کدخبر:
217028
تاریخ انتشار:
۹ مهر ۹۷
چاپ
چاپ
|
1 نظر
چاپ
دسته خبر
:

در استانی با 8000 هزار شهید؛ آیا مخالف نامگذاری معابر به نام شهدا، شهرداری مرکز استان را در دست خواهد گرفت؟!

به گزارش خزرآنلاین، جلسه امروز شورای شهر رشت با معرفی گزینه های نهایی تصدی بر شهرداری رشت همراه خواهد بود. بعد از آن هم در فاصله کمتر از دو هفته شهردار بعدی رشت مشخص خواهد شد و گمانه زنی های رسانه ای به ایستگاه آخر خود خواهد رسید.

در این میان از حامد عبدالهی به عنوان یکی از گزینه های محتمل برای تصدی بر شهرداری رشت نام برده می شود. همین موضوع سبب می شود تا از اعضای شورای شهر رشت به خصوص اصولگرایانی که ممکن است رای خود را به نام عبدالهی به صندوق بی اندازند، از نهادهای نظارتی و انقلابی، از مردم ولایتمدار رشت و ... پرسید آیا فردی که صراحتاً عنوان می کند با نام گذاری کوچه ها به اسم شهدا مخالف است، صلاحیت تصدی بر شهرداری رشت را دارد؟

آیا می توان تصور کرد که کلید شهرداری مرکز استانی که 8000 هزار شهید گلگون کفن نثار انقلاب و نظام کرده است، به دستان فردی سپرده شود که در حسینیه حضرت رقیه(س) شهرک شهید باهنر ( شهرکی که خود مزین به نام یک شهید است) می گوید: حتی عکس هایی که از شهدا در سطح شهر زدند، بنده اولین نفری بودم که به مسئول حراست شهرداری گفتم این عکسها را جمع کنید! زیرا برای مردم تکراری و عادی می شود! این شهدای ما اینقدر بزرگوار هستند که اگر مردم این تصاویر را زیاد ببینند، برایشان عادی می شود! نظر بنده این است که در مناسبتهای مختلف و سالی دو سه بار این عکسها در شهر نصب و بعد جمع شود!

قابل تامل آن که مقام معظم رهبری در قسمتی از فرمایشات شان در دیدار اعضای ستاد کنگره ی بزرگداشت سه هزار شهید استان سمنان فرمودند: هم ضبط خاطرات شهدا و تجلیل از یاد شهدا و نام شهدا، ترویج تصاویر شهدا یا کلماتی که از شهدا نقل میشود، کارهای بسیار خوبی است.

ایشان همچنین در دیدار اعضای ستادهای «کنگره شهدای امور تربیتی»، «کنگره شهدای دانشجو»، و «کنگره شهدای هنرمند» می فرمایند: اگر نام شهیدان ما تکرار نمیشد، تجلیل نمیشدند و احترام به آنها و خانواده های آنها در جامعه ی ما به صورت یک فرهنگ درنمی آمد - که خوشبختانه به صورت فرهنگ درآمده - امروز بسیاری از این یادهای ارزشمند و گرانبها فراموش شده بود؛ این ارزشگذاری عظیمی که با حرکت شهادت در یک جامعه به وجود می آید، به فراموشی سپرده شده بود. نباید بگذارید این اتّفاق بعد از این هم بیفتد؛ روزبه روز باید یاد شهدا و تکرار نام شهدا و نکته یابی و نکته سنجی زندگی شهدا در جامعه ی ما رواج پیدا کند. و اگر این شد، آن وقت مسئله ی شهادت که به معنای مجاهدت تمام عیار در راه خدا است، در جامعه ماندگار خواهد شد. 
در استانی با 8000 هزار شهید؛ آیا مخالف نامگذاری معابر به نام شهدا، شهرداری مرکز استان را در دست خواهد گرفت؟!
#شورای شهر رشت #شهرداری رشت


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
نظرات خوانندگان
بی نام
بابا اونم یکی مثل بقیه هیچکاری نمیکنه، اصلا چه فرقی میکنه کسی دیگه بیاد شق القمر میکنه،؟ اما کار شما جالبه یه سره دارید میکوبیدش، یه بار اصلاح طلب، یه حذف نامگذاری کوچه بنام شهدا، بجان خودم اینقدر که بد و تابلو دارید میزنید که حتی به ضرر شما هم میشه یعنی نتیجه معکوس میده، چون من به شخصه هیچ خیری در اینکار شما نمیبینم، حتی یه دوره یادم هست که خوبیش را مینوشتید، الان نمیدونم تیم مقابل پول بیشتری داده، چی شده که دیگه دارید میترکونیدش، بابا مردم خر نیستند، بس کنید چی میخواهید از دست این مردم بیچاره و این شهر داغون.
دوشنبه، 9 مهر 139716:37:5
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای سیاست
تازه های سیاست
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
217028 1