کدخبر:
215398
تاریخ انتشار:
۳ مرداد ۹۷
چاپ
چاپ
|
1 نظر
چاپ
دسته خبر
:

وزیر جهاد کشاورزی در نشست با مجمع نمایندگان گیلان:

کوچکی نژاد: ظرفیت پرورش ماهی در قفس در دریای خزر ضعیف است

خزر: در اين نشست اهم مباحث كشاورزي گيلان از جمله صنايع برنج، چاي، ابريشم، پرورش ماهي و وضعيت جنگل هاي گيلان مورد بررسي قرار گرفت.

به گزارش خزرآنلاین، در این نشست مهندس کوچکی نژاد ريیس مجمع نمایندگان با اشاره به واردات بی رویه برنج که موجب صدمه دیدن کشاورزان داخلی می شود خواستار دستوری جدی برای جلوگیری از واردات برنج و حمایت از کشاورزان شد و خرید تضمینی محصولات کشاورزان در سال جاری و پرداخت به موقع به کشاورزان را ضروری دانست.

در ارتباط با جنگل ها و مراتع استان گیلان با دستور وزیرجهاد کشاورزی اداره ی امور جنگل ومراتع استان گیلان به صورت مستقل به اداره کل منابع طبیعی استان گیلان واگذار شد.

مهندس کوچکی نژاد در ارتباط با احیای آب بندان ها تاکید ویژه داشت و این امر را در دو بعد امکان پرورش ماهی و ذخیره آب کشاورزی تاثیر گذار و حياتي دانست.

صنعت چای در گیلان از دیگر مباحث مطروحه در این نشست بود که مهندس کوچکی نژاد با اشاره به معوقات چايكاران فت ٥٠ درصد مابقي مطالبات بايد در اسرع وقت پرداخت شود و ميزان مبلغ تضميني برگ سبز چاي امسال با در نظر گرفتن تورم محاسبه گردد . وب همراهی و مساعدت بیشتر از جانب دولت را نیاز و لازمه رونق صنعت چای در استان دانست.

رییس مجمع نمایندگان در این نشست با اشاره به ظرفیت های موجود در رابطه با پرورش ماهی در قفس در دریای خزر فعالیت های انجام شده را ضعیف برشمرد و در ادامه وزیر جهاد کشاورزی متعد شد تا همکاری های بیشتری در این زمینه داشته باشد.

در ادامه این جلسه در ارتباط با انجام تحقیقات و کسب دانش روز ،موسسه تحقیقات بین المللی تاسماهین دریای خزر و موسسه تحقیقات برنج به عنوان دو موسسه ی مستقل شناخته شدند که سایر موسسات فعال در این حوزه تحت نظارت این موسسات فعالیت خواهند کرد.
کوچکی نژاد: ظرفیت پرورش ماهی در قفس در دریای خزر ضعیف است
#رییس مجمع نمایندگان #کوچکی نژاد #وزیرجهاد کشاورزی


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
نظرات خوانندگان
بی نام
همین تعداد کمی هم که در زمینه پرورش ماهی در قفس در دریای خزر فعالیت میکنند بیشتر از دیگر استانها هستند؟!!!!با وجود این همه بیکار بومی در استان گیلان چرا باید وضع چنین باشد
جمعه، 5 مرداد 139713:50:24
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای اجتماعي
تازه های اجتماعي
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
215398 1