کدخبر:
217357
تاریخ انتشار:
۲۳ مهر ۹۷
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:

بازداشت یک مدیر ارشد استانی و سیگنال هایی که به شورای شهر رشت فرستاده شد!

خزر: در روزهای اخیر شنیده های گوناگون و تایید نشده از فضای سیاسی شهر رشت حول محور انتخاب شهردار به گوش می رسد. از خرید رای سه تن از اعضای شورا گرفته تا باج گیری از یک عضو دیگر از طریق دستاویزهای غیراخلاقی!

به گزارش خزر، انتشار خبر بازداشت یکی از مدیران ارشد اجرایی استان به جرم دریافت رشوه از سوی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان گیلان، به تیتر اول رسانه های محلی تبدیل شد. خبری که بهترین پیامش در این روزهای سخت تحریم ها، رصد مدیران و مسئولین توسط نهادهای نظارتی و برخورد با آنان بی توجه به پست و مقام و جناح بندی های مرسوم سیاسی شان بوده است.

انتظا  این خبر به نقل از دادستان رشت، بهانه ای برای یادآوری اظهارات چندی پیش رییس کل دادگستری گیلان است. احمد سیاوش پور در ششمین نشست شورای قضایی استان گفته بود که دادستانی به عنوان مدعی العموم و سازمان بازرسی فرآیند انتخاب شهردار رشت را تحت نظر داشته و رصد می کنند.

از این اظهارات رییس کل به راحتی می توان دریافت که نهادهای نظارتی به عنوان ضابطین قضایی بر حسن اجرای قوانین نظارت کرده و همین موضوع احتمال انتخاب شهردار رشت را در فضایی آلوده از رانت تا حد زیادی تنزل خواهد داد.

در روزهای اخیر شنیده های گوناگون و تایید نشده از فضای سیاسی شهر رشت حول محور انتخاب شهردار به گوش می رسد. از خرید رای سه تن از اعضای شورا گرفته تا باج گیری از یک عضو دیگر از طریق دستاویزهای غیراخلاقی!

بازداشت امروز اما نشان داد اگر در پروسه انتخاب شهردار آتی رشت تخلفی رخ دهد، متخلفین حتی در صورت انتخاب شهردار هم مصون از تعقیب قضایی نخواهند بود. آن چه در فضای واقعی و مجازی پیرامون داد و ستدها در خصوص انتخاب شهردار رشت بر زبان رانده می شود هم از منظر نهادهای نظارتی دور نخواهد ماند و عدم پاسخگویی به آنان دلیلی بر رد و یا تایید آن نیست.

دستگیری های اخیر نشان داده است که اقدامات سازمان بازرسی و نهادهای قضایی، سریع و بدون اخطار قبلی خواهد بود.

 
بازداشت یک مدیر ارشد استانی و سیگنال هایی که به شورای شهر رشت فرستاده شد!
#بازداشت #دستگیری


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای سیاست
تازه های سیاست
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
217357 1