کدخبر:
216034
تاریخ انتشار:
۲۸ مرداد ۹۷
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:

"باید" های دلق پوشی!

خزر: دلق پوش از زمان بر سر کار آمدن تا کنون "باید" های فراوانی برای صنعت استان وضع کرده است. از این "باید" ها البته می توان دریافت که دلق پوش به درستی مشکلات استان را در حوزه صنعت درک کرده و عدم رفع آن ها در آینده، مطمئناً به بهانه ای بیش از عدم شناخت نیاز دارد.

به گزارش خزرآنلاین، چندی پیش بود که فرهاد دلق پوش در فرمانداری رشت با بیان اینکه هیچ صنعتی به اندازه نساجی در گیلان توجیه اقتصادی ندارد، گفت: شرکت ایران پوپلین باید احیا شود.

دلق پوش هم چنین در گفتگوی دیگری با بیان اینکه در گیلان باید صنعت سبز گسترش یابد، گفت: نیاز است با توجه به شرایط اقلیمی استان صنعت نساجی و سلولزی که در گیلان پیشینه خاص خود را دارند، نیز جهش خوبی پیدا کنند.

دلق پوش در همایش تجلیل از برگزیدگان حوزه صنعت و معدن گیلان هم گفت: باید برای صنعت برنامه ریزی های بلندمدت داشته باشیم. ما در زمینه صنعت فولاد و سلولزی وضع خوبی داریم و امیدواریم به جز صنعت سلولزی در سال آینده به قطب فولاد کشور هم تبدیل شویم.

دلق پوش در حاشیه بازدید از شرکت کاسپین تامین در شهر صنعتی رشت گفت: سیاستگذاری کلان کشور باید به نحوی باشد که از صنایع و تولیدات استراتژیک نظیر داروسازی ها حمایت های اساسی انجام گردد.

فرهاد دلق پوش، در دومین همایش فرش دست بافت گیلان در سالن همایش بانک ملی برگزار شد، گفت: گیلان باید پایگاه فرش دست‌باف ابریشمی شود.

این تنها بخشی از "باید" هایی است که دلق پوش تا کنون برای صنعت استان تعیین کرده است. "باید" هایی که به نظر می رسد خود دلق پوش مجری تحقق بسیاری از آن هاست! البته هدف هم بررسی میزان موفقیت صنعت و معدن استان گیلان در تحقق آن ها نیست چرا که از وضعیت فعلی استان به خصوص در بخش های تولیدی و صنعتی به راحتی می توان دریافت که دلق پوش تا چه اندازه توانسته "باید" های خودتعریف کرده را محقق سازد.

حالا اما دلق پوش در اظهاراتی جدید با بیان اینکه موفق به ثبت مالکیت فکری و معنوی محصول زیتون مختص استان گیلان در سطح ملی شدیم، گفت: باید تولید داخلی زیتون را بیشتر و واردات را کاهش دهیم.

این "باید" جدید در حالی توسط دلق پوش وضع گردیده که اولا مانند موارد قبلی خود او و سازمان متبوعش باید آن را محقق سازند و ثانیاً کیست که نداند در این سال ها چه بر سر زیتون آمده است!

فروش زیتون های خارجی در مهد زیتون کشور در کنار مشکلات فزاینده ناشی از کم آبی و وجود آفت و بیماری تنها بخشی از مشکلاتی است که زیتون کاران رودبار با آن دست و پنجه نرم می کنند و صد البته "گفتار درمانی" و "شعارزدگی" راه حل آن نیست.

از این "باید" ها البته می توان دریافت که دلق پوش به درستی مشکلات استان را در حوزه صنعت درک کرده و عدم رفع آن ها، مطمئناً به بهانه ای بیش از عدم شناخت نیاز دارد.
"باید" های دلق پوشی!
#دلق پوش #صنعت و معدن


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای سیاست
تازه های سیاست
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
216034 1