کدخبر:
216844
تاریخ انتشار:
۱ مهر ۹۷
چاپ
چاپ
|
1 نظر
چاپ
دسته خبر
:

باز تمسخر مردم توسط وزیر بهداشت!

خزر: ماجرا از این قرار است که یکی از شهروندان بجستانی در جریان سفر دو هفته پیش وزیر بهداشت به این شهرستان، خطاب به قاضی‌زاده هاشمی از نرخ بالای فیزیوتراپی گلایه می‌کند و از ناتوانی اش در پرداخت هزینه‌های آن می‌گوید؛ اما در جواب، دستمایه شوخی‌های متمادی و عجیب وزیر می‌شود! 

به گزارش خزرآنلاین، باور کنید یا نه، تیتر این مطلب، عین جمله‌های آقای وزیر است که البته مجبور شده‌ایم بخشی از آن را سانسور کنیم!

قاضی زاده هاشمی، وزیر نام آشنای دولت که به تازگی با اظهار نظری عجیب، خود را به صدر اخبار سنجاق کرد و جمله‌اش در خصوص اینکه "خودتان انتخاب کردید و فعلا وضعیت همین است"، به ضرب المثلی جدید تبدیل شده، بار دیگر با اظهار نظری عجیب توجه همگان را به خود جلب کرده است.

اظهارنظری که فیلم آن در ساعات اخیر به شدت در فضای مجازی و میان کاربران دست به دست می‌شود و واکنش‌های فراوانی به دنبال داشته است. سخنانی که گوینده آن‌ها وزیری است که به یمن اجرای طرح تحول نظام سلامت، دوره نخست دولت روحانی را با خوشنامی به پایان برد، ولی مدت هاست در سراشیبی قرار گرفته و روز به روز بر شمار منتقدانش افزوده می شود.

ماجرا از این قرار است که یکی از شهروندان بجستانی (شهرستانی در جنوب استان خراسان رضوی) در جریان سفر دو هفته پیش وزیر بهداشت به این شهرستان، خطاب به قاضی‌زاده هاشمی از نرخ بالای فیزیوتراپی گلایه می‌کند و از ناتوانی اش در پرداخت هزینه‌های آن می‌گوید؛ اما در جواب، دستمایه شوخی‌های عجیب وزیر می‌شود.

پیرمرد به وزیر می‌گوید، هزینه‌های فیزیوتراپی سنگین است و سعی می‌کند به زبان ریاضی، گزاف بودن هزینه‌های آن را ثابت کند، اما وزیر در جواب می‌گوید که خودت فیزیوتراپی کن! جوابی که اگر در همین جمله خلاصه می‌شد هم عجیب بود و جای نقد و گلایه داشت، اما از آن فراتر می‌رود تا به نوعی استهزا و شوخی سطح پایین برسد و البته خنده حاضران را به دنبال داشته باشد.

در ادامه پیرمرد می‌کوشد شرح حال مختصری از زندگی اش ارائه دهد تا ثابت کند از عهده پرداخت هزینه‌های این درمان برنمی‌آید، اما وزیر که از سخنان وی دریافته که پیرمرد مدت‌ها در تهران سکونت داشته و نانوایی می‌کرده، اصرار می‌کند فیزیوتراپی کاری ندارد و کسی که نانوایی بلد است، از عهده انجامش برخواهد آمد، چون فیزیوتراپی شبیه چونه گیری نانوایی است!

البته این جملات در قیاس با دیالوگ این دو فرد در کلیپ منتشر شده، توصیف خوشایندتری از ماجرا به دست می‌دهد، به ویژه اگر بدانیم برخی جملات وزیر و لحنش را به دلایل مختلف نمی‌توان نعل به نعل روایت کرد؛ جملاتی که از زبان وزیر خارج شده، اما شبیه شوخی‌های دست پایینی است که شنیدنش در کوچه و خیابان هم حال ناخوش کن است.

همه این‌ها در حالی است که از رویداد رقم خورده چندین روز گذشته و نمی‌توان از کنار چرایی داغ شدن آن در روز جاری به سادگی رد شد، اما جملات وزیر آنقدر عجیب و دور از باور هست که این نکته به حاشیه رانده شود. جملات وزیری که مدعی است با طرح تحول، انقلابی در عرصه خدمات درمانی به پا کرده، اما وقتی با یک گلایه کوچک و ساده مواجه می‌شود، ترجیح می‌دهد این گونه همه چیز را به شوخی بگیرد.

شوخی‌ که نمی‌شود از آن تعبیر مناسبی استخراج کرد، چون پیشتر از وی در چند مقطع فیلم و اخباری منتشر شده که بسیاری شان از فرط جنجالی بودن به صدر اخبار رسیدند و تا مدت‌ها نقل محافل مختلف بودند. مثل گفت‌وگوی وی با پیرمرد بجستانی که اگر بشنویم به واکنش فیزیوتراپ‌ها منجر شده و غائله‌ای جدید به پا کرده، جای تعجب نخواهد داشت؛ رویه‌ای که حکایت از تاخت و تاز وزیر در عرصه شهرت منفی دارد و ظاهرا متوقف شدنی نیست.

ببینید و قضاوت کنید؛
 
باز تمسخر مردم توسط وزیر بهداشت!
#وزیر بهداشت #فیزیوتراپی


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
نظرات خوانندگان
بی نام
نه این یک سوء تفاهم است . وزیر بهداشت چون خودش اهل همان منطقه جنوب خراسان است این شوخی را با همشهریانش کرد
يکشنبه، 1 مهر 139722:8:7
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای اجتماعي
تازه های اجتماعي
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
216844 1