کدخبر:
217473
تاریخ انتشار:
۲۸ مهر ۹۷
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:

تحلیلی بر تحرکات رسانه ای حامیان عبدالهی؛ خیرخواهی با چاشنی تخریب!

خزر: انتقاد از فرماندار رشت و بازکردن پای مومنی زاده به بازی تاج و تخت شورانشینان نه تنها فایده ای برای عبدالهی ندارد که چه بسا مهره ارزشمند فرماندار را که می توانست در پشت پرده، به نفع شهردار شدن عبدالهی به کار گرفته شود، می سوزاند.

به گزارش خزرآنلاین، جنگ رسانه ای تمام عیاری که پیرامون انتخاب شهردار آتی رشت بین حامیان و منتقدان حامد عبدالهی در گرفته بود، تا حد زیادی با افول اندک رسانه های مخالف به میدانی برای تک روی موافقان تبدیل شده است.

رسانه های حامی حامد عبدالهی که در روزهای اخیر مخالف سرسختی را در برابر خود نمی بینند، تصور می کنند که افول مخالفان، ثمره جان فشانی موافقان است غافل از اینکه آنچه که به سیاست ها در پروسه انتخاب شهردار جهت می بخشد، تنها و تنها تعاملات پشت پرده ای است که بعضا همین رسانه ها هم برای دانستن آن، محرم شمرده نمی شوند!

رسانه های حامی عبدالهی اما سرمست از این پیروزی کاذب، در فضایی بدون رقیب دست به اقداماتی می زنند که نه تنها فایده ای برای تلطیف فضا به سمت شهردار شدن عبدالهی ندارد بلکه هزینه های بی موردی را برای این عضو شورای شهر رشت به ارمغان می آورد. تصمیماتی که در فضای احساسی و هیجانی بدون هماهنگی با عبدالهی گرفته می شود، اگرچه ممکن است راهی برای ارضای تمایلات هیجانی و جوگیرانه باشد اما بی شک در بازی بزرگان تاثیر مثبتی به نفع عبدالهی نخواهد بود.

مثلاً انتقاد از فرماندار رشت و بازکردن پای مومنی زاده به بازی تاج و تخت شورانشینان نه تنها فایده ای برای عبدالهی ندارد که چه بسا مهره ارزشمند فرماندار را که می توانست در پشت پرده، به نفع شهردار شدن عبدالهی به کار گرفته شود، می سوزاند. برای درک بهتر این موضوع کافی است به تفاوت رفتاری بزرگان هوادار عبدالهی در شورا در مقابل حامیان رسانه ای او دقت کرد. آنجا که رمضانپور، حاجی پور و زاهد در فضای صمیمانه به ملاقات فرماندار می روند اما رسانه های حامی عبدالهی به تخریب فرماندار می پردازند.

گل به خودی رسانه ای تنها به همین یک مورد محدود نشده است. اخیرا حتی غلامعلی جعفرزاده، نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی که رابطه ی دیرینه اش با حامد عبدالهی بر همگان مشخص است، هم مورد انتقاد این قبیل رسانه ها قرار گرفته است که چرا به حمایت از عبدالهی در ماراتن انتخاب شهردار رشت نمی پردازد؟!

چه کسی است که نداند چشم عبدالهی برای اخذ حکم شهرداری خود از وزارت کشور، به دستان جعفرزاده دوخته شده است و بی تردید همان گونه که مخالفان بزرگ عبدالهی در پس پرده به مخالفت مشغولند، جعفرزاده هم در پشت پرده به حمایت خواهد پرداخت. این اصول بازی بزرگان است و انتظار حمایت رسانه ای از عبدالهی توسط نماینده ای همچون جعفرزاده که ید طولایی در نقش آفرینی در معادلات سیاسی کشوری دارد، تنها تنزل سطح بازی از پس پرده به مقابل آن خواهد بود.

بی شک انتقاد از نمایندگان رشت به بهانه عدم حمایت از عبدالهی، بازکردن پای فرماندار به موضوع انتخاب شهردار و هجمه به او به این علت که چرا از عبدالهی حمایت نمی کند، تلاش برای افزایش خصومت در بین مخالفان عبدالهی نسبت به او و ... را باید ماحصل جلساتی دانست که بدون هماهنگی با عبدالهی و تنها با حضور نماینده وی برگزار می شود و نتایج آن را نمی توان تعبیری جز شکستن پل های پشت سر دانست. به راستی اگر عبدالهی نتواند شصت و ششمین شهردار رشت لقب بگیرد، چه سیاستی را در قبال این مخالف سازی موافقان در پیش خواهد گرفت؟!
تحلیلی بر تحرکات رسانه ای حامیان عبدالهی؛ خیرخواهی با چاشنی تخریب!
#شورای شهر رشت #شهرداری رشت


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای سیاست
تازه های سیاست
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
217473 1