کدخبر:
216734
تاریخ انتشار:
۲۷ شهریور ۹۷
چاپ
چاپ
|
4 نظر
چاپ
دسته خبر
:

بالاخره یک نفر از فعالیت های شهر خلاق خوراک حمایت کرد!

خزر: نشست رییس مرکز اطلاع رسانی و امور بین الملل وزارت کشور با ریاست و اعضای شورای اسلامی شهر رشت و مدیر ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت صبح دو شنبه ۲۶ شهریور در وزارت کشور برگزار شد.

به گزارش خزرآنلاین، در این نشست که دکتر شجاعی رییس مرکز اطلاع رسانی و امور بین الملل وزارت کشور، دکتر آذرم نیا معاون امور بین الملل این مرکز ، جوانی رییس مجمع سازمان ها و مجامع بین الملل این مرکز، دکتر زارع دبیر اجرایی دبیرخانه دیپلماسی شهری وزارت کشور با دکتر علوی رییس شورا، عاقل منش رییس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی، علی پور از اعضای هیات رییسه شورای اسلامی شهر رشت و فاطمه قدیمی مدیر ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت و مدیر برنامه های یونسکو در شهر خلاق رشت حضور داشتند با اشاره به اقدامات خوب انجام شده در شهر خلاق رشت اظهار داشت: این ‌وزارتخانه از فعالیت های رشت در حوزه دیپلماسی شهری حمایت خواهد کرد.

قدردانی دکتر شجاعی از تلاش های بی وقفه فاطمه قدیمی به عنوان مدیر برنامه های یونسکو در شهر خلاق رشت و مدیر ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت

رییس مرکز اطلاع رسانی و امور بین الملل وزارت کشور در نشست هم اندیشی برنامه های شهر خلاق خوراک رشت ضمن قدردانی از تلاش های بی وقفه فاطمه قدیمی به عنوان مدیر برنامه های یونسکو در شهر خلاق رشت و مدیر ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت تصریح کرد: وزارت کشور از فعالیت های رشت در حوزه دیپلماسی شهری حمایت خواهد کرد.

سید رمضان شجاعی کیاسری گفت: قوت گرفتن برنامه های مربوط به خوراک شناسی در رشت می تواند تاثیرات مثبتی در ابعاد مختلف اقتصادی، فرهنگی، اشتغالزایی و گردشگری به همراه داشته باشد.

وی تاکید کرد: شورای اسلامی کلانشهر رشت باید نتیجه تصمیمات خود را پیرامون چنین پروژه مهمی در قالب مصوبه رسمی به وزارت کشور اعلام کند.

وی با بیان اینکه در مدیریت شهری اختلاف وجود دارد گفت: بی شک برطرف کردن اختلافات به شکوفایی شهر می انجامد.

جایگاه رشت در مواضع دیپلماسی وزارت کشور در نظر گرفته خواهد شد.

در این‌ نشست همچنین معاون امور بین الملل مرکز اطلاع رسانی و امور بین الملل وزارت کشور نیز با بیان اینکه جایگاه رشت در مواضع دیپلماسی وزارت کشور در نظر گرفته خواهد شد، خاطر نشان کرد: ارتباطات اجتماعی و ورود توریست به رشت از راه برند خوراک شناسی نه فقط با حمایت ۳ عضو شورا بلکه با حمایت همه جانبه همه اعضای شورا امکانپذیر خواهد بود.

دکتر آذرم نیا ایجاد اشتغال را از مزایای فعالیت های شهر خلاق دانست و گفت: جذب توریست و سرمایه از دیگر مزایای چنین برندی خواهد بود.

این‌مسئول تصریح کرد: باید این برند حفظ شود و در دبیر خانه کارگروه دیپلماسی وزارت کشور قطعا برای شهر رشت نیز موارد همکاری بسیاری وجود دارد.

جذب گردشگر بر پایه توسعه اقتصادی دغدغه اصلی مسئولان شهری و استانی است

رییس شورای اسلامی کلانشهر رشت نیز در ادامه این نشست از مصوبه یک میلیارد و دویست میلیون تومانی پروژه شهر خلاق در این شورا خبر داد.

سید امیر حسین علوی گفت: جذب گردشگر بر پایه توسعه اقتصادی دغدغه اصلی مسئولان شهری و استانی است که بی شک برای دستیابی به این مهم نیز تلاش می کنند.‌

وی افزود: اعضای شورای رشت با چنین پروژه ای مشکل نداشته و تنها با هزینه های برگزاری آن مخالف هستند.

انتظار حمایت از همه مسئولان مرتبط برای پیشرفت شهر رشت از منظر شهر خلاق می رود.

رییس کمیسون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر رشت نیز در این راستا از تلاش برای مذاکره با وزارت امور خارجه خبر داد و خاطر نشان کرد: در تلاش هستیم تا از این راه، آنچه شایسته این کلانشهر است به جهان شناسانده شود.

محمد حسن عاقل منش ادامه داد: برای پیشرفت رشت از راه برند شهر خلاق خوراک شناسی، انتظار حمایت از همه مسئولان مرتبط می رود.

عضو هئیت رییسه شورای شهر رشت نیز با بیان اینکه تمامی زیر ساخت ها برای پایداری واقعی شهر خلاق رشت در کشورهای خارجی بسیار فراهم است بیان داشت: باید از شورای ادوار گذشته علت سهل انگاری در این زمینه را جویا شد.

شهر خلاق خوراک شناسی توانمندی شهروندان به خصوص بانوان رشتی را در سطح جهان مطرح می کند.

محمد حسن علیپور نیز در این نشست گفت: شهر خلاق خوراک شناسی توانمندی شهروندان به خصوص بانوان رشتی را در سطح جهان مطرح می کند، اما مردم رشت حتی هنوز نمی دانند که رشت شهر خلاق خوراک است.

وی تصریح کرد: مسئولان ادوار گذشته باید در قالب کار گروهی اقدامات بهتری انجام می دادند تا روند رونق اقتصادی از این برند در امروز امکانپذیرتر شود.

در دو سال گذشته بیشترین سرمایه گذاری پیرامون حوزه خوراک شناسی در شهر خلاق رشت انجام شده است.

در این نشست مدیر ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت و مدیر برنامه های یونسکو در شهر خلاق رشت نیز اظهار کرد: اگرچه برخی افراد آورده های شهر خلاق خوراک را تشریفاتی تلقی می کنند اما واقعیت این است که این مسئله بر پروژه های سرمایه گذاری و همکاری های مشترک در بخش هایی همچون علمی، فرهنگی و توان افزایی تاثیرات مطلوبی گذاشته است.

فاطمه قدیمی گفت: خوشبختانه افرادی که بدون نگاه غرض ورزی و با نگاه توسعه شهری و کشوری به این مسئله می نگرند به نهایت ارزش آن پی برده اند.

وی با اشاره به ارتباط لحظه به لحظه و روزمره مردم با حوزه خوراک گفت: تنها حوزه در محور های هفت گانه خلاقیت در شبکه شهر های خلاق که می تواند هم درآمد پایدار و هم نگاه توسعه پایدار را در ابعاد مختلف ایجاد کند خوراک شناسی است.

مدیر برنامه های شهر خلاق خوراک یونسکو در رشت نگاه تشریفاتی به مسائل بین الملل را همواره یکی از مشکلات شهرداری ها خواند و یادآور شد: با وجود تمامی اتفاقات آسیب پذیرانه اما در دو سال گذشته بیشترین سرمایه گذاری در رشت پیرامون شهر خلاق انجام شده است.

قدیمی گفت: سرمایه گذاری برای راه اندازی آکادمی بین المللی شهر خلاق خوراک رشت که یکی از چهار آکادمی بین المللی یونسکو در دنیا است از مهمترین این پروژه ها بوده است .
بالاخره یک نفر از فعالیت های شهر خلاق خوراک حمایت کرد!
#شهر خلاق خوراک شناسی #یونسکو


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
نظرات خوانندگان
بی نام
آیا تورش تره و باقلا خوروش هم جزو غذاهای شهر خلاق هستند ؟
چهارشنبه، 28 شهريور 13971:30:20
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

شهرداری
با سلام . خانم قدیمی لطف کنید نمونه های از سرمایگذاری که عاملش شهر خلاق خوراک هست را اعلام فرمایند .
چهارشنبه، 28 شهريور 13971:43:0
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

شهروند
چی میزنی خانم قدیمی که اینقدر شارژی؟ اول معوقه های کارگرهای شهرداری رو بدین بعد این حرفها رو مطرح کنید.خجالت هم خوب چیزیه.
شنبه، 31 شهريور 13978:29:32
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

رشت
شهر خلاق بهانه خوبی برای سفرهای خارجی اعضای شورا و مدیر روابط عمومی هست.
چهارشنبه، 28 شهريور 13971:45:37
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای اجتماعي
تازه های اجتماعي
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
216734 1