کدخبر:
217775
تاریخ انتشار:
۱۵ آبان ۹۷
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:

روزهای سخت عبدالهی!

خزر: جداسازی جذب و علیپور از زمره موافقان و اتحاد دوباره آنان با شیرزاد، علوی، عاقل منش، رسولی و شاید هم ذاکری ترکیبی را برای شصت و ششمین شهردار رشت به ارمغان خواهد آورد که تا مدت ها می تواند ثبات مدیریتی او را در راس سازمان عریض و طویل شهرداری رشت بیمه کند.

به گزارش خزرآنلاین، پس از کش و قوس های فراوان حامد عبدالهی به عنوان شهردار رشت انتخاب شد و حالا باید منتظر بماند تا حکم شهرداری اش را از وزارت کشور دریافت کند. پروسه ای چند هفته ای و البته آسان برای شهردار منتخب شورا! آسان از آن بابت که عبدالهی ارتباط نزدیکی با یکی از نمایندگان رشت دارد و از همین رو بعید است در جریان دریافت حکم شهرداری خود با مشکل خاصی مواجه شود.

اما رای شکننده عبدالهی در جلسه انتخاب شهردار رشت و تمام تلاش مخالفان برای عدم تصدی وی بر کرسی شهرداری، به خوبی نشان می دهد که شهردار آتی رشت پس از دریافت این حکم چه کار سختی را در پیش خواهد داشت. برآورده ساختن خواسته های موافقان که می دانند عبدالهی تا چه اندازه برای بقا به آرای آنان نیاز دارد از یک سو و دفع کردن مخالفت های مخالفانی که از همین ابتدا، شمشیر را برای عبدالهی از رو بسته اند، کاری بسیار مشکل خواهد بود. البته که برای عبدالهی، اولی سخت تر از دومی است!

تغییرات گسترده در راس برخی سازمان های زیرمجموعه شهرداری، ترانسفر لژیونرهای غیربومی همانند حامد اخوان به درون شهرداری رشت، کمک های بی ضابطه به تیم های ورزشی مرتبط به اعضای شورا، دخالت در جزیی ترین امورات مربوط به شهرداری توسط شورانشینان موافق و ... تنها بخشی از انتظارات و مشکلاتی  است که ممکن است عبدالهی در آینده ای نزدیک با آن روبرو شود. حتی با فرض برآورده ساختن تمام خواسته ها، باز هم بعید است پیمانه حرص و آز برخی شورانشینان پرمدعا که از قضا در زمره هواداران فعلی عبدالهی قرار دارند، پر شود. همان ها که با خواسته های فراوان و درخواست های روزافزون، کاری کردند که نصرتی با آن سابقه 28 ساله اش، عطای شهرداری را به لقایش ببخشد!

پیش بینی این موضوع که به زودی جای موافقان و مخالفان عبدالهی عوض شود، چندان سخت نیست. به همان اندازه که در دسته موافقان فعلی عبدالهی چهره های تمامیت خواه و پرادعا به چشم می خورد، حضور شخصیت های معقولی همچون عاقل منش و شیرزاد در بین مخالفان فعلی برجسته است. حتی تعامل با علوی هم برای عبدالهی نباید چندان سخت باشد چرا که علوی نشان داده دستی را که به نشانه دوستی دراز شود، پس نخواهد زد. رسولی هم در دوران حضورش در شورای شهر رشت چهره ای منطقه ای از خود نشان داده و به نظر می رسد کنار آمدن و حفظ کردن او بسیار کم هزینه تر از برآورده ساختن خواسته های برخی مدعیان پرادعای طرف مقابل باشد.

عبدالهی زودتر از آن چه که فکرش را خواهد کرد، در معرض انتخابی سخت قرار خواهد گرفت. تعامل با دسته موافقان فعلی که نشان داده اند حفظ شان مستلزم صرف هزینه فراوان است یا همراهی با مخالفان فعلی که به نظر می رسد تفاهم با آنان به مراتب آسان تر و البته ارزان تر! باشد.

جداسازی جذب و علیپور از زمره موافقان و اتحاد دوباره آنان با شیرزاد، علوی، عاقل منش، رسولی و شاید هم ذاکری ترکیبی را برای شصت و ششمین شهردار رشت به ارمغان خواهد آورد که تا مدت ها می تواند ثبات مدیریتی او را در راس سازمان عریض و طویل شهرداری رشت بیمه کند.
روزهای سخت عبدالهی!
#حامد عبدالهی #شورای شهر رشت #شهرداری رشت


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای سیاست
تازه های سیاست
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
217775 1