کدخبر:
216494
تاریخ انتشار:
۱۶ شهریور ۹۷
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:

کارگردان تئاتر معلولین: گیلان می تواند چهارمین تئاتر عمومی توانخواهان را داشته باشد

خزر: ابراهیم حسن زاده کارگردان،بازیگر، سرپرست گروه نمایشی آبی و فعال عرصه تئاتر معلولین درسال ۸۱ بعنوان دستیار، بازیگر و مربی حرکات فرم با فاطمه امیری کارگردان تئاتر شروع به کار هنرهای نمایشی نمود.

به گزارش خزرآنلاین، ابراهیم حسن زاده کارگردان،بازیگر، سرپرست گروه نمایشی آبی و فعال عرصه تئاتر معلولین درسال ۸۱ بعنوان دستیار، بازیگر و مربی حرکات فرم با فاطمه امیری کارگردان تئاتر شروع به کار هنرهای نمایشی نمود.

وی در جشنواره کشوری معلولین چابکسر با اجرا در بخش تئاتر نابینایان به عنوان اولین کار درحوزه نمایش معلولین موفق به کسب مقام سوم بازیگری کشور در دومین سال فعالیت هنری خودگردید.

ابراهیم حسن زاده با گروه های نابینا،ناشنوا،معلولین جسمی حرکتی و ناتوانان ذهنی به فعالیت در زمینه هنرهای نمایشی ادامه داد و درسالهای اخیر با انجمن های مختلف نابینایان،ناشنوایان،معلولین جسمی حرکتی و ذهنی،سندروم و اوتسیم همکاری مستمر داشته است.

در کارنامه هنری او ۴ دوره حضور درجشنواره کشوری،۳ دوره جشنواره استانی و دریافت رتبه اول و دوم کارگردانی وجود دارد.

وی هم اکنون با برگزاری هفتگی تاتر درمانی برای توانخواهان در حال تهیه نمایش هایی با این تیم می باشد.

کارگردان فعال در نمایش معلولین ابراز امیدواری کرد که با توجه به استقبال تماشاگران عام، سالن نمایش مناسب برای اجرا تئاتر عمومی اقشار مختلف معلولین علاقمند به هنرهای نمایشی فراهم گردد و هنر واقعی معلولین برای مردم ارائه شود.

ابراهیم حسن زاده در بحث مشکلات موجود بیان کرد:
فعالیتهای انجام گرفته در ۳سال گذشته از جمله جشنواره ای داخلی که اخیراً به مدت ۲روز اجرا گردید تنها در جمع معلولان و بدون تبلیغات رسمی و اطلاع رسانی عمومی برگزار گردیده است.

وی در ادامه افزود: هرساله با نزدیک شدن به جشنواره بحث مشارکت در تئاترمعلولین مطرح شده و برخی بدون تجربه و سابقه کار با توانخواهان ورود کرده و دیگر خبری از ماحصل کار دیده نمی شود.

ابراهیم حسن زاده درخصوص وضعیت داوری تئاتر معلولین با اشاره به برتری داوران سالهای گذشته بیان کرد:در۲سال اخیر اعطای جوایز به این بخش هنری فاقد معیار سنجش کیفی،بدون‌ تحقیق و بسیار ضعیف بوده و هیچگونه قواعد اصلی جهت انتخاب اعضا فعال،نحوه اجرا و مکان تمرین کار در زمینه تئاتر معلولین مشخص نگردیده است.

کارگردان وبازیگر گیلانی با اشاره به سابقه اجرا ۸ نمایش درحوزه تئاتر معلولین گفت:معرفی بیشتر و پیشرفت هنرهای نمایشی معلولین مستلزم اتحاد ارگان ها در راستای احداث سالن تئاتر ویژه معلولین است و در این راستا میتوان با برگزاری کارناوال نمایش،موسیقی و هنرهای سنتی معلولین و اجرای عموم تاتر معلولین، برپایی نمایشگاه هنری و جشنواره تئاتر و اجرا تئاترموسیقی، با هنرنمایی و نقش آفرینی معلولان، باحضور عموم مردم و خانواده های معلولان به نتایج فرهنگی،اجتماعی ور وانی بسیار مطلوبی در سطوح مختلف جامعه دست یافت.

وی همچنین افزود:در حال حاضر سه استان تئاتر عمومی توانخواهان دارند و امید است که با همکاری، بتوان گیلان را به عنوان چهارمین استان در این زمینه معرفی بنماییم.
کارگردان تئاتر معلولین: گیلان می تواند چهارمین تئاتر عمومی توانخواهان را داشته باشد
#ابراهیم حسن زاده #تئاتر


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای علمی فرهنگی
تازه های علمی فرهنگی
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
216494 1