کدخبر:
216370
تاریخ انتشار:
۱۱ شهریور ۹۷
چاپ
چاپ
|
2 نظر
چاپ
دسته خبر
:

رئیس شورای شهر رشت خبر داد:

پیگیری و مکاتبه با مقامات کشوری برای رفع مشکلات رشت در سال گذشته + اسناد

خزر: رئیس شورای شهر رشت از پیگیری برای رفع مشکلات رشت با مکاتبه با مقامات ارشد کشور در یک سال گذشته خبر داد.

به گزارش خزرآنلاین، رئیس شورای شهر رشت از پیگیری برای رفع مشکلات رشت با مکاتبه با مقامات ارشد کشور در یک سال گذشته خبر داد. سید امیر حسین علوی با اشاره به مشکلات عدیده مدیریت شهری و کاهش درآمدهای شهرداری اظهار کرد: بخش عمده ای از مشکلات شهرداری رشت ناشی از کاهش درآمدهای شهرداری از یک سو و صدور احکام قضایی و پرداخت غرامت های سنگین می باشد که در سالهای اخیر همواره موجب مسدود شدن حساب های شهرداری شده است. بر همین اساس تاکنون علاوه بر مکاتبه با مسئولان قضایی استان، با شخص آیت الله آملی لاریجانی، رئیس قوه قضاییه نیز مکاتبه گردید تا برای جلوگیری از مسدودی حساب های شهرداری، در اجرای احکام صادره قضاییه استمهال شود تا در مهلت ایجاد شده، شهرداری بتواند با آرامش بیشتری نسبت به جذب درآمد و جلب سرمایه های بخش خصوصی اقدام نماید.

رئیس شورا با اشاره به تلاش های کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر رشت در یک سال گذشته برای نوسازی و بازسازی ناوگان اتوبوسرانی تصریح کرد: با پیگیری های صورت گرفته، شخصا به معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور مکاتبه نمودم تا بتوانیم اعتبارات وزارت کشور را برای بازسازی و تعمیر اتوبوس های خریداری شده از سازمان اتوبوسرانی شهر قزوین جذب نماییم.

وی، حضور دکتر نوبخت را در هیات دولت پتانسیلی برای رشت خواند و افزود: طی مکاتبه ای به معاون رئیس محترم جمهور، ۴ پروژه مهم زیست محیطی رشت تعریف شده و خواستار تهمیدات لازم به منظور نحوه تامین مالی از یک سو و انتخاب متولی ملی و استانی از رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور شدیم. این پروژه ها که راهکارهای آن نیز به پیوست و به تفکیک برای دکتر نوبخت ارسال شده، شامل: پروژه مرکز دفن زباله سراوان، تصفیه و هدایت فاضلاب های وارد شده به رودخانه های رشت، راه اندازی تراموای رشت و بستر سازی و دیوار گذاری رودخانه های زرجوب و گوهر رود می باشد.

علوی تلاش برای تملک زمین های شرکت سپید رود را نیز از دیگر تلاش های شورای شهر در سطح ملی توصیف کرد و یادآور شد: در همین زمینه با دکتر نوبخت نیز مکاتبه شده تا برای خرید و تملک زمین های شرکت سپید رود بتوانیم اعتبارات دولتی را جذب نماییم.

رئیس شورا، رسیدن به شهری ایده آل مبتنی بر فرهنگ و سنت های پیشین رشت را از دیگر پروژه های در دست اقدام شورای شهر رشت خواند و تصریح کرد: برای رسیدن به چنین دست آوردی در مقیاس کلان، با معاون عمرانی وزیر کشور و رئیس سازمان شهرداری های و دهیاری های کشور مکاتبه صورت پذیرفت تا از تجربیات و دست آوردهای پژوهش های صورت گرفته در سطح ملی بهره مند گردیم.

وی، طرح تفصیلی جدید شهر رشت را چالشی در درآمدزایی در مناطق شهری عنوان کرد و افزود: این طرح به مقتضای شرایط رشت تدوین نشده است و بر همین اساس جلسات متعددی در کمیسیون توسعه و عمران شورا برگزار شده است. اگر چه با وجود تلاش های شورا، معاونت عمرانی استانداری و مدیر کل دفتر فنی که جای تقدیر و تشکر دارد، این اصلاحات هنوز به تصویب نرسیده است اما برای طی کردن این پروسه با معاون عمرانی وزارت راه و شهرسازی کشور مکاتبه شده است تا بتوانیم طرح تفصیلی جدید را با اصلاحات مد نظر مدیریت شهری تصویب نموده و بتوانیم درآمدهای ناشی از صدور پروانه را افزایش دهیم.
پیگیری و مکاتبه با مقامات کشوری برای رفع مشکلات رشت در سال گذشته + اسناد
#رئیس شورای شهر رشت #امیرحسین علوی


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
نظرات خوانندگان
احمد
با سلام ، ضمن تشکر از ارایه اسناد فوق،لطفاً از نمایندگاه فعلی شهر رشت آقای کوچکی نژاد با سابقه سه دوره حضور در مجلس و مهندس جعفرزاده با 2 دوره نمایندگی در مجلس سوال بفرمایید برای موارد طرح شده اعم از دفن زباله سراوان، فاضلابی که به رودخانه گوهر رود و زرجوب ریخته می شود چه اقدامی کرده اندچرا آقای کوچکی نژاد در این حدود 10 سال و یا آقای جعفرزاده 8 سال نمایندگی برای موضوعاتی به این مهمی کاری نکرده اند؟پیش درگاه خداوند و مردم شریف رشت چه جوابی دارند؟
دوشنبه، 12 شهريور 139711:34:7
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

بی نام
اقای علوی .مکاتبات بامقامات کشوری. ودرسایت گذاشتن دلیل حل مشکل نیست یکنفر از روستاهای پشت کوه هم میتواند چنین نامه نگاری را بکند وممانعتی در کار نیست در عمل چه نفعی برای شهروندان داشته است انرا درسایت بگذارید که نامه نگاری شما نزد مقامات اثر مثبت داشته است
دوشنبه، 12 شهريور 13977:32:17
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای اجتماعي
تازه های اجتماعي
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
216370 1