کدخبر:
217231
تاریخ انتشار:
۱۷ مهر ۹۷
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:

فاطمه مقیمی؛ چهره ای که نشان می دهد چرا بزرگان تمایلی به تصدی بر شهرداری رشت ندارند!

خزر: کشمکش ها بر سر حضور نام مقیمی به خوبی نشان می دهد که چرا چهره های مشهور و صاحب نام تمایلی به تصدی بر منسب شهرداری رشت ندارند.

به گزارش خزرآنلاین، سه عضو اصلاح طلب شورای شهر رشت در جلسه دیروز شورا به گزینه تعرفه شده از سوی اصلاح طلبان برای شهرداری رشت رای دادند و همراه با بهراد ذاکری نام فاطمه مقیمی در برگه های رای خود نوشتند. البته از برگه های رای خود عکس هم گرفتند تا ثابت کنند که به گزینه اصلاح طلبان رای داده اند.

فارغ از اینکه اصلاح طلبان به قول و قرارهای بین خود هم اعتمادی ندارند و اعضای اصلاح طلب شورا باید برای اثبات وفاداری خود حتما مستندی تهیه و ارائه دهند، نکته مهم اینست که عملا این رای اصلاح طلبان شورا را نمی توان همراهی با گزینه تعرفه شده شورای هماهنگی اصلاح طلبان دانست چرا که این سه با پیشنهاد بهراد ذاکری مبنی بر اینکه تعداد کاندیداهای فینالیست از 5 نفر به 7 نفر افزایش یابد، مخالفت کردند و از این طریق مانع از حضور مقیمی در میان گزینه های نهایی شدند.

اگرچه زاهد در گفتگویی این اتهام را رد کرده و گفته است که وی، حاجی پور و رمضانپور وقتی با افزایش تعداد فینالیست ها از 5 به 7 نفر مخالفت کرده اند، نمی دانسته اند که مقیمی قرار است نفر هفتم لیست شود، اما توجه به اظهارات ذاکری در زمان طرح پیشنهاد افزایش فینالیست ها از 5 به 7 به این دلیل که مقیمی هم بتواند در لیست نهایی قرار بگیرد، نشان می دهد که تخمین جایگاه نهایی مقیمی یک حساب و کتاب ساده بوده و حداقل ذاکری به خوبی می دانسته که مقیمی در جایگاه ششم یا هفتم قرار خواهد گرفت. حالا اینکه زاهد، حاجی پور و رمضانپور چطور پس این حساب سرانگشتی تعداد آرا برنیامده اند، عجیب است!

عجیب تر اما اینکه امروز شنیده هایی حکایت از جمع آوری امضا برای حضور مقیمی در لیست فینالیست ها دارد. گفته می شود ذاکری به دنبال این موضوع بوده و می خواهد مقیمی را در میان فینالیست ها جای دهد و اقلیت اصلاح طلبان یعنی رمضانپور، حاجی پور و زاهد با آن مخالفند!

اگرچه این پایبندی و تلاش ذاکری برای هموارسازی راه گزینه موردنظر خود قابل ستایش است اما کشمکش ها بر سر حضور نام مقیمی به خوبی نشان می دهد که چرا چهره های مشهور و صاحب نام تمایلی به تصدی بر منسب شهرداری رشت ندارند. فاطمه مقیمی در رسانه ها به عنوان ثروتمندترین زن ایران شناخته می شود. اگرچه اصالت رشتی دارد اما تا قبل از طرح نامش به عنوان گزینه تصدی بر شهرداری رشت، حتی در بین همشهریان خودش هم چهره ای ناشناخته بوده است و این نشان می دهد بر خلاف بسیاری، تمایلی به ایجاد شهرت ندارد. حالا اما کشمکش ها بر سر حضور نام او در بین فینالیست های شهرداری رشت، چنین به ذهن متبادر می کند که این مقیمی است که می خواهد به هر نحوی شهردار رشت شود! قابل تامل آن که حتی یک مصاحبه از مقیمی در مورد شهرداری رشت و احتمال شهردار شدنش در رسانه ها وجود ندارد!

آن چه بر سر نام مقیمی در این روزها آمد، نشان می دهد چرا هیچ چهره صاحب نام و بزرگی نمی خواهد آینده سیاسی خود را به تصمیمات 11 عضو شورای شهر رشت گره بزند. اعضایی که این روزها برای تقابل با یکدیگر حتی بر سر گزینه ها قمار می کنند، مشخص است که چه بر سر شهردار بعدی رشت خواهند آورد!
فاطمه مقیمی؛ چهره ای که نشان می دهد چرا بزرگان تمایلی به تصدی بر شهرداری رشت ندارند!
#فاطمه مقیمی #شورای شهر رشت #شهرداری رشت


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای سیاست
تازه های سیاست
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
217231 1