کدخبر:
215392
تاریخ انتشار:
۳ مرداد ۹۷
چاپ
چاپ
|
3 نظر
چاپ
دسته خبر
:

اقدام غیرقانونی راهنمایی و رانندگی گیلان + عکس!

خزر: در رشت اما بعضا قبض های جریمه در دست درجه داران وظیفه دیده می شود و این افراد بر خلاف قانون اقدام به جریمه خودروها می نمایند.

به گزارش خزر، در ماده 2 قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی مصوب 1389  صراحتاً آمده است که: به افسران کادر و پیمانی مورد وثوق راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران که برای تشخیص تخلفات مربوط به حمل و نقل و عبور و مرور تعیین شده و آموزش لازم را دیده اند، اجازه داده می شود تخلفات مربوطه را وفق قانون تشخیص داده و قبض جریمه صادر نمایند.

در تبصره دو این ماده اما آمده است که: به نیروی انتظامی اجازه داده می‌شود حداکثر 10 سـال پـس از تـاریخ لازم‌الاجـرا شدن این قانون تا جایگزینی افسران کادر و پیمانی از افسران وظیفـه مـورد وثـوق آمـوزش دیده جهت اجرای این ماده بهره‌گیری کند.

توجه به ماده 2 قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی و تبصره های ذیل آن حکایت از آن دارد که سربازان وظیفه راهنمایی رانندگی تنها در صورتی که افسر باشند، اجازه صدور قبض جریمه را دارند و درجه داران وظیفه به هیچ عنوان حق جریمه کردن ندارند.

در رشت اما بعضا قبض های جریمه در دست درجه داران وظیفه دیده می شود و این افراد بر خلاف قانون اقدام به جریمه خودروها می نمایند. تصویر زیر دیروز و در محدوده فلکه صابرین رشت گرفته شده و یک درجه دار وظیفه را نشان می دهد که برگ جریمه در دست اقدام به جریمه خودروها می نموده است.

البته هیچ کسی منکر تلاش های پرسنل خدوم راهنمایی و رانندگی گیلان که در سرمای زمستان و گرمای تابستان بدون هیچ چشمداشتی به ارائه خدمت به مردم مشغولند، نیست و در مجموعه عریض و طویلی همچون راهنمایی و رانندگی، بروز موارد معدود و انگشت شمار این چنینی دور از ذهن نیست.

 
اقدام غیرقانونی راهنمایی و رانندگی گیلان + عکس!
#راهنمایی و رانندگی گیلان #جریمه توسط سربازان وظیفه


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
نظرات خوانندگان
بی نام
خزر آنلاین صبر کن با هم آغاز مسابقه دیدن کنیم چرا نباید گفته شود شما بفرمایید چرا باید برای وسیله سواری که قصد خروج از کشور را دارد پلاک دیگری نصب شود و حیرت آور تر آن است همین ماشینی که پلاک نصب کرده حق تردد در خاک ایران را ندارد و به محض رویت علاوه بر صدور قبض جریمه فورا به پارکینگ دلالت داد می شود .پس شما بفرمایید حق من مالک چیست
چهارشنبه، 3 مرداد 139720:20:48
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

گیلانی با غیرت
شما دفترتون اونجاست این بیچاره بهتون گیر داده شما دارید الکی میزنیدش لابد گفته پارک نکنید پارک ممنوع مشکل از شماهاست شما مازندرانیا رو همه دیگه شناختن
چهارشنبه، 3 مرداد 139720:40:32
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

التئقغ
تصویرش کو پ؟
پنجشنبه، 4 مرداد 13977:48:52
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای اجتماعي
تازه های اجتماعي
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
215392 1