کدخبر:
216762
تاریخ انتشار:
۲۸ شهریور ۹۷
چاپ
چاپ
|
1 نظر
چاپ
دسته خبر
:

کلاهبرداری میلیونی از ورزشکاران جاکارتا با نام نهاد ریاست جمهوری

خزر: طی چند روز اخیر شخصی با عنوان مسؤول دفتر صیانت از حقوق شهروندی نهاد ریاست جمهوری، از ورزشکاران ملی مبالغی پول را دریافت کرده است.

به گزارش خزرآنلاین، چندی پیش کاروان ورزشی ایران از بازی‌های آسیایی جاکارتا به ایران بازگشتند، این مسابقات هر چهار سال یک بار برگزار می‌شود و از نظر ارزش مدال، برای کشورهای قاره کهن از اهمیت بالایی برخوردار است.

 کشور ما نیز از این قاعده مستثنی نیست و برای این بازی‌ها بودجه کلانی در نظر گرفته می‌شود، در حالی که ورزشکاران کشورمان بعد از این مسابقات، منتظر تحقق وعده نهادهای مختلف کشوری در خصوص پاداش و امکانات ویژه‌ای بودند، عده‌ای سودجو از این فضا برای کلاهبرداری از ورزشکاران سوءاستفاده کردند.

ماجرا از این قرار است که فردی با ورزشکاران تماس می‌گیرد و خود را مسؤول دفتر صیانت از حقوق شهروندی نهاد ریاست‌ جمهورى معرفی می‌کند و از آنها مدارک شناسایی و 10گردش اخیر حسابشان را درخواست می‌کند و بعد از بررسی گردش حساب ورزشکاران، به همان تناسب از آن‌ها مبلغی را تحت عنوان افتتاح حساب درخواست می‌کند و شماره حساب شخصی خود را در اختیار آنها قرار می‌دهد.

این تمام ماجرا نیست و این کلاهبرداری تنها در خراسان رضوی اتفاق نیفتاده است و از استان‌های دیگر نیز شکایت‌هایی اعلام شده است، نقطه تاریک این ماجرا این است که چند ماه گذشته این اتفاق رخ داده است و ورزشکارانی قربانی شده‌اند ولی تاکنون نه تنها نتیجه‌ای نگرفتند بلکه این‌ بار نیز عده‌ای دیگر به آنها اضافه شده‌اند.

ملى پوش تنیس روى میز، یکى از قربانیان این کلاهبردارى است، او درباره این اتفاق اظهار کرد: این موضوع به حدود اسفند ماه 96 بازمى‌گردد، که من در اردو یا مسابقات حضور داشتم، شخصى تماس گرفت و عنوان کرد که از نهاد ریاست جمهورى است و وام تعلق گرفته، در کنار این موضوع، تمامى مشخصات من را کامل گفت و حتى از نامه‌اى که من به رئیس‌جمهور داده بودم، اطلاع داشت و زمانى که اطلاعات کاملى را ارائه داد، ما نیز اعتماد کردیم و فکر کردیم که واقعا از نهاد ریاست جمهورى است.

مهشید اشترى تصریح کرد: آن‌ها از ما خواستند براى انجام کارهاى اعطاى وام مبلغ 3 میلیون تومان را به حسابى که اعلام کردند، واریز کنیم، اما پس از اینکه این مبلغ انتقال یافت، تماس‌هاى ما بى‌پاسخ ماند و کسى جوابى نداشت، پدرم از سوى نیروى انتظامى موضوع را پیگیرى کرد و خیلى دوندگى کرد، اما هیچ نتیجه اى نداشت، زیرا نیروى انتظامى مدرکى مبنى بر کلاهبردارى مى‌خواست و ما به جز فیش واریزى چیز دیگرى نداشتیم و به همین دلیل به خاطر نداشتن نتیجه بى‌خیال ادامه پیگیرى شدیم.

وی ادامه داد: فکر مى‌کردم این اتفاق تنها براى من روى داده است و در این چند روز شنیدم چنین کلاهبردارى‌هاى مشابهى براى ورزشکاران دیگر رخ داده است، که امیدواریم فرد کلاهبردار از سوى وزارت و مراجع قضایى شناسایى و دستگیر شود. /فارس
کلاهبرداری میلیونی از ورزشکاران جاکارتا با نام نهاد ریاست جمهوری
#کلاهبرداری میلیونی #جاکارتا


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
نظرات خوانندگان
احمد نوع پرست
با سلام.دوستان .مطالب فقط در حد حرف .وام.کارافرین .غیر و.جز سپهری نمودن.سال و.دوره چهار ساله نیست.اخه کسی نیست بگه.مردم دستتونرا خونندند.همین که هر چیز ۶ماهه صد برابر شده.یعنی کنترل از دست رفته.بس دستو.پا نزنید.لطفا ؟؟؟؟؟:!!!!!. جانباز شمییایی.
چهارشنبه، 28 شهريور 139715:31:42
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای ورزش
تازه های ورزش
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
216762 1