کدخبر:
215558
تاریخ انتشار:
۹ مرداد ۹۷
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در سیاهکل:

2 باب کتابخانه عمومی در سال جاری در گیلان به بهره برداری می رسد

خزر: دکتر هادی نوری در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان سیاهکل از افتتاح و بهره برداری از 2باب کتابخانه عمومی در سال جاری خبرداد.

به گزارش خزرآنلاین، جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان سیاهکل با حضور دکتر هادی نوری، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان؛ رضا اسلامی، فرماندار شهرستان سیاهکل؛ مهرداد پازوکی، سرپرست اداره کتابخانه های عمومی این شهرستان و اعضای انجمن کتابخانه های عمومی در فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در این نشست با اذعان به رشد شاخص های مختلف مطالعه استان نسبت به سال گذشته از رشد6 برابری اعتبارات عمرانی مجموعه کتابخانه های عمومی استان گیلان در سال97خبرداد.

دکتر هادی نوری با اعلام این خبر خاطرنشان کرد: با اختصاص این اعتبار، عملیات احداث بسیاری از پروژه های کتابخانه ها در شهرهای مختلف گیلان ادامه خواهد یافت و همچنین 2کتابخانه عمومی در سال جاری به بهره برداری می رسد.

نوری همچنین آغاز عملیات احداث 2پروژه جدید کتابخانه عمومی در روستای اردجان رضوانشهر و نیز کتابخانه بزرگ مسکن مهر رشت را از مهمترین اقدامات انجام گرفته در سالجاری عنوان کرد و گفت: امیدواریم با اختصاص به موقع اعتبارات این کتابخانه ها بزودی در اختیار مردم این مناطق قرار گیرد.

وی در ادامه کتابخانه های عمومی را بستر مناسبی برای انجام فعالیت های فرهنگی متنوع عنوان و با اشاره به برگزاری ویژه برنامه های مختلف فرهنگی در کتابخانه های عمومی از برگزاری محافل کتابخوانی، کارگاه های مختلف آموزشی و نشست های کتابخوانی به عنوان فعالیت های جنبی مهم این مجموعه یاد کرد.

*ایجاد جاذبه کتابخوانی از اهداف مهم کتابداران است
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان یکی از اهداف مهم کتابخانه های گیلان را ایجاد جاذبه در فعالیت ها دانست و گفت: کتابداران برای ایجاد اشتیاق در علاقمندان به کتاب و کتابخوانی و حضور عموم مردم در کتابخانه ها برنامه های خلاقانه بسیاری را در دست اجرا دارند.

دکتر هادی نوری در پایان صحبت های خود با اشاره به تدوین سند توسعه پنج ساله کتابخانه های عمومی استان در کارگروه ویژه، از وضعیت مناسب کتابخانه های عمومی شهرستان سیاهکل نسبت به پیش بینی های انجام شده در این سند خبرداد و گفت: شهرستان سیاهکل با داشتن 2کتابخانه عمومی مرکزی، از شهرستان های برخوردار در سرانه فضای مطالعه است، اما باید با حمایت های مالی از سوی شهرداری، تبلیغات محیطی و ایجاد المان های کتابخوانی، نامگذاری خیابان ها و میادین شهر به نام کتاب و نیز دیوارنگاره هایی با موضوع کتاب، داشته های شهرستان در حوزه کتاب به سمع و نظر مردم برسد.

*فرماندار سیاهکل: دوران تحصیل بهترین زمان برای ایجاد انگیزه مطالعه در کودکان و نوجوانان است
فرماندار شهرستان سیاهکل نیز در این نشست با بیان اینکه بالا بردن سرانه کتابخوانی در کشور ما یک هنر است گفت: از اینکه باخبر شدیم شهرستان سیاهکل در شاخص های مختلف مطالعه در استان موفق بوده است به خود می بالیم.

رضا اسلامی با بیان اینکه کتابخوانی ریشه و اساس توسعه است خاطرنشان کرد: برای رسیدن به این چشم انداز روشن، باید با اختصاص امکانات مناسب به کتابخانه ها و نیز تامین منابع مکتوب این مجموعه مردم را به کتابخوانی علاقمند کنیم که این از اهداف مهم ما در شهرستان سیاهکل است.

وی دوران تحصیل را بهترین زمان برای ایجاد انگیزه مطالعه در کودکان و نوجوانان دانست و با اشاره به نقش ویژه نظام آموزشی در این حوزه از آموزش و پرورش بعنوان نخستین ارگان سهیم در این اقدام مهم یاد کرد.

*پازوکی: شهرداری سیاهکل از بهمن ماه سال96 سهم خود را به کتابخانه پرداخت نکرده است
در ایتدای این نشست سرپرست اداره کتابخانه های عمومی شهرستان سیاهکل نیز در گزارشی به بیان اقدامات انجام شده از سال گذشته تا کنون اشاره کرد و گفت: یکی از مهمترین دغدغه های مجموعه کتابخانه های عمومی شهرستان عدم توجه کافی شهرداری ها نسبت به پرداخت سهم نیم درصد از درآمدهای هفتگانه خود به حساب کتابخانه هاست.

مهرداد پازوکی با بیان اینکه شهرداری سیاهکل از بهمن ماه سال 96 هیچگونه واریزی به حساب کتابخانه ها نداشته است یادآور شد: تنها منبع درآمدی کتابخانه ها برای تامین نیازهای جاری و حتی پرداخت هزینه های انرژی این مجموعه از حق نیم درصدی کتابخانه ها از درآمدهای شهرداری هاست.

گفتنی است در این جلسه الهه نوذری و محمد بهرامیان، مسئولین کتابخانه های عمومی زنده یاد دکتر کتایون منتصرکوهساری و شهید مفتح سیاهکل نیز به ارائه گزارش از فالیت های این کتابخانه ها پرداختند.
2 باب کتابخانه عمومی در سال جاری در گیلان به بهره برداری می رسد
#دکتر هادی نوری #مدیرکل کتابخانه ها


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای علمی فرهنگی
تازه های علمی فرهنگی
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
215558 1