کدخبر:
217529
تاریخ انتشار:
۱ آبان ۹۷
چاپ
چاپ
|
2 نظر
چاپ
دسته خبر
:

وقتی انتخاب شهردار وارد فاز امنیتی می شود! بزرگان استان تا دیر نشده به موضوع انتخاب شهردار ورود کنند!

خزر: تقریبا تمام صاحب نظران حوزه شهری معتقدند که انتخاب شهردار با رای اکثریت قاطع می تواند مستقیماً در میزان بهره وری از منابع شهرداری و اتخاذ تصمیمات درست و اصولی نقش آفرین باشد. اگر عبدالهی بتواند بر کرسی شهرداری رشت تکیه زند، بعید است که در سایه حجم بالای مخالفت ها و به خصوص حاشیه هایی که روز گذشته رقم خورده، بتواند بیشتر از چند ماه شهردار باقی بماند و در همان مدت هم توانایی رفع مشکلی از مشکلات شهر را داشته باشد.

به گزارش خزرآنلاین، جلسه شصتم شورای شهر رشت هم با معرفی بهارمست به عنوان سرپرست شهرداری رشت و بدون معرفی عبدالهی به عنوان شهردار خاتمه یافت. جلسه ای که این بار حاشیه هایی را به همراه داشت. حاشیه هایی که حتی پای پلیس را به محل برگزاری جلسات باز کرد و نشان داد انتخاب شصت و ششمین شهردار رشت به جاهای حسابی باریک کشیده شده است.

آن چه که گویا پس از خروج اعضای شورا از جلسه اتفاق افتاد، تهدید به سبک بچه های دبستانی بوده است که معمولا پس از پایان مدرسه و به دور از چشم ناظمین، اطراف مدرسه و کوچه های منتهی به آن را به عنوان محلی برای تسویه حساب بر می گزینند!

البته تصاویری هم منتشر می شود که حکایت از مسدود نمودن کوچه های منتهی به محل برگزاری جلسه، توسط ماشین های سنگین داشته است. حتی برخی در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی پا را از این هم فراتر گذاشته و به استناد یک عکس دسته جمعی به مرکزیت عبدالهی که پیش از جلسه شورا گرفته شده بود، مدعی شدند که این افراد در اطراف ساختمان شورا برای جلوگیری از خروج اعضای شورا و پیشگیری از آبستراکسیون مستقر بوده اند!

 

به هر حال، فارغ از تمام حدس و گمان ها و بی توجه به اینکه آیا واقعاً عبدالهی می خواسته از طریق حبس اعضای شورا در محل برگزاری جلسه، رای آن ها را گرفته و مانع از آبستراکسیون شود یا خیر، باید گفت احتمالا تهدیدی در جریان بوده که پای ماموران ناجا به محل برگزاری جلسات باز شده است.

 

شاید این نخستین باری باشد که موافقان و مخالفان انتخاب شهردار رشت این چنین در برابر یکدیگر شمشیر را از رو بسته اند و چه بسا اگر بزرگان استان به موضوع انتخاب شهردار ورود نکنند، در جلسات بعدی شورا هم شاهد ادامه این وضعیت و حتی بروز اتفاقات ناخواسته دیگری باشیم.

نکته دیگر اینکه حتی اگر عبدالهی بتواند با تکیه بر یک رای بیشتر موافقان در برابر مخالفان، به عنوان شهردار رشت انتخاب شود، خواهد توانست در شهرداری رشت با این حجم مخالفت مخالفان، قدم از قدم بردارد؟! تقریبا تمام صاحب نظران حوزه شهری معتقدند که انتخاب شهردار با رای اکثریت قاطع می تواند مستقیماً در میزان بهره وری از منابع شهرداری و اتخاذ تصمیمات درست و اصولی نقش آفرین باشد. اگر عبدالهی بتواند بر کرسی شهرداری رشت تکیه زند، بعید است که در سایه حجم بالای مخالفت ها و به خصوص حاشیه هایی که روز گذشته رقم خورده، بتواند بیشتر از چند ماه شهردار باقی بماند و در همان مدت هم توانایی رفع مشکلی از مشکلات شهر را داشته باشد.

به نظر می رسد فضای شورا به سمتی رفته که شورانشینان بدون رهنمود و حکمیت های بیرونی نمی توانند از چالش پیش رو عبور کنند و حتی اگر در جلسه بعدی عبدالهی شهردار شود هم، مخالفان اجازه نخواهند داد تا او بتواند در کرسی شهرداری اثری از خود برای رفع مشکلات شهری به یادگار بگذارد.

شاید برخورد ارشادی بزرگان استان به خصوص استاندار محترم بتواند فضایی را به وجود آورد که یا تمام شورانشینان حول محور انتخاب عبدالهی به عنوان شهردار رشت به توافق برسند و یا گزینه دیگر و بدون حاشیه را به عنوان شهردار رشت برگزینند.
وقتی انتخاب شهردار وارد فاز امنیتی می شود! بزرگان استان تا دیر نشده به موضوع انتخاب شهردار ورود کنند!
#شورای شهر رشت #شهرداری رشت


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
نظرات خوانندگان
شهروند
استانداری باید سریعا این شورا رو منحل کنه
سه شنبه، 1 آبان 139721:38:12
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

میثم
دست از این عوام فریبی بردارید، زشته به خدا، البته اگر به خدایی ایمان داشته باشید.میخواید جو رو امنیتی نشون بدید تا به چی برسید؟؟ آیا جز این هستش که دنبال ریاست کسی میگردید که از دار و دسته و ژن خودتون باشه؟؟ ادای دلسوز رشت و مردمشو در نیارید که دست همه تو این مملکت واسه همه رو شده
چهارشنبه، 2 آبان 13970:36:59
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای سیاست
تازه های سیاست
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
217529 1