کدخبر:
215498
تاریخ انتشار:
۷ مرداد ۹۷
چاپ
چاپ
|
2 نظر
چاپ
دسته خبر
:

شهردار بعدی رشت باید جوان باشد، باید!

خزر: شهردار رشت باید جوانی باشد با سر نترس! اگرچه تجربه مدیران پا به سن گذاشته از پس سال ها برآمده و ارزشمند است و مفید، اما کرسی شهرداری رشت برای  جوانان ساخته شده است. اگر مدیری می خواهد پس از سال ها فعالیت، در حوزه مدیریت شهرسی هم تاثیرگذار باشد، بهتر است به جای شهرداری، به کرسی شورا بیندیشد.

به گزارش خزرآنلاین، در اینکه شهردار باید فردی متعهد و متخصص باشد، توانمند در جذب منابع و سرمایه گذار باشد، مدیری دانا و رهبری باهوش باشد و خیلی چیزهای دیگر؛ شکی نیست، هر مدیری باید چنین صفات کلیشه ای را داشته باشد، اما باتوجه به سوابقی که کلانشهر رشت از خود بجا گذاشته، باید ویژگی های منحصربه فرد دیگری نیز برای شهردار آینده شهر باران های نقره ای قائل بود.

شهردار بعدی رشت باید جوان باشد. باید! این نه یک شعار بلکه یک واقعیت است. شهردار یک منصب اجرایی است و کارهای اجرایی، جوانی می طلبد. بی شک مدیران بازنشسته و مسن نباید در قامت شهردار ظاهر شوند. جای حقیقی پا به سن گذاشتگان با تجربه ای که در پس سال ها به دست آورده اند، در کرسی های تصمیم گیری همچون شوراست. با تجربه ها تصمیم بگیرند و جوان ترها اجرا کنند.

حالا که مجلس شورای اسلامی نیز مصوبه منع بکارگیری بازنشستگان را تصویب کرده، فرصتی است تا به امثال اوسط مقدم، زالفی، شگفت و رمضانپور و خیلی های دیگر که سن و سالی از آنان گذشته بگوییم بهتر است در گوشه ای بنشینند و شهردار جوان آتی را کوچ کنند نه اینکه خود چکمه بپوشند و بیل بردارند در حالی که شاید بعضی از آن ها توان جسمی بیل زدن هم نداشته باشند!

خوشبختانه استاندار جوان گیلان نیز اصرار فراوانی بر بکارگیری جوانان دارد و برای اثبات این مهم تاکنون جوانان زیادی را به عنوان بخشدار و معاون فرماندار بر کرسی مدیریت نشانده است. از همین رو شهردار جوان احتمالی رشت قطعا مورد حمایت استاندار قرار خواهد گرفت که خود یک برد و امتیاز ویژه برای مدیریت شهری خواهد بود.

شهردار بعدی رشت باید جوان بوده و در برابر فشارها سری نترس داشته باشد. مصلحت سنجی مدیران پا به سن گذاشته و بازنشسته برای شهری چون رشت با عقب ماندگی های سال های اخیر، در بهترین حالت نتیجه ای جز تثبیت وضعیت موجود در پی نخواهد داشت.

شورانشینان می بایست از میان گزینه های موجود، یک جوان را برای تصدی بر شهرداری رشت برگزینند. آن دسته از با تجربه های عرصه مدیریتی که این روزها سودای تصدی بر شهرداری را در سر می پرورانند هم اگر واقعا به دنبال تاثیرگذاری در حوزه مدیریت شهری اند، باید به دنبال کسب رای اعتماد از مردم و جلوس بر یکی از کرسی های نهاد تصمیم گیری یعنی شورا باشند و عرصه اجرایی را به جوانان بسپارند.
شهردار بعدی رشت باید جوان باشد، باید!
#شهرداری رشت #شورای شهر رشت #انتخاب شهردار رشت


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
نظرات خوانندگان
همشهری
شهردار جوان با سر نترس را به تازگی تجربه کردیم و نتیجه اسفبار آن هنوز دامن شهرداری و شهر را گرفته، شهر نیاز به یک شهردار لایق، دانا و دلسوز دارد.
دوشنبه، 8 مرداد 13978:2:11
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

آشنا
سلام مهندس مقدم از سرمایه های انسانی و از مدیران نخبه، باتجربه و توانمند استان ما هستند و ذهنیت مثبتی به ایشان درحوزه های مختلف مدیریتی وجود دارد وی در هر جایگاهی مدیریت کرده اند کارهای ماندگاری از خود به یادگار گذاشته اند و امروز اتفاقا شهر ما در این برهه از زمان نیازشدید به مدیری با این خصوصیات که دارای توان اجرایی و تجربه لازم را داشته باشد، دارد در ضمن باید عرض کنم اطلاعات شما در خصوص سابقه کاری ایشان اشتباه است ایشان 20سال سابقه دارد و بازنشسته هم نیستند.
دوشنبه، 8 مرداد 139710:7:35
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای سیاست
تازه های سیاست
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
215498 1