کدخبر:
215448
تاریخ انتشار:
۵ مرداد ۹۷
چاپ
چاپ
|
3 نظر
چاپ
دسته خبر
:

شصت و ششمین شهردار!

خزر: فاصله بین استعفای نصرتی تا انتصاب او در سازمان شهرداری ها و دهیاری ها تقریبا یک روز بود. این نشان می دهد که نصرتی وقتی عطای شهرداری رشت را به لقایش بخشید که جای پایش را در پایتخت حسابی محکم کرده بود!

به گزارش خزرآنلاین، فاصله بین استعفای نصرتی تا انتصاب او در سازمان شهرداری ها و دهیاری ها تقریبا یک روز بود. این نشان می دهد که نصرتی وقتی عطای شهرداری رشت را به لقایش بخشید که جای پایش را در پایتخت حسابی محکم کرده بود! شورانشینان هم همچون گذشته استعفای شهردار را تصمیم شخصی خود او دانستند و البته بر این نکته تاکید داشتند که می خواستند نصرتی شهردار 4 ساله رشت باشد! حالا اینکه این خواستن در حرف بوده یا در عمل، قضاوتش بر عهده شهروندان!

هدف اما اصلا موشکافی تعاملات بین نصرتی و شورای پنجم نیست. نصرتی رفته است و شورای رشت باید به دنبال چهره ای جدید برای تصدی بر شهرداری باشد. در این بین از برخی ها به عنوان محتمل ترین گزینه های تصدی بر شهرداری رشت نام می برند.

هادی زبده: در حال حاضر شهردار منطقه 16 تهران بوده و البته اصالتی رودباری دارد. گفته می شود رایزنی ها برای انتصاب او به عنوان شهردار رشت آغاز شده و البته حامیانی هم از درون مجموعه استانداری گیلان دارد.

حامد عبداللهی: گزینه اصلاح طلب و نزدیک به غلامعلی جعفرزاده، نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی. یک بار تا آستانه تصدی بر شهرداری فومن به پیش رفت اما موفق به تصدی بر کرسی شهرداری فومن نشد. حالا اما نامش در رسانه ها به عنوان یکی از گزینه های جدی تصدی بر شهرداری رشت برده می شود.

مسعود کاظمی: شهردار موفق لاهیجان، سابقه ریاست شورای شهر رشت را در کارنامه دارد. اگرچه یک بار در پروسه انتخاب شهردار، قافیه را به نصرتی باخت اما خیلی زود به عنوان شهردار لاهیجان تعرفه شد و توانست در شزایط اقتصادی فعلی، عملکرد مثبتی را از خود به خصوص در حوزه ایجاد انظباط مالی به نمایش بگذارد. بعید است کاظمی نسیه شهرداری رشت را به نقد شهرداری لاهیجان ترجیح دهد.

ابراهیم خلیلی: شهردار اسبق رشت، گویا دل دوری از رشت را ندارد. اندکی قبل از استعفای شهردار رشت، نامش به یکباره به عنوان یکی از خریداران بالقوه سپیدرود مطرح شد و حالا هم که نصرتی رفته، تصویرش در کنار چند نفر دیگر به عنوان یکی از گزینه های تصدی بر شهرداری رشت به تیتر اول برخی رسانه ها کوچ کرده است. خلیلی در دوران تصدی بر شهرداری رشت عملکرد قابل قبولی داشت البته آن چه سرانجام منجر به استیضاح او شد، پیشی گرفتن حاشیه بر متن در عملکرد شصت و سومین شهردار رشت بود.

محمد زالفی: اگر قرار باشد در انتخاب شهردار بعدی، جناح بندی های درون شورایی بر اساس سلیقه سیاسی باشد، زالفی اندک شانسی برای انتخاب به عنوان شهردار بعدی رشت دارد. اگرچه بسیاری طرح نام او را تنها پوششی برای اصلاح طلبان شورا می دانند و معتقدند اصلاح طلبان با علم به رای نداشتن او، به دنبال آنند که با طرح نام زالفی، عملا سایر شورانشینان را در ناچار به پذیرش گزینه اصلی خود کنند. به عبارت دیگر، از مرگ بگویند تا شورانشینان به تب راضی شوند!

جمشید رسایی: گزینه اصلی و البته در سایه اصلاح طلبان شورا. رئیس سابق جهاد دانشگاهی گیلان که معمولا نامش همردیف با مناصبی همچون مدیرکلی راه و شهرسازی و معاونت عمرانی استانداری برده می شود. تصدی رسایی بر شهرداری رشت، شاید بهترین اتفاقی باشد که ممکن است برای اصلاح طلبان شورای شهر رشت رقم بخورد.
شصت و ششمین شهردار!
#شهردار بعدی رشت #شهرداری رشت


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
نظرات خوانندگان
سولماز
انتخاب جمشید رسایی یکی از بدترین اتقاقاتی است که برای شهر رشت و اصلاح طلبان واقعی رخ میدهد. عملکرد ایشان در پستهایی که داشته متاسفانه آبرویی برای اصلاح طلبان باقی نگذاشته ، بخصوص در جهاد دانشگاهی
شنبه، 6 مرداد 13978:27:50
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

بی نام
قبل از نصرتی شهرداری رشت افسار گسیخته بوده وهرروز جابجاهایی ازنابجا بودنش از کار گزینی منتشر میشد وهرروز چند به اصطلاح چندمدیرعوض میشدغافل از اینکه سواد ان کار یا تجربه دران داشته باشند ودرنتیجه با گذاشتن بدهی های میلیاردی کمر شهرداری شکسته شد ونصرتی نیز که بر واحدهای مختلف شهرداری عملا تجربه داشتهودرمدت کوتاه موفق عمل نمود بدلیل خواسته های غیر موجه اعضای شورا وبرخلاف قانون شهرداری که درامور پرسنل حق دخالت ندارند هرکس فردی را براوتحمیل تاسکان مدیریت شهری را برعهده اوبگذارد فرار رابرقرار ترجیح داده است ومیدانیم قبل ازان تجماعتی توسط پرسنل در جای جای شهر بخاطر عدم دریافت حقوق بگوش میرسید وارامش را مجددابه شهر رشت به ارمغان اوردواینک اورفت وباز مسائل سیاسی حاکم درشورا . تاکی مردم بایستی چوب ندانم کاریهای شورا رابخورند وهرچند ماهی تغییر درسطح شهرداررشت باشند بابدهیهای چند صد میلیارد ی .که اگر هیچ کار عمرانی نکند ویک سال هم حقوق پرسنل پرداخت نشود درامد یکساله شهرداری رشت توان پرداخت بدهیهای انراندارد بااین توصیف مختصر این همه اسامی که قطعا به تواناهیهای نصرتی نمیرسند بدنبال چه میگردند برای عده ای جای سوال است
شنبه، 6 مرداد 13979:0:31
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

بی نام
برادر عزیز. شما واقعیت را درسایت خود منتشر نمیکنی وگزینشی عمل میکنی دیروز مطلبی از واقعیت وضعیت شهرداری رشت که اینک دران قراردارد بعنوان یک مدیر باز نشسته شهرداری که حداقل 25 سال دردوایرمختلف شهرداری وسازمانهای وابسته به ان خدمت نموده ام درخصوص گزینه شهردارمطرح پس از نصرتی اظهار نظر نموده ام که متاسفانه منتشر نشده است
يکشنبه، 7 مرداد 13977:50:47
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای سیاست
تازه های سیاست
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
215448 1