کدخبر:
216560
تاریخ انتشار:
۱۹ شهریور ۹۷
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی گیلان: 8 میلیارد تومان زکات بین 23 هزار نیازمند گیلانی توزیع شد

خزر: دبیر شورای زکات استان گیلان گفت: امسال ۸ میلیارد و ۱۰۰ میلیون زکات در گیلان جمع‌آوری شده و این میزان مابین ۲۳ هزار و ۴۰۰ نفر تقسیم شده است.

به گزارش خزرآنلاین، علیرضا محمدی صبح امروز در همایش بزرگ‌ زکات در رشت با اشاره به اینکه استان گیلان به‌دلیل شرایط جغرافیایی از زکات واجب برخوردار نیست اظهار داشت: مردم گیلان در پرداخت زکات مستحبی پیشتاز هستند.

دبیر شورای زکات گیلان با بیان اینکه از سال‌های گذشته با تدابیر صورت گرفته از سوی علما برای برخی از محصولات استراتژی مانند برنج، چای، ماهی و مرکبات زکات مستحبی مطرح شده است گفت: مردم گیلان از اقدامات نیکوکارانه استقبال مطلوبی می‌کنند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی گیلان با تاکید بر اینکه به منظور ترویج فریضه الهی و فرهنگی زکات در عمده روستاهای گیلان تابلویی با مضمون زکات نصب شده است گفت: تشکیل شورای زکات روستا از سوی گیلان به شورای عالی زکات کشور پیشنهاد شد.

محمدی با اشاره به اینکه در حال حاضر در 2 هزار روستای استان گیلان شورای زکات تشکیل شده است خاطرنشان کرد: شورای زکات روستاها با همکاری امامان جماعت، امامان جمعه، دهیاران در روستاها مدیریت و پیگیری می‌شود.

دبیر شورای زکات گیلان با بیان اینکه استان در بحث جمع‌آوری زکات مستحبی موفق بوده است تصریح کرد:  با توجه به کمبود آب در سال زراعی امسال، استان گیلان در حوزه‌های مختلف محصولات کشاورزی  با افزایش تولید مواجه بوده است.

 وی با تاکید بر اینکه با اقدامات مطلوب باید در شش ماهه دوم سال مقوله پرداخت زکات مستحبی را در گیلان ترویج کرد افزود: امسال جمع‌آوری زکات فطریه در استان گیلان در مقایسه با سال گذشته با افزایش  70 درصدی مواجه بوده است.

دبیر شورای زکات استان گیلان با اشاره به اینکه سال گذشته 2 میلیارد 770 میلیون تومان زکات فطریه در گیلان جمع‌آوری شده است بیان کرد: امسال در استان گیلان 4 میلیارد تومان زکات فطریه از مردم خیر و نیکوکار گیلان جمع‌آوری شده است.

مدیرکل کمیته امداد گیلان با تاکید بر اینکه امسال در مجموع 8 میلیارد و 100 میلیون زکات متشکل از زکات مستحبی، واجب و فطریه در گیلان جمع‌آوری شده است گفت: این میزان زکات ما بین 23 هزار و 400 نفر در استان گیلان تقسیم شده است.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی گیلان: 8 میلیارد تومان زکات بین 23 هزار نیازمند گیلانی توزیع شد
#علیرضا محمدی #مدیرکل کمیته امداد امام


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای اجتماعي
تازه های اجتماعي
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
216560 1