کدخبر:
217745
تاریخ انتشار:
۱۴ آبان ۹۷
چاپ
چاپ
|
3 نظر
چاپ
دسته خبر
:

عبدالهی با 6 رای شهردار رشت شد | نــــــــــــــــــــــه بزرگ رمضانپور به گزینه مورد حمایت اصلاح طلبان | سلام پیشگر به شورای شهر رشت!

خزر: شصت و یکمین جلسه شورای کلانشهر رشت با انتخاب حامد عبدالهی به عنوان شهردار کلانشهر رشت به پایان رسید.

به گزارش خزرآنلاین،  شصت و یکمین جلسه شورای کلانشهر رشت با تلاوتی چند از آیات کلام الله مجید توسط قاری قرآن ساعد اصلانی در عمارت میرزا خلیل آغاز شد. فاطمه شیرزاد تنها غایب جلسه امروز است.

علیپور بعنوان منشی جلسه فرازی از وصیت نامه شهید والا مقام محمدرضا قریشی زاده را قرائت کرد.

امیرحسین علوی رییس شورای شهر رشت ضمن خیر مقدم به اعضای شورا و خبرنگاران علت یک هفته تاخیر در برگزاری مراسم اربعین اعلام کرد، گفت: مسایلی است که در ابتدا وظیفه دارم توضیحاتی را ارائه دهم. نخست اینکه قطعا اعضا ی شورا با توجه به قسمی که یاد کرده اند، از وظیفه ی خود کم نخواهند گذاشت و اختلاف نظر در شورا امری طبیعی است. امروز کسی به کمک اعضای شورا نیامده است ما در مسدودی حساب از نفر اول قوه ی قضائیه تا دیگر دوستان کمک خواستیم که کمتر کسی به اعضای شورا کمک کرد.

علوی ادامه داد: اعضای شورا در این یک سال با چنگ و دندان کار کرده اند تا بتوانند حافظ منافع شهر باشند. اگر تا به امروز در انتخاب شهردار به نتیجه نرسیده ایم، به علت دلسوزی و تلاش برای انتخاب اصلح بوده است اما هر انتخابی که امروز بیفتد ملاک خواهد بود و همراهی خواهیم کرد.

علوی در ادامه درگذشت پدر فاطمه شیرزاد را به وی تسلیت گفت. در ادامه دکتر ذاکری به عنوان ناطق اول جلسه گفت: بنده به نوبه ی خودم وفات پدر سرکار خانم شیرزاد را تسلیت می گویم. وی همچنین در ادامه درگذشت دکتر مستشاری، پدر انتقال خون گیلان را  هم خدمت جامعه پزشکی تسلیت گفت.

در ادامه شورا وارد دستور جلسه شد. اولین طرحی که اعلام وصول شد، کمک مالی به مبلغ 900 میلیون تومان به سپیدرود و 500 میلیون تومان به داماش از محل اعتبار دو میلیاردی تومانی مشخص شده برای ورزش بود.

حاجی پور به عنوان یکی از موافقین در مورد این طرح گفت: به جز شهرداری رشت و شورا هیچ کس برای ورزش استان دل نمی سوزاند. وی ادامه داد: استاندار حتی نامه تیم را هم جواب نداده است چه برسد به کمک! استاندار در بوشهر تیم شاهین بوشهر را به شهرداری چسباند تا بتوانند کمک کند. در بوشهر که رفتیم، یک سال بود که تیم پول هتل را نداده بود ولی اینجا اول هتل دار پول می خواهد تا بعدش اسکان بدهد! آفرین به غیرتت!!

در ادامه هم فرهام زاهد به حمایت از لایحه کمک مالی به داماش پرداخت و با بیان اینکه داماش تیمی ریشه دار و مردمی است و متعلق به آقای الطافی است نه حاجی پور، خواستار کمک به داماش شد.

احمد رمضانپور به عنوان آخرین ناطق ضمن عرض تسلیت به خانم شیرزاد از بابت درگذشت پدر گرامی شان، به حمایت از عملکرد تیم داماش پرداخت و ادامه داد: الان انتظار از شهرداری است و مردم انتظار دارند تا ما کمک کنند.

وی با بیان اینکه خواهش می کنم دوستان به این لایحه دو فوریتی رای بدهند تا بتوانیم بخشی از مشکلات این تیم را حل کنیم. 

در ادامه برخی از اعضای شورا گفتند کمک مالی شورا به تیم داماش به علت نقش مالکیت یکی از اعضای شورا در این تیم(اسماعیل حاجی پور) ممکن است مشکلات حقوقی را در پیش داشته باشد و لذا تصویب این لایحه را منوط به تایید سازمان بازرسی نماییم. این پیشنهاد اما با مخالفت رییس شورای شهر رشت قرار گرفت. علوی گفت نمی توانیم چنین شرطی را برای تصویب یک مصوبه در نظر بگیریم و می بایست یک فوریت ان را به تصویب برسانیم. در ادامه دو فوریت این لایحه تایید نشد اما یک فوریت ان به تصویب رسید تا ابتدا سازمان بازرسی نظر خود را در خصوص کمک به این دو تیم اعلام کند. 

در ادامه سرکار خانم شیرزاد وارد صحن شد که این اقدام ایشان با توجه به فوت پدرشان با تشکر ویژه رییس شورای شهر رشت همراه بود.

لایحه بعدی، دو فوریت افزایش منابع جهت خرید ماشین آلات آتشنشانی که قبلا قرارداد آن بسته شده است به جهت افزایش نرخ ارز بود.

دکتر ذاکری با بیان اینکه نحوه انعاد این قرارداد عجیب است، گفت:  جریمه ی تاخیری که در این قرارداد پیش بینی شده است، عجیب است چرا که حتی از نرخ ربا در بین رباخواران هم بیشتر است!

وی ادامه داد: جریمه تاخیر در این قرارداد تا به امروز ۸ میلیارد و ۷۰۰ هزار تومان شده است! 

در ادامه یک فوریت لایحه مذکور به تایید اعضای شورای شهر رشت. یک فوریت لایحه ی جابجایی دکه های در سطح شهر تا متراژ ۵۰ متر با اکثریت آرا به تصویب رسید و بعد از آن یک فوریت لایحه افزایش ردیف اعتباری مرمت و تکمیل اساسی ساختمان منطقه ی یک به ارزش 750 میلیون تومان به رای گذاشته شد که با یک فوریت آن موافقت نگردید و لایحه به صورت عادی برای بررسی بیشتر به کمیسیون ها ارجاع پیدا کرد.

در ادامه علوی به عنوان رئیس جلسه ورود شورای کلانشهر رشت را به دستور انتخاب شهردار اعلام کرد.

6 کاندیدای از پیش تعیین شده با توجه به انصراف آقای مبسر به رقابت می پردازند که بیشترین آرا به عنوان شهردار شهر رشت انتخاب خواهد شد و می بایست حداقل رای نصف به اضافه ی یک اعضا باشد. از میان 11 رای اعلام وصول شده علدالهی با 6 رای به عنوان شهردار رشت انتخاب شد. رسایی 4 رای کسب کرد ویک رای سفید هم به صندوق آرا انداخته شد. با اعلام انتخاب عبدالهی به عنوان شهردار رشت، فرانک پیشگر به عنوان اولین عضو علی البدل وارد شورای شهر رشت خواهد شد.
عبدالهی با 6 رای شهردار رشت شد | نــــــــــــــــــــــه بزرگ رمضانپور به گزینه مورد حمایت اصلاح طلبان | سلام پیشگر به شورای شهر رشت!
#شورای شهر رشت #شصت و یکمین جلسه شورای شهر رشت #انتخاب شهردار رشت


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
نظرات خوانندگان
محمد
اینکه داماش و سپید رود و کلا طرافدارایی برای خودشون دارن شکی نیست ولی تا به حال فکر کردین چند درصد مردم محترم رشت راضی هستن که عوارضس را که شهرداری ازشون اخذ میکنه به فوتبال اختصاص پیدا کنه ... از مسائل پشت پرده این کمکا هم مطمئنا شما بهتر خبر دارین و خود شیرینی بعضی اعضای محترم شورا و اگه فردی هم این وسط بخواد با این مسئله مخالفت کنه فردا تو استادیوم لیدرای تیم از خجالتش درمیان و بعدش کسی نمی تونه کاری بکنه . آیا نهایت تدبیر اعضای محترم شورا راحتترین کاره ممکنه که هر کسی می تونه بکنه و اونم تصویب بودجه است. آیا خودشون در تحقق ریالی از این بودجه زحمتی میکشن؟ خزر لطف کن در این خصوص یه نظر سنجی بزار. و اینکه آیا جز بودجه شهرداری که خودش تو هزار تا مشکل گیر کرده ارگان دیگه ایی تو این شهر و استان برای کمک کردن به فوتبال وجود نداره آیا این تیما خصوصی نیستن و مالک ندارن اگه دارن که تکلیفش مشخصه و اگه ندارن و خصوصی نیستن چرا واگذار نمیشن که توسط فرد یا ارگانی که توان تیم داری داره اداره بشه و دست مایه انتخاباتی عزیزان و خرج تراشی برای شهر هزار مشکل ... خدایا همه امیدمان به توستو لاغیر
دوشنبه، 14 آبان 139718:44:20
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

محمد
انشالله سنگ اندازی برخی عزیزان با انتخابی که صورت گرفته تموم بشه و همه برای بهتر شدن شهر تلاش کنن خزر محترم تو هم تلاشتو بکن
دوشنبه، 14 آبان 139720:22:43
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

بی نام
برای اقای عبدالهی خیلی زود بود که شهردارشود .1- نصرتی با سابقه 28 سال خدمت درشهرداری نتوانست درشهرداری رشت دوام بیاورد واقای عبدالهی یک چهارم سابقه اورا نیز دارا نیست2- نصرتی با 11رای قاطع وفرد غیر بومی بوده است که انتخاب شد ولی عبدالهی بومی با 6 رای معلوم است از کدام جناح است که انتخاب گردید ورای شکننده دارد وبا توجه به وضع موجود شهرداری وبدهیهای میلیاردی وپایانی سال وعدم تحقق بودجه غیر واقعی اقای عبدالهی راه درازی در پیش رو دارد
سه شنبه، 15 آبان 13978:49:33
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای اجتماعي
تازه های اجتماعي
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
217745 1