کدخبر:
216408
تاریخ انتشار:
۱۲ شهریور ۹۷
چاپ
چاپ
|
3 نظر
چاپ
دسته خبر
:

پاداش پاکدستی، برکناری نیست!

خزر: این روزها اما خبر از تغییر مدیرمالی شهرداری رشت به استناد موارد قانونی به میان آمده است. اگرچه تصمیم گیری در این خصوص را باید به عهده سرپرست شهرداری رشت گذاشت اما بی انصافی است اگر نگوییم ماه پسند عملکرد موفقی را از خود در یکی از حساس ترین مناصب مدیریتی شهرداری به نمایش گذاشته است.

به گزارش خزرآنلاین، کمبود منابع مالی این روزها مختص به یک یا دو اداره دولتی نیست. بسیاری از ادارات دولتی ولو از نوع متمول آن، مدت هاست که حتی در تامین حقوق پرسنل خود با مشکلاتی روبرو بوده و بعضا در برخی موارد حقوق پرسنل با تاخیرهای چند روزه تا چند ماهه به حساب آنان واریز شده است.

سونامی بی پولی اما خیلی زودتر از آن که به ادارات دولتی برسد، شهرداری ها را درنوردید و بسیاری از شهرداری های سراسر کشور، با مشکلات جدی در تامین منابع مالی خود روبرو شدند. پربیراه نیست اگر بگوییم هیچ شهرداری در سطح کشور نمانده که از کاهش چشمگیر درآمدهایش اعم از ثابت و متغیر آن، مصون مانده باشد. آفتی که به دامن شهرداری رشت هم افتاد و مسدود شدن چندین باره حساب شهرداری در بازه های زمانی کوتاه نشان می داد که اوضاع مالی در شهرداری رشت چندان بر وفق مراد نیست. 

در چنین شرایطی راضی نگه داشتن پیمانکاران طلبکار و حتی روبرویی با آنان که بعضا با توپ پُر به شهرداری می آیند، وظیفه ای بود که بر عهده مجتبی ماه پسند، مدیر امور مالی شهرداری رشت نهاده شده بود. عملکرد وی اما در یکی از حساس ترین مناصب شهرداری رشت چگونه بوده است؟!

برای پاسخ به سوال بالا باید گفت حتی منتقدان حضور ماه پسند در این پُست بر این معترف اند که به تایید بسیاری از اشخاص داخلی و نهادها، مدیر جوان امور مالی شهرداری نیرویی پاکدست و توانمند است. ماه پسند در ایام مدیریت خود در شهرداری توانست به میزان چشمگیری از حجم فراوان بدهی های این سازمان عریض و طویل بکاهد و بی شک نمی توان نقش او را در پرداخت به موقع حقوق پرسنل شهرداری و نیروهای حجمی نادیده گرفت.

این روزها اما خبر از تغییر مدیرمالی شهرداری رشت به استناد موارد قانونی به میان آمده است. اگرچه تصمیم گیری در این خصوص را باید به عهده سرپرست شهرداری رشت گذاشت اما بی انصافی است اگر نگوییم ماه پسند عملکرد موفقی را از خود در یکی از حساس ترین مناصب مدیریتی شهرداری به نمایش گذاشته است. همین که منتقدان ماه پسند تنها به این نکته که مدیرمالی شهرداری می بایست یک نیروی رسمی باشد تاکید دارند و علیرغم حساسیت بالای کاری او، هیچ شائبه ای در عملکرد وی دیده نشده است، خودگواهی بر این مدعاست. از یاد نبریم که بسیاری از اختلاس های کلان که با سواستفاده از مناصب مدیریتی به وقوع پیوسته است، ساخته و پرداخته کارمندان رسمی بوده است.
پاداش پاکدستی، برکناری نیست!
#مجتبی ماه پسند #شهرداری رشت


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
نظرات خوانندگان
امیر
مهم قانونه و مشکل ما از همین جا شروع میشه که قانون برای همه یکسان اجرا نمیشه اگه به صورت غیرقانونی در پستی گمارده شده باید نمیشد و حالا باید برداشته بشه این مسئله خیلی شفافه و نیازی به توضیح اضافی نداره
سه شنبه، 13 شهريور 13978:49:43
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

شهروند
با سلام . طبق قانون نیروهای قراردادی نمی توانند در چنین پست های گمارده شوند . بکار گیری فقط در سازمانها منع قانونی ندارد .
دوشنبه، 19 شهريور 13970:25:2
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

حاجی
خیلی باحالین دروغ نگو حاجی
سه شنبه، 13 شهريور 139713:1:32
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای اجتماعي
تازه های اجتماعي
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
216408 1