشی
#شورای شهر رشت #مسعود نصرتی #شهردار رشت #استعفای شهردار


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
نظرات خوانندگان
امیر
آقای نصرتی فرد توانمند و با تجربه ایی بود که امتحانشو پس داده بود ولی متاسفانه عده ایی با جهل ، خودخواهی و یا برای رسیدن به اهداف نامشروعشون زمینه ادامه حضور و خدمت را از ایشون صلب کردن افرادی که نتایج چند سال کار ایشان را در قزوین ندیدن ولی مدرک فوق دیپلمشو علم عثمان کردن واقعا تاسف باره ... فردی که صحن شورا را با زمین فوتبال اشتباه گرفته بود و عشق کارت زرد دادن بود امیدوارم در مقابل وجدانش آسوده باشه و مردم رشت ناگزیر منتظر انتخاب بعدی این حضرات می مونن. کاش این همه هزینه و جار و جنجال برای انتخاب اعضای شورا جمع میشد و مردم مستقیم شهردارا انتخاب می کردن
دوشنبه، 1 مرداد 139713:5:20
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

بی نام
شورای شهر رشت جملگی از توان وعملکرد نصرتی دراداره شهر اتفاق نظر داشتند وبایستی ایشان را حمایت واز استعفایش جلوگیری میکردنند وبا این عمل خودعدم توانمندی خودرا درکمتر از 9 ماه ازسپری شدن دوران فعالیت شورا نشان داده است واداره مدیریت شهری پوشیدن لباس نیست که هرلحظه بتوان را عوض کرد اینطور بنظر میرسد که شورا بجای ارامش مدیریت شهری افسارگسیختگی را در سرلوحه کاری خود قرارداده است تا بهره لازم راببرد
سه شنبه، 2 مرداد 13977:23:57
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای اجتماعي
تازه های اجتماعي
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
215328 1