کدخبر:
215512
تاریخ انتشار:
۸ مرداد ۹۷
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:

با معرفی11 عنوان کتاب؛ کتابخانه عمومی جیرنده و لوشان میزبان نشست کتاب خوان شدند

خزر: کتابخانه های عمومی حبیب نصراله زاده جیرنده و امام جعفرصادق (ع) لوشان روز گذشته میزبان جمعی از علاقمندان به کتاب و کتابخوانی و اعضای فعال این کتابخانه و برگزاری نشست کتاب خوان کتابخانه ای بودند.

به گزارش خزرآنلاین، این نشست های کتاب خوان جداگانه که به همت کتابداران و با استقبال خوب کتابخوانان مواجه شد11 عنوان کتاب در حوزه معرفی منابع هشتمین جشنواره ملی کتابخوانی رضوی و دیگر موضوعات معرفی و به اشترک گذاشته شد که در ادامه به بخش هایی از این کتاب ها می پردازیم؛

*«كاش تو را مي ديدم»، تالیف؛ مژگان شيخي/ ارائه توسط؛ حديثه چگيني(عضوکتابخانه)
این کتاب با نثری روان و قابل فهم به شکل روایت داستانی خوانندگان را با شرایط و زمان های روایت داستان آشنا می‌کند و همچنین سعی در ارایه تصویری دقیق از مجاهدت های حضرت فاطمه معصومه«س» در راه اعتلای دین خدا و حمایت های آن بزرگوار از امام هشتم(ع) در دوران خفقان ظلم دارد. کاش تو را می‌دیدم نوشته مژگان شيخي توسط انتشارات قدیانی در نوبت چاپ ششم در اختیار علاقه‌مندان قرار گرفت.

*«پنجشنبه فيروزه اي»، تالیف؛ سارا عرفاني/ ارائه توسط؛ فاطمه سلخوري (عضوکتابخانه)
کتاب پنجشنبه فیروزه ای عنوان تازه ترین اثر سارا عرفانی است که سرگذشت یک گروه دانشجوی ممتاز یک داشنگاه است که به منظور تشویق به اردوی زیارتی مشهد آمده اند. این سفر محمل اتفاقات رمان است که در آن علاوه بر اتفاقات جاری با استفاده از شگردهای سارا عرفانی نقبی نیز به گذشته می زند.فیروزه ای» با یک داستان سریع و سرضرب آغاز می شود. با روایتی از یک دانشجو که مخاطب می تواند به سادگی با آن همذات پنداری کند؛ دانشجویی که اهل ادا در آوردن نیست. امّا رمان پس از این پیش درآمد، وارد رابطه ی ظریف چند دختر دانشجو می شود که برای زیارت به مشهد مقدس وارد شده اند. «پنجشنبه فیروزه ای» از نظر بیان رویدادهای داستانی، اثری به شدت امروزی است.

*«به سپيدي يك رويا»، تالیف؛ فاطمه سليماني ازندرياني/ ارائه توسط؛ مهديه زنگيوند(عضوکتابخانه)
کتاب به سپیدی یک رویا رمانی است در خصوص زندگی و شخصیت حضرت معصومه(س) خواهر بزرگوار علی بن موسی الرضا(ع) به قلم فاطمه سلیمانی زندریانی که از سوی انتشارات کتاب نیستان روانه بازار کتاب شده است. به گفته نويسنده تمام اتفاقات اصلی و روایات کاملاً مستند هستند. حتی در بعضی موارد که اختلاف نظر وجود داشت، سعی شده معتبرترین واقعه روايت شود.

«پی پی جوراب بلند»، تالیف؛ آسترید لیندگرن/ ارائه توسط؛ حدیثه آقاجان پور (عضوکتابخانه)
کتاب پی پی جوراب بلند داستان دختری به نام پی پی است که پدر و مادر ندارد، او یک اسب دارد که در ایوان خانه اش زندگی می کند و یک میمون کوچولو به اسم آقای نیلسون که خیلی بامزه است. پی پی با کارهای عجیب خود ماجراهایی را بوجود می آورد که واقعاً هیجان انگیزند.

*«ماتیلدا»، تالیف؛ رولد دال/ ارائه توسط؛ زینب برشدوز (عضوکتابخانه)
کتاب ماتیلدا نوشتهی رولد دال، بهترین نویسندهی داستان‌های کودکان است. این کتاب داستان زندگی دختربچهی نابغه‌ای است که خواندن را خودش یاد گرفته و تمام کتاب‌های کتابخانه را هم خوانده است. او محبوب دل معلمش نیز هست. اگر میخواهید در جریان اتفاق‌های جالب و بامزهی ماتیلدا و معلمش قرار بگیرید، خواندن این رمان 232 صفحه‌ای را از دست ندهید. این کتاب برندهی جایزهی تصویرگری هانس کریستین آندرسن نیز شده است.

*«دره گل سرخ»، تالیف؛ آسترید لیندگرن/ ارائه توسط؛ نادیا پورباقری (عضوکتابخانه)
رمان «دره گل سرخ» اثر مشهورترین نویسنده سوئدی «آسترید لیندگرن» درباره زندگی پس از مرگ، توسط سوره مهر منتشر شد. «دره گل سرخ» درباره دو برادر به نام‌های یوناتان و کارل شیردل نوشته «آسترید لیندگرن» نویسنده سوئدی است که «عزیزالله قوطاسلو» کار ترجمه آن را برعهده داشته و با ویراستاری محمدرضا سرشار منتشر شده است. کارل پسر بچه 10 ساله و ضعیفی است که قادر نیست که از رختخواب خارج شود

*«روباهی به نام پکس»، تالیف؛ سارا پنی پکر/ ارائه توسط؛ محبوبه مجیدی (عضوکتابخانه)
«روباهی به نام پکس» نوشته سارا پنی پکر که به دوستی و عشق میان انسان و حیوان میپردازد با ترجمه بهرنگ خسروی وارد بازار کتاب ایران شده است.در معرفی این کتاب عنوان شده است: درباره این کتاب میتوان گفت که نویسنده با مد نظر قرار دادن عشق حقیقی میان یک روباه و پسری که او را بزرگ میکند و ادامه این ارتباط و استحاله پیدا کردن این ارتباط در شمایلی والاتر از یک رابطه صرف میان دو موجود زنده، تلاش داشته نشان بدهد که عشق حقیقی همچنان وجود دارد. حتی میان یک انسان و حیوان.

*«قصه های من و بابام»، تالیف: اریش ازر/ ارائه توسط؛ مبینا مجیدی (عضوکتابخانه)
یکی بود، یکی نبود. یک پدر بود و یک پسر بود. پدر نامش اِریش اُزِر بود و در سال ۱۹۰۳ در شهر پلاوئن در آلمان به دنیا آمد. در دانشکدهی هنر در شهر لایپزیگ هنر نقاشی را آموخت. بیست‌وهشت ساله بود که پسرش کریستیان، به دنیا آمد. آن‌ها در دوران حکومت استبدادی هیتلر زندگی میکردند. پدر از راه نقّاشیکردن با این حکومت ظالم مُبارزه میکرد. اِریش اُزِر، برای پسرش هم قصّه‌های دلنشین میگفت و آن‌ها را نقّاشی میکرد. این قصّه‌ها، که فقط نقّاشی است و نوشته‌ای به همراه ندارد، یکی از برجسته‌ترین کتاب‌های کودکان جهان است. سه کتاب قصّه‌های من و بابام برداشتی است از این قصّه‌های تصویری که برای کودکان ایرانی بازپَرداخت و نوشته شده است.

*«چوپی مریض است»، تالیف: تیری کورتن/ ارائه توسط؛ یلدا برش دوز (عضوکتابخانه)
داستان‌های چوپی مجوعه‌ای در رده ی ادبیات کودکان است که توسط تیری کورتن به زبان فرانسه نوشته شده و انتشارات ناتان آن را به چاپ رسانده است. سال ۱۹۹۲ همزمان با تولد پسرش، تیری کورتن که گرافیست بود، شخصیت پسر بچه‌ای را با ظاهر پنگوئن خلق نمود و آن را چوپی نام نهاد. از سال ۱۹۹۷ به بعد، ماجراهای چوپی با داستانهایی در مورد زندگی و اتفاقات روزمره راهی نشر شد. تا سال ۲۰۰۵، ۸۹ عنوان از این مجموعه به چاپ رسیدو بیش از شش میلیون جلد فروش داشت. سال ۲۰۰۴ ژان-لوک فرانسوا کارتون بلندی از ماجراهای چوپی ساخت و در پی آن سریال‌های کارتونی چوپی با عنوانین مختلفی در تلویزیون به نمایش در آمد.

*«بازي هاي شاد و تاثير گذار با رويكرد پرورش روان»، تالیف باربارا شر/ ارائه توسط؛ زينب امينيان (عضوکتابخانه)
بازی‌های شاد و تأثیرگذار با رویکرد پرورش روان» نوشته باربارا شِر(-۱۹۴۳)، کتابی است که برای والدین و فرزندان، باهم، نوشته‌شده‌است. این کتاب با هدف گسترش نشاط و شادمانی در خانه و خانواده، تمریناتی عملی را برای شاد بودن و شاد کردن کودکان آموزش می‌دهد.

*«از خودم سوال مي كنم»، تالیف؛ حامد محقق / ارائه توسط؛ فاطمه محسني (عضوکتابخانه)
کتاب از خودم سوال مي كنم دفتر شعری است شامل 19 قطعه شعر نیمایی از حامد محقق. شعرها برای گروه سنی نوجوان سروده شده و نرجس‌السادات محمدی آن را تصویرگری کرده است. تصاویر زیبایی که به خیال‌انگیزی شعرهای شاعر پیوند می‌خورد و ترکیبی هماهنگ و منسجم می‌آفریند. این کتاب از مجموعه «شعر نوجوان امروز» و از سوی کانون پرورش فکری کودکان نوجوانان منتشر شده است.
با معرفی11 عنوان کتاب؛ کتابخانه عمومی جیرنده و لوشان میزبان نشست کتاب خوان شدند
#هادی نوری #مدیرکل کتابخانه ها


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای علمی فرهنگی
تازه های علمی فرهنگی
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
215512 1