کدخبر:
215736
تاریخ انتشار:
۱۶ مرداد ۹۷
چاپ
چاپ
|
1 نظر
چاپ
دسته خبر
:

توسعه همگون رشت، مستلزم ترسیم چشم انداز بلند مدت اقتصادی است

خزر: رئیس شورای اسلامی شهر رشت بر ضرورت ترسیم چشم انداز بلند مدت برای شهر رشت تاکید کرد و گفت: لازمه توسعه پایدار و متوازن و ارتقای سطح زندگی شهروندان، مستلزم ترسیم برنامه عملیاتی بلند مدت است.

به گزارش خزرآنلاین، رئیس شورای اسلامی شهر رشت بر ضرورت ترسیم چشم انداز بلند مدت برای شهر رشت تاکید کرد و گفت: لازمه توسعه پایدار و متوازن و ارتقای سطح زندگی شهروندان، مستلزم ترسیم برنامه عملیاتی بلند مدت است.

سید امیر حسین علوی افزود: نقشه شهر رشت نشان می دهد، توسعه جغرافیایی رشت در ده های اخیر متوازن صورت نگرفته است. افزون بر آن با اضافه شدن برخی از روستاهای همجوار به محدوده شهر رشت طبق طرح تفصیلی جدید، لزوم ترسیم چشم انداز توسعه برای رفع کاستی های گذشته از یک سو و توسعه همگون رشت ضروری است.

وی تاکید کرد: مدیران مناطق باید وضع موجود در محلات هر منطقه را به خوبی مطالعه نموده و ضمن تجزیه و تحلیل فرصت ها و تهدیدهای هر محله، استراتژی مشخصی برای اداره هر منطقه داشته باشند.

علوی خاطر نشان کرد: لازمه ترسیم چنین چشم اندازی، تشخیص منابع و پتانسیل های اقتصادی در هر منطقه است تا بتوان بر مبنای آن آورده اقتصادی ایجاد کرده و با درآمد حاصله از آن برای توسعه همگون محلات و افزایش خدمات رفاهی برای شهروندان هزینه کرد.

رئیس شورا، برحفظ و ارتقاء منزلت عملکردی مناطق و تقویت زندگی اجتماعي در محلات تاکید کرد و افزود: محلات کم برخوردار بویژه، مناطق 4 و 5 باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد و خدمات به نحوی صورت گیرد که منزلت اجتماعی ساکنان هر محله، افزایش یافته و احساس تعلق و در نتیجه همکاری با مدیریت شهری از سوی شهروندان تقویت گردد.

علوی یادآور شد: با وضعیت بحران آب در کشور، روند مهاجرت به شهر رشت روبه تزاد است. مدیران مناطق باید از هم اکنون برای مهاجران برنامه داشته باشند و ضمن بهره مندی از آورده مالی مهاجران، از ظرفیت ایشان به عنوان سرمایه گذار بخش خصوصی استفاده نمایند.

وی همچنین تصریح کرد: شورای شهر رشت تلاش دارد تا زمین های شرکت سپید رود را تملک نماید، شهرداری باید چشم انداز توسعه رشت را در ساخت محله ای با استانداردهای روز شهری در این محدوده ترسیم نماید.
توسعه همگون رشت، مستلزم ترسیم چشم انداز بلند مدت اقتصادی است
# رئیس شورای اسلامی شهر رشت #امیرحسین علوی


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
نظرات خوانندگان
بی نام
با افزایش بحران آب روند ورود مهاجران افزایش می یابد ولی باید در این زمینه محدودیت هایی در نظر گرفته شود. ساده اندیشی است اگر فکر کنیم مهاجران آورده مالی با خود به این منطقه می آورند تجربه نشان داده مهاجران به این منطقه نه تنها آورده مالی به اینجا نمی آورند بلکه فقط در فکرکسب درآمد و سود جویی از این منطقه هستند. واقعا خوش خیالی هم حدی دارد. این ما گیلانی ها هستیم که با خود آورده مالی به سایر مناطق میبریم خیال میکنید دیگران هم چنین هستند.... هرچه سریعتر باید روال مهاجرت به این منطقه کاهش یابد، منابع و امکانات به هیچ وجه جوابگوی افزایش جمعیت در اینجا نیست
پنجشنبه، 18 مرداد 13970:39:0
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای اجتماعي
تازه های اجتماعي
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
215736 1