کدخبر:
216938
تاریخ انتشار:
۵ مهر ۹۷
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:

تغيير كاربري خانه ميرزا كوچك رشت؛ از مكاني تاريخي و فرهنگي به محلي براي برگزاري ميتينگ هاي سياسي و انتخاباتي؟

خزر: شهر تاریخی رشت با تمدنی به قدمت تاریخ کشور بی تردید نگین شهرهای شمال محسوب می شود. شهری با آن پيشينه ی فرهنگی و تاریخی ارزشمند اما کم نصیب از یادگاران به جا مانده از گذشته.

به گزارش خزرآنلاین، شهر تاریخی رشت با تمدنی به قدمت تاریخ کشور بی تردید نگین شهرهای شمال محسوب می شود. شهری با آن پيشينه فرهنگی و تاریخی ارزشمند اما کم نصیب از یادگاران به جا مانده از گذشته.

از آن همه تاریخ، این روزها چیزی بیشتر از چند خانه، حمام و کاروانسراي قدیمی به جا نمانده است. اگرچه تخریب همین اندک آثار برجای مانده هم به کابوسی تکراری برای دوستداران تاریخ رشت تبدیل شده است. در این میان حضور فرهنگ دوستان برای بازدید از همین معدود آثار برجای مانده به سختی صورت می گیرد چرا که برخی از این ابنیه ی تاریخی همچون عمارت تاریخی شهرداری رشت یا خانه میرزا خلیل رفیع بعنوان اماکن اداری مورد استفاده قرار می گیرند و مسلما حضور فرهنگ دوستان در این اماکن حتی اگر هم امکان پذیر باشد، ماهیت ساختمان های مذکور به علت استفاده مدارم اداری از آن ها علیرغم گذشت سال ها از عمرشان با تعریفی که از یک مکان فرهنگی و تاریخی ارائه می شود، در تناقض فراوان است.

در این میان خانه میرزا کوچک جنگلی در محله استادسرای رشت از معدود اماکنی است که همه ساله میزبان گردشگران داخلی و خارجی فراوان می باشد و شهرتش حتی مرزهای استان و کشور را درنوردیده است. با این حال گفته می شود شورای شهر رشت در اقدامی غیر حرفه ای به تصویب لایحه ای پرداخته که این خانه تاریخی در اختیار تشکلی تحت عنوان بنیاد ایران شناسی شعبه گیلان قرار خواهد گرفت و عملا این تصرف نتیجه ای جز قطع حضور فرهنگ دوستانه گیلانی در این ساختمان تاریخی نخواهد داشت.

بنیاد ایران شناسی اگرچه اهدافي همچون بالا بردن سطح آگاهی گروه های اجتماعی و فرهنگی مردم ایران از پیشینیه ی تاریخی، تمدن و فرهنگ ایران را دنبال اما دامن این بنیاد از آلودگی به مسائل سیاسی دور نمانده چنانچه شنیده می شود شعبه گیلان آن هم با مسئولیت چهره های اصلاح طلب و با رویکردی نسبتا سیاسی راه اندازی خواهد شد. آيا قرار است خانه میرزا کوچک خان رشت به جاي مكاني براي بازديد و آسنايي گردشگران داخلي و خارجي، به محلي برای برگزاری میتینگ های انتخاباتی و سیاسی تبديل شود؟!
تغيير كاربري خانه ميرزا كوچك رشت؛ از مكاني تاريخي و فرهنگي به محلي براي برگزاري ميتينگ هاي سياسي و انتخاباتي؟
#خانه میرزا کوچک خان #اصلاح طلب #بنیاد ایران شناسی #گیلان


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای سیاست
تازه های سیاست
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
216938 1