کدخبر:
215404
تاریخ انتشار:
۴ مرداد ۹۷
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:

پیشگیری از شکستگی استخوان با مصرف ویتامین C

خزر: بنابر گزارش محققان استرالیایی، شکستگی استخوان در افراد ۵۰ سال به بالا، آنها را تا ۱۰ سال آینده در خطر مرگ قرار می‌دهد. در بررسی‌ها مشخص شده که شکستگی در استخوان‌ران و اطراف لگن به اندازه شکستگی در لگن، فرد مسن‌تر را در خطر مرگ زودهنگام قرار می‌دهد و این خطر می‌تواند حداقل تا ۱۰ سال باقی بماند. شکستگی لگن معمولا به دلیل پسرفت سریع سلامتی، خطر مرگ‌ومیر در افراد مسن را به شدت افزایش می‌دهد.

به گزارش خزرآنلاین، از دیلی‌میل، محققان استرالیایی برای اولین بار اثرات طولانی ‌مدتی را که معمولا شکستگی‌های استخوان روی افراد می‌گذارند، بررسی کردند و به خطرآفرین بودن شکستگی‌ها در افراد مسن پی‌بردند. شکستگی‌های غیرلگنی بیش از دو سوم شکستگی‌ها را به خود اختصاص می‌دهد و شامل شکستگی‌های استخوان‌ران، نزدیک‌لگن، ساق‌پا و ترقوه است.

این محققان می‌گویند، شکستگی استخوان، نقطه شروع تحلیل گسترده سلامتی فرد مبتلاست و بهبودی فرد معمولا دیر حاصل شده و بدین ترتیب موجب مرگ زودتر او می‌شود. آنها افزایش خطر مرگ را در انواع شکستگی استخوان‌ها بررسی کردند و متوجه شدند، اثر منفی شکستگی‌ها در سلامت فرد متفاوت است. در واقع خطر مرگ در افرادی که دچار شکستگی در نواحی لگن و استخوان ران می‌شوند بسیار بیشتر است.

محققان در بررسی‌های روی افرادی که دچار شکستگی در ناحیه لگن شده بودند، متوجه شدند مردها ۳۳ درصد و زن ها ۲۰ درصد بیشتر در خطر مرگ زودهنگام قرار گرفتند. بیشترین خطر هم مربوط به لگن و اطراف لگن است که تا ۱۰ سال بعد فرد را در خطر مرگ قرار می‌دهد. همچنین این خطر در شکستگی‌های غیرلگنی، ۵ سال است.

از طرفی محققان چینی با بررسی بیش از ۱۰ هزار نفر متوجه شدند که مصرف روزانه آب پرتقال در آنها می‌تواند خطر شکستگی در ران و استخوان ران را به نصف برساند. آنها می‌گویند راز این موضوع در ویتامین ‌C نهفته است. این ویتامین به وفور در گوجه‌فرنگی، توت‌فرنگی، کیوی و بروکلی یافت می‌شود.

با مصرف ویتامین C می توان تاحد زیادی از شکستگی‌های استخوانی پیشگیری کرد و خود را در خطر مرگ زودهنگام قرار نداد.
پیشگیری از شکستگی استخوان با مصرف ویتامین C
#شکستگی استخوان #مصرف ویتامین C #سلامت استخوان‌


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای سلامت
تازه های سلامت
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
215404 1