کدخبر:
217265
تاریخ انتشار:
۱۸ مهر ۹۷
چاپ
چاپ
|
1 نظر
چاپ
دسته خبر
:

تکنیک هوشمندانه ذاکری و انتخاب سخت سه عضو اصلاح طلب شورا! رای به عبدالهی یا تمکین از خواسته شورای هماهنگی اصلاح طلبان؟

خزر: فاطمه مقیمی گزینه مورد حمایت شورای هماهنگی اصلاح طلبان گیلان است و این یعنی اصلاح طلبانی همچون زاهد، حاجی پور و رمضانپور می بایست رای خود را به نام مقیمی به سبد بیندازند. بی تردید عدم تبعیت خواسته شورای هماهنگی اصلاح طلبان توسط این سه عضو شورا که داعیه اصلاح طلبی داشته و اساساً موفقیت شان در ورود به شورای شهر رشت به همین علت هم بوده، می تواند تبعات سنگینی برای آنان به همراه داشته باشد.

به گزارش خزرآنلاین، بهراد ذاکری با پایبندی بر گزینه موردنظر خود توانست فاطمه مقیمی را به جمع فینالیست های تصدی بر شهرداری رشت بیفزاید و حالا قرار است مقیمی در جلسه بعدی شورای شهر رشت رسماً به ارائه برنامه هایش بپردازد تا حضورش در میان کاندیداهای فینالیست قطعی شود. اما چرا حضور مقیمی در بین فینالیست های تصدی بر شهرداری رشت تا این حد چالش برانگیز شده است؟

بیشتر بخوانید: خانم مقیمی در جلسه بعدی شورا برنامه ی پیشنهادی خود را ارائه می کند| انصراف خانم مقیمی کذب محض است

فاطمه مقیمی گزینه مورد حمایت شورای هماهنگی اصلاح طلبان گیلان است و این یعنی اصلاح طلبانی همچون زاهد، حاجی پور و رمضانپور می بایست رای خود را به نام مقیمی به سبد بیندازند. بی تردید عدم تبعیت خواسته شورای هماهنگی اصلاح طلبان توسط این سه عضو شورا که داعیه اصلاح طلبی داشته و اساساً موفقیت شان در ورود به شورای شهر رشت به همین علت هم بوده، می تواند تبعات سنگینی برای آنان به همراه داشته باشد. از سوی دیگر این سه عضو شورا می خواهند به حامد عبدالهی رای دهند و انتخاب مقیمی توسط آنان یعنی عبدالهی دیگر شانسی برای تصدی بر شهرداری رشت نخواهد داشت.

در این میان سه عضو اصلاح طلب شورا (رمضانپور - حاجی پور - زاهد) تکنیک هوشمندانه ای را به کار گرفتند و اگرچه در رای گیری اولیه برای انتخاب فینالیست ها، به فاطمه مقیمی به عنوان گزینه مورد حمایت شورای هماهنگی اصلاح طلبان رای دادند و از برگه آرای خود هم عکس گرفته و در رسانه ها منتشر کردند، اما تقریباً مطمئن بودند که مقیمی نمی تواند به جمع فینالیست ها راه پیدا کند و آنان مجبور نخواهند شد بین عبدالهی و مقیمی یکی را انتخاب کنند. وقتی هم که ذاکری پیشنهاد افزایش تعداد فینالیست ها از 5 به 7 را مطرح کرد تا خانم مقیمی بتواند به جمع فینالیست ها راه پیدا کند، این سه عضو اصلاح طلب شورا با این موضوع مخالف کردند چرا که می دانستند حضور مقیمی در بین فینالیست ها به این معنی است که آنان می بایست از بین عبدالهی و مقیمی یکی را انتخاب کنند.

ذاکری اما دست برندار نبود. بهراد خان با هماهنگی سایر اعضا توانست امضاهای طلایی برای حضور مقیمی در میان فینالیست ها را جمع کند و حالا مقیمی به جمع گزینه های نهایی اضافه شده تا کابوس تلخ رمضانپور و دو یار او رقم بخورد. رمضانپور، حاجی پور و زاهد حالا باید یا از گزینه مورد حمایت شورای هماهنگی اصلاح طلبان گیلان یعنی فاطمه مقیمی تبعیت کنند که در این صورت عبدالهی شهردار نخواهد شد و یا به عبدالهی رای دهند که البته این کار به منزله عدم پایبندی به آرمان های اصلاح طلبانه و تمکین نکردنشان از تصمیم شورای هماهنگی اصلاح طلبان خواهد بود و بی تردید برایشان هزینه های فراوانی در پی خواهد داشت.

تکنیک هوشمندانه ذاکری برای او از پروسه انتخاب شهردار یک بازی دو سر برد ساخته است. اگر رمضانپور، حاجی پور و زاهد به مقیمی رای دهند که در آن صورت عبدالهی شهردار نخواهد شد و این برای ذاکری به عنوان یک مخالف شهردار شدن عبدالهی، بُرد محسوب می شود از سوی دیگر اگر سه عضو اصلاح طلب شورا بر خلاف خواسته شورای هماهنگی اصلاح طلبان به عبدالهی رای بدهند، بی تردید از سوی ذاکری و همفکرانش در بین بدنه اصلاحات، به منفعت طلبی به جای اطلاح طلبی محکوم خواهند شد و ذاکری به همگان نشان خواهد داد که اصلاح طلب واقعی در شورا، تنها و تنها خود اوست.
تکنیک هوشمندانه ذاکری و انتخاب سخت سه عضو اصلاح طلب شورا! رای به عبدالهی یا تمکین از خواسته شورای هماهنگی اصلاح طلبان؟
#حامد عبدالهی #فاطمه مقیمی #شورای هماهنگی اصلاح طلبان #شهرداری رشت


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
نظرات خوانندگان
شهروند
برای آخرین بار میگوییم شهرداری رشت شهردار سیاسی نمیخواهد .
جمعه، 20 مهر 139720:30:9
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای سیاست
تازه های سیاست
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
217265 1