کدخبر:
217427
تاریخ انتشار:
۲۶ مهر ۹۷
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:

بخشنامه‌ای برای افزایش کرایه‌های حمل بار صادر نشده است

خزر: معاون اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلان گفت‌: بخشنامه‌جدیدی برای افزایش کرایه‌های حمل بار صادر نشده است.

به گزارش خزرآنلاین، فریبرز مرادی اظهار داشت: پیش‌نویس طرح اعمال کرایه حمل بار بر مبنای تن- کیلومتر به شورای عالی ترابری ارسال شده و به زودی نتیجه قطعی آن جهت اعمال به ادارات کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور از جمله گیلان ابلاغ می‌شود.

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلان عنوان کرد: هم‌اکنون مبنای محاسبه کرایه حمل کالا به صورت توافقی است یعنی بر اساس مصوبه شورای عالی اقتصاد کرایه حمل بار بر اساس عرضه و تقاضا و توافق انجام شده بین صاحب کالا و شرکت حمل و نقل تعیین می‌شود.

مرادی به موضوع افزایش کرایه‌های حمل بار در ماه‌های اخیر اشاره کرد و بیان داشت:‌ به علت اتفاقات و اعتراضاتی که اوایل امسال و در ماه‌های اخیر توسط کامیون‌داران و رانندگان انجام شد در حدود 20 درصد به میزان کرایه‌های حمل بار افزوده و این تصمیم در سراسر کشور اعمال شد.

وی با تأکید بر اینکه در حال حاضر بخشنامه‌ای برای افزایش کرایه‌های حمل بار صادر نشده است افزود:‌ اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلان در صورت ابلاغ بخشنامه‌ سراسری در مورد افزایش کرایه‌های حمل بار زمینه‌های لازم برای اجرای آن را به سرعت فراهم می‌کند.

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلان تصریح کرد:‌ مسئله محاسبه کرایه حمل بار بر اساس تن-کیلومتر یکی دیگر از درخواست‌های اکید رانندگان و کامیون‌داران ‌بوده که فعلاً طرح آن در شورای عالی ترابری کشور در حال طی مراحل کارشناسی است.

مرادی با اشاره به اینکه محاسبه حمل بار بر مبنای تن-‌ کیلومتر هنوز در کشور اجرایی نشده است ابراز داشت:‌ در صورت ابلاغ ضوابط جدید و ارسال بخشنامه‌های سراسری از سوی شورای عالی ترابری کشور اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلان نسبت به اعمال آن اقدام می‌کند.

وی روند توزیع لاستیک خودروهای باری کامیون با نرخ دولتی در گیلان را نیز مورد تأکید قرار داد و بیان داشت:‌ از ابتدای امسال تاکنون به ویژه از اوایل مهر روند توزیع لاستیک ویژه خودروهای باری توسط اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلان با جدیت بیشتری در حال اعمال است.

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلان خاطرنشان کرد:‌ توزیع لاستیک و صدور حواله‌های آن بر اساس میزان و تعداد کامیون‌های موجود در گیلان و بر اساس فرمول‌ها و ضوابط اعلام شده سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور در استان انجام می‌شود.

مرادی از صدور چندین حواله توزیع لاستیک خودروهای باری کامیون در هفته اخیر خبر داد و اظهار داشت:‌ اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلان طبق دستورالعمل‌های اعلام شده کشوری از ابتدای امسال تاکنون در دفعات متوالی نسبت به توزیع لاستیک تعاونی اقدام کرده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم،‌ در حال حاضر افزون بر 8 هزار راننده در بخش حمل کالا و 168 شرکت حمل و نقل در استان گیلان فعالیت می‌کنند.
بخشنامه‌ای برای افزایش کرایه‌های حمل بار صادر نشده است
#فریبرز مرادی #معاون حمل و نقل جاده‌ای گیلان


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای اجتماعي
تازه های اجتماعي
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
217427 1