کدخبر:
216954
تاریخ انتشار:
۶ مهر ۹۷
چاپ
چاپ
|
2 نظر
چاپ
دسته خبر
:

قابل توجه استاندار گیلان؛ بی توجهی اداره کل کتابخانه های عمومی استان به بخشنامه دولت!

خزر: اگرچه همزمان با انتصاب دکتر سالاری به عنوان استاندار گیلان، وی به حمایت از انتصاب جوانان و بانوان در پست های مدیریتی پرداخت اما بی تردید این حمایت فضایی را برای بی توجهی به بخش نامه های دولتی ابلاغ شده از سوی رئیس جمهور به وجود نخواهد آورد.

به گزارش خزرآنلاین، مردادماه 97 بود که با اتمام مأموریت هادی نوری در اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان، «پریسا کرمی» به عنوان سرپرست جدید این اداره کل در استان منصوب شد. امضای چندین تفاهم نامه، برگزاری نشست کتابخوان، دیدار با برخی چهره های مرتبط با حوزه دفاع مقدس، برگزاری کارگاه و ... بخشی از فعالیت های کرمی پس از روی کار آمدن بر راس اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان بود.

اگرچه هدف از همه این فعالیت ها، ایجاد بستری برای ارائه خدمات بهتر به شهروندان و گسترش سنت حسنه کتابخوانی است اما عدم برپایی "میز خدمت" در این اداره کل که با قشر وسیعی از مردم در ارتباط است، عجیب به نظر می رسد. به خصوص اینکه از اول خرداد ماه سال جاری رئیس جمهور به منظور جلوگیری از تضییع حقوق شهروندان، تکریم ارباب رجوع و جلوگیری از سرگردانی مردم طی بخش‌نامه‌ای بر لزوم ایجاد ساختار میز خدمت برای حفظ حقوق شهروندی در نظام اداری تاکید کرد و این بخش‌نامه به کلیه وزارت‌خانه‌ها، موسسات و شرکت‌های دولتی، نهادهای عمومی غیردولتی، استانداری‌ها و سایر دستگاه‌هایی که به نحوی از بودجه عمومی استفاده می کنند، ابلاغ شده است (اینجا را بخوانید)

طی این بخش‌نامه دستگاه‌های اجرایی مکلف هستند تنها از میز خدمت (میز خدمت الکترونیک یا میز خدمت حضوری) که در دسترس‌ترین مکان برای مراجعین قرار دارد، ارباب رجوع را پذیرش کرده و حتی‌المقدور از همان مکان از طریق فرآیندهای تجمیع شده در میز خدمت، درخواست‌های مراجعان را پذیرش و خدمات لازم را به آنها ارائه دهد. همچنین در این بخش نامه آمده است که از اول تیرماه سال 1397 به بعد، ارائه خدمت به مردم در محلی غیر از میز خدمت و ارجاع آنان به واحدهای سازمانی و کارشناسان در داخل ادارات ممنوع بوده و نقض مقررات محسوب می شود.

همچنین در بخش دیگری از این بخشنامه آمده است: سازمان اداری و استخدامی کشور و استانداران، مسئول نظارت بر حسن عملکرد واحدهای ستادی و استانی دستگاه های اجرایی، در ارتباط با موضوع این بخشنامه هستند.

با این حال، در پورتال اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان هیچ قسمتی تحت عنوان "میز خدمت" تعبیه نشده است. همچنین در محل استقرار این اداره کل هم بخشی برای مراجعه حضوری تحت نام "میز خدمت" وجود ندارد که بی تردید نقض مقررات محسوب می شود و استاندار گیلان می بایست به عنوان مسئول نظارت بر حسن عملکرد این بخشنامه، به این موضوع ورود نماید. با جستجوی ساده در فضای مجازی به راحتی می توان به لیست ادارت کل کتابخانه های عمومی در سایر استان ها که اقدام به راه اندازی میز خدمت نموده اند، دست پیدا کرد و گویا گیلان به عقب ماندگی عجیبی در عمل به بخشنامه رییس جمهور دچار است! (اینجا و اینجا را ببینید)

اگرچه همزمان با انتصاب دکتر سالاری به عنوان استاندار گیلان، وی به حمایت از انتصاب جوانان و بانوان در پست های مدیریتی پرداخت اما بی تردید این حمایت فضایی را برای بی توجهی به بخش نامه های دولتی ابلاغ شده از سوی رئیس جمهور به وجود نخواهد آورد. از سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان هم درخواست می شود ابتدا به وظایفی مانند اجرای این بخشنامه که تاثیر مستقیم در راحتی مردم و مراجعان دارد، عمل کرده و سپس به امضای تفاهم نامه و برپایی کارگاه ها و ... بپردازد.
قابل توجه استاندار گیلان؛ بی توجهی اداره کل کتابخانه های عمومی استان به بخشنامه دولت!
#اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان #پریسا کرمی


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
نظرات خوانندگان
آسمان
متاسفم برای کسانی که فقط نیمه ی خالی لیوان رو میبینند خانم کرمی مدیریی شایسته و لایق هستن و امیدوارم با درایت دبیر کل محترم در این حوزه جهت پیشرفت امور باقی بمانند
شنبه، 7 مهر 139716:8:57
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

ندا
خانم پریسا کرمی انسانی به تمام معنا توانمند هستند و مطمیئنن وظیفشون بهتر از شما میدونند. بهتر هست در ابتدای کار سنگ جلوی پای جوانان و بانوانان مومن و توانمنداین سرزمین ندازیم .از انتخاب ایشون بسیار خرسندیم. به امید موفقیت روزافزون ایشان
شنبه، 7 مهر 13978:36:58
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای سیاست
تازه های سیاست
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
216954 1