کدخبر:
216182
تاریخ انتشار:
۳ شهریور ۹۷
چاپ
چاپ
|
2 نظر
چاپ
دسته خبر
:

چرا حامد عبداللهی با تفاهم نامه شهرداری رشت با موسسه خیریه فاطمیون مخالف است؟

به گزارش خزرآنلاین، دهم خرداد ماه بود که تفاهم نامه ای میان شهرداری رشت و موسسه خیریه فاطمیون جهت ساخت مجتمع خیرین فاطمیون به منظور نگهداری ایتام و در راه ماندگان منعقد شد. بر اساس این تفاهم نامه مقرر شد مجتمع خیرین فاطمیون با مشارکت شهرداری رشت و با هدف نگهداری از ایتام و در راه ماندگان راه اندازی شود.

این قرارداد با امضای شهردار وقت رشت و سردار حاتمی به نمایندگی از این موسسه خیریه رسمیت یافت و مورد تایید واحد حقوقی شهرداری رشت هم قرار گرفت. در جلسه انعقاد این تفاهم نامه، آیت الله فلاحتی نماینده محترم ولی فقیه استان گیلان و امام جمعه رشت، سردار عبدالله پور فرمانده سپاه قدس گیلان، سید امیر حسین علوی رئیس شورای شهر رشت، فرهام زاهد رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورا، محمد حسن عاقل منش رئیس کمیسیون فرهنگی شورا، سجاد محجوب رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری، پارسی مدیرکل بهزیستی گیلان و علیرضا قانع مدیر پارلمانی شهرداری رشت حضور داشتند.

 

بر این اساس قرار شد موسسه خیریه فاطمیون تا سقف مشخص شده، به تامین هزینه های اسکان، غذا، مایحتاج زندگی و لباس مناسب مددجویانی بپردازد که از طرف شهرداری رشت و یا سازمان فرهنگی شهرداری به این موسسه معرفی می شوند.

 

امروز اما یکی از لایحه های وارده به شهرداری رشت، بخشودگی عوارض موسسه خیریه فاطمیون به مبلغ 35 میلیون و هشتصد هزار تومان بود. لایحه ای که اگرچه با حمایت محمدحسن عاقل منش همراه بود، اما حامد عبداللهی در مخالفت با این لایحه اظهارات قابل تاملی را بر زبان راند!

عبداللهی با بیان اینکه این تفاهم نامه بر مبنای 600 میلیون تومان منعقد شده است نه 35 میلیون، به مخالفت با آن پرداخت و گفت: قطعاً هیچگونه نظارتی بر اجرای این تفاهم نامه نیست. مطمئنم هیچ گونه کنترلی در این خصوص انجام نمی گیرد و این لایحه اصلاً شفاف نیست!!

عبداللهی با طرح این سوال که چطور قرار است 700 میلیون حق و حقوق شهرداری را یک مجموعه دیگر برای ما بخشش کند، افزود: این ها خیلی مهم است. اگر پیشنهادی هست بفرمایید. من شخصا مخالف این قضیه هستم.

این اظهارات عبداللهی در حالی مطرح می شود که مسئولین این موسسه خیریه از خوش نامان بوده و در جریان انعقاد این قرارداد نماینده ولی فقیه در استان، سردار عبدالله پور، سردار حاتمی، امیرحسین علوی رئیس شورای شهر رشت و جمعی دیگر از مسئولان شهرداری رشت حضور داشتند.

اگرچه کنترل و نظارت بر هر قراردادی ولو اینکه طرف قرارداد از معتمدین هم باشد، پسندیده است اما عبداللهی چگونه با اطمینان از عدم وجود نظارت بر آن حرف می زند؟ آیا این اظهارات عبداللهی تلویحا این موضوع را به ذهن خوانندگان متبادر نمی کند که حتما تخلفی از سوی مسئولین موسسه خیریه فاطمیون در جریان این تفاهم نامه رخ خواهد داد؟!

جالب آن که عبداللهی در حالی با اطمینان از عدم نظارت و کنترل بر این تفاهم نامه سخن به میان می آورد که لایحه طرح شده در شورا اصلا ربطی به این تفاهم نامه نداشته و تنها قرار بوده در خصوص بخشودگی عوارض این موسسه خیریه و نه قرارداد آن تصمیم گیری شود.

از جناب عبداللهی باید پرسید اگر غیر از موسسه خیریه فاطمیون که به نوعی وابسته به یکی از نهادهای مهم و ایثارگر در عرصه کشور است، شخص حقیقی یا حقوقی دیگری هم از شهرداری رشت درخواست بخشودگی عوارض می کرد، وی به همین شدت به مخالفت می پرداخت؟ اساساً این عضو شورای شهر رشت چرا به جای بررسی لایحه وارده، به انتقاد از انعقاد قراردادی می پردازد که خود اعضای شورا اختیار امضای آن را به شهردار وقت اعطا کرده بودند؟ این مخالفت واقعاً به علت اعتقاد ایشان به عدم نظارت بر این قرار است یا باید ریشه آن را در جای دیگری جستجو کرد؟!

افکار عمومی البته مخالفت این عضو شورای شهر رشت با نصب تصاویر شهدا و نامگذاری کوچه ها به نام شهدا را از یاد نحواهند برد. (اینجا را ببینید)

در پایان بد نیست جناب عبداللهی به عنوان عضوی که گویا بسیار بر نظارت و کنترل امور در قراردادهای شهرداری تاکید دارند، به نظارت بر مواردی همچون پاداش های میلیونی بعضی از مدیران شهرداری، تهاترهای صورت گرفته در مجموعه شهرداری و البته پرداختی هایی که در زمان تصدی ایشان بر شهرداری منطقه 5 به برخی از رسانه ها صورت می گرفت، نظارت کنند و مردم را از نتیجه آن مطلع سازند.
چرا حامد عبداللهی با تفاهم نامه شهرداری رشت با موسسه خیریه فاطمیون مخالف است؟
#حامد عبداللهی #شورای شهر رشت #موسسه خیریه فاطمیون


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
نظرات خوانندگان
بی نام
خوش نامی هیچ ارتباطی با نظارت عضو شورا ندارد. ایشان حق قانونی خود دانسته که از منافع شهرداری دفاع نماید . حالا شما فکرمی کنید ایشان از این عمل بدنبال منافع خاص است .
يکشنبه، 4 شهريور 13978:20:47
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

ميثم
تصميم و صحبت اقاي عبداللهي بسيار به جا و حرف مردم رشت بوده ، هيچ دليلي وجود ندارد که يک موسسه خيريه، قراردادي با شهرداري منعقد کنه و بعد بابت اسکان هنوز داده نشده چندصد ميليون معاف بشه،
سه شنبه، 6 شهريور 139715:16:56
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای سیاست
تازه های سیاست
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
216182 1