کدخبر:
215592
تاریخ انتشار:
۱۰ مرداد ۹۷
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:

هادی نوری درنشست کتابخوان روسای دانشگاه‌های استان گیلان؛

اندیشه نیازمند سرمایه‌گذاری است تا به محصولی توانمند و موثر تبدیل شود

خزر: مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در نشست کتاب خوان روسای دانشگاه‌های استان گیلان با بیان اینکه در سالی که مزین به حمایت از تولیدات داخلی است باید بر اساس سیاست‌های اقتصاد مقاومتی اقدامات خود را پیش برد تاکید کرد: اندیشه نیازمند سرمایه‌گذاری است تا به محصولی توانمند و موثر تبدیل شود.

به گزارش خزرآنلاین، نخستین نشست کتاب خوان روسای دانشگاه‌های استان گیلان ظهر امروز (چهارشنبه 10مرداد) و با حضور دکتر هادی نوری، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلا؛ دکتر احمد رضی، رئیس دانشگاه گیلان؛ دکترسعید صادقی، رئیس دانشگاه پیام نور گیلان، دکتر ابراهیم چیرانی، رئیس دانشگاه آزاد استان، دکترعباس صادقی، رئیس دانشگاه علمی و کاربردی استان، دکتر شاهرخ شمشادی، رئیس دانشکده فنی و حرفه ای شهید دکتر چمران، مسئولان فرهنگی گیلان، روسای ادارات کتابخانه های استان، کتابداران، معاونین و مسئولین اداره کل کتابخانه های استان و اصحاب رسانه در سالن اجتماعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گیلان برگزار شد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان گیلان در این نشست با اشاره به اینکه سلسله نشست‌های کتاب خوان ویژه مدیران و ادارات دستگاه‌های اجرایی در گیلان برگزار شده است اظهار داشت: این نشست با محوریت روسای دانشگاه‌های استان گیلان برگزار می‌شود.

دکتر هادی نوری با بیان اینکه در نشست کتاب خوان ویژه روسای دانشگاه‌ها دو محور علم و دانش و کتاب بررسی می‌شود تصریح کرد: رابطه دانایی و توانایی متقابل است و دانایی توانمندی علمی را در عرصه‌های مختلف ایجاد می‌کند.

*تنوع دانش به تنوع محصولات ختم می‌شود و تکنولوژی محصول دانش است

وی با تاکید بر اینکه کشورهای توسعه یافته از محصولات تولیدی خود در راستای تولید و توسعه دانش بهره می‌برند خاطرنشان کرد: تولید محصولات پیچیده نتیجه دانش پیشرفته است و کشور‌های توسعه‌یافته در راستای رسیدن به این دانش فعالیت می‌کنند.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان گیلان با اشاره به اینکه هر چه محصولات پیچیده‌تر باشد نیازمند دانش وسیع‌تر و تکنولوژی بیشتر است بیان کرد: تنوع دانش به تنوع محصولات ختم می‌شود و تکنولوژی محصول دانش است.
نوری با بیان اینکه در سالی که مزین به حمایت از تولیدات داخلی است باید بر اساس سیاست‌های اقتصاد مقاومتی اقدامات خود را پیش برد تاکید کرد: اندیشه نیازمند سرمایه‌گذاری است تا به محصولی توانمند و موثر تبدیل شود.

*در جامعه باید به نخبگان و اندیشمندان برای رسیدن به پیشرفت در عرصه‌های مختلف میدان عمل داد

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان گیلان با تاکید بر اینکه برگزاری نشست‌های کتاب خوان در حوزه‌های مختلف جامعه اثرگذار است خاطرنشان کرد: در جامعه باید به نخبگان و اندیشمندان برای رسیدن به پیشرفت در عرصه‌های مختلف میدان عمل داد.

*معرفی کتاب"مشکل‌گشایی در گروه" توسط دکتر احمد رضی، رئیس دانشگاه گیلان

رئیس دانشگاه گیلان نیز در این نشست با معرفی کتاب "مشکل‌گشایی در گروه" و با اشاره به اینکه ترویج کتابخوانی و زمینه‌سازی برای گفتمان کتاب یکی از نیاز‌های جامعه است افزود: با گسترش فضای مجازی این نیاز بیش از پیش در جامعه احساس می‌شود.

احمد رضی با بیان اینکه مطالب موجود در فضای مجازی مطالبی بی‌محتوا و زودگذر است تصریح کرد: کتاب‌های کاغذی و کتاب‌های مجازی اثرگذاری گسترده‌ای بر فرآیند زندگی آدمی دارد و کتابخانه‌ها نباید تنها محل انباشت کتاب‌های کاغذی باشند.

رئیس دانشگاه گیلان با تاکید بر اینکه بحث آموزش شیوه کتابخوانی باید در دستور کار نهاد‌های فرهنگی قرار گیرد خاطرنشان کرد: سواد کتابخوانی و شیوه‌های مختلف این حوزه در جامعه نیازمند توسعه روز‌افزون است.

وی با بیان اینکه هر نوشته‌ای ارزش خواندن ندارد و گزینه‌های مورد نظر برای مطالعه باید گزینش شود تاکید کرد: فعالان فرهنگی می‌توانند در ترویج فرهنگ مطالعه و اهمیت کتاب اثرگذار باشند.

رضی با اشاره به اینکه مطالعه باید هدفمند و مسئله‌محور باشد و همواره باید با دیدگاه حل مشکل به مسائل توجه کرد که جامعه امروز به طور ویژه به این امر نیاز دارد افزود: پیچیدگی مسائل و مشکلات در جامعه امروز با ریشه‌یابی و بررسی قابل رفع است.

*معرفی کتاب"دستیابی به مدیریت زمان موفق" توسط دکترعباس صادقی، رئیس دانشگاه علمی و کاربردی استان

رئیس دانشگاه جامع علمی و کاربردی گیلان نیز در این نشست با معرفی کتاب "دستیابی مدیریت زمان موفق" و با بیان اینکه برای داشتن یک زندگی معقول و منطقی نیازمند این هستیم که بسیاری از نیازمندی‌های اطراف خود را مدیریت کنیم گفت: انسان برای مدیریت این عوامل نیازمند کسب توانمندی است.

عباس صادقی با بیان اینکه داشتن برخی مهارت‌ها در ابعاد عینی و منطقی زندگی اجتماعی ضرورت دارد تصریح کرد: در قرآن کریم به زمان قسم یاد شده و مدیریت این نعمت ارزشمند نیازمند تلاش و مهارت بوده زیرا مدیریت اثربخش زمان عامل موفقیت است.

وی با تاکید بر اینکه چگونگی به‌کارگیری زمان در اختیار به‌معنای مدیریت زمان است بیان کرد: اگر نتوانیم وقت خود را مدیریت کنیم به هیچ کار درستی دست نمی‌یابیم و مدیریت زمان نیازمند یک فرآیند روانشناختی است.

*معرفی کتاب "اقتصاد مقاومتی" توسط دکتر ابراهیم چیرانی، رئیس دانشگاه آزاد استان

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان نیز در این نشست با معرفی کتاب "اقتصاد مقاومتی" و با اشاره به اینکه سیاست‌های اقتصاد مقاومتی تعیین‌کننده رسیدن به توسعه است گفت: در برنامه ششم به‌منظور رسیدن به توسعه بر سیاست‌های اقتصاد مقاومتی تاکید شده است.

ابراهیم چیرانی با بیان اینکه کشور‌های غربی با سیاست‌های اقتصاد مقاومتی به‌واسطه ریشه اسلامی آن مشکل دارند تصریح کرد: دشمنان در تلاشند تا رفتار و الگوهای جامعه اسلامی را تغییر دهند و الگوهای ناقص و بی‌محتوای خود را بر جامعه اسلامی تحمیل کنند.

وی با تاکید بر اینکه پس از انقلاب کشور در شاخص‌‌های مختلف پیشرفت کرده است بیان کرد: اگر تحریم‌ها بر کشور اعمال نمی‌شد ظرفیت‌های رشد اقتصادی کشور بر اساس الگوهای اقتصاد مقاومتی رشد 16 درصدی را تجربه می‌کرد.

*معرفی کتاب "کالبدشکافی چهار انقلاب" توسط دکتر سعید صادقی، رئیس دانشگاه پیام نور گیلان

رئیس دانشگاه پیام نور گیلان نیز در این نشست با معرفی کتاب "کالبدشکافی چهار انقلاب" و با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی موجب تشکیل یک‌ نظریه‌پردازی جدید در نظریه‌پردازی‌های انقلابی غرب شد گفت: توفندگی جایگاه و پیچیدگی انقلاب اسلامی به‌گونه‌ای بود که دنیای غرب را متعجب کرد.

سعید صادقی با بیان اینکه کتاب مذکور چهار انقلاب انگلستان، آمریکا، فرانسه و انقلاب روسیه را بررسی می‌کند تصریح کرد: انقلاب نیازمند مدیریت انقلابی و بحران است که دنبای غرب از این ویژگی‌ها برخوردار نیست و رویکرد پارلمانی را دنبال می‌کند.

*معرفی کتاب "نظام آموزش عالی آلمان با رویکرد آموزش فنی و حرفه‌ای" توسط هاشم شمشادی،رئیس دانشکده فنی و حرفه‌ای چمران رشت

رئیس دانشکده فنی و حرفه‌ای چمران رشت با معرفی کتاب "نظام آموزش عالی آلمان با رویکرد آموزش فنی و حرفه‌ای" و با بیان اینکه بخش عظیمی از بیکاران جامعه را فارغ‌التحصیلان تشکیل می‌دهند گفت: فارغ‌التحصیلان باید در زیرساخت‌های آموزشی مورد مهارت آموزی قرار گیرند. هاشم شمشادی با تاکید بر اینکه این کتاب آموزش‌های رسمی را به آموزش‌های غیر رسمی متصل می‌کند خاطرنشان کرد: آموزش‌ها در کشور باید بر اساس استاندار‌های بین‌المللی صورت گیرد و این حوزه نیازمند ارتقاء است.
اندیشه نیازمند سرمایه‌گذاری است تا به محصولی توانمند و موثر تبدیل شود
#مدیرکل نهاد کتابخانه ها هادی نوری #هادی نوری


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای علمی فرهنگی
تازه های علمی فرهنگی
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
215592 1