کدخبر:
217811
تاریخ انتشار:
۲۰ آبان ۹۷
چاپ
چاپ
|
4 نظر
چاپ
دسته خبر
:

ای کاش حداقل این بار با لباس پاکبانی می آمدید!

خزر: بینید این اعضایی که در دوره‌های قبلی به شورا می‌رفتند همیشه به من و همکارانم وعده می‌دادند که شرایط شما را تغییر می‌دهیم. اما وعده‌هایشان همیشه وعده سرخرمن بود و به هیچ‌کدام شان عمل نمی‌‌کردند. آنها فقط فقط رای ما را می‌خواستند اما وقتی که می‌رفتند و در جایگاه شورا قرار می‌گرفتند دیگر این شعارها و این قول ها را فراموش‌ می‌کردند.

به گزارش خزرآنلاین، مرگ یک پاکبان بر اثر سانحه تصادف صبحگاهی، دلخراش ترین خبر روز گذشته رسانه های محلی گیلان بود. پاکبانی که در گرگ و میش سحرگاهی قربانی سرعت راننده ای شده که به خیال خلوت بودن معابر پدال گاز اتوموبیل خود را تا انتها فشرده بود اما فراموش کرده بود که برای قشری از مظلومترین و زحمت کش ترین کارگران شهرداری، صبح و شب تاریکی سحر و خاموشی شب تفاوت چندانی ندارد!

اگرچه قشر پاکبان مظلوم است اما مظلومیت پاکبانان رشتی رنگ و بوی دیگری دارد. آن ها فردی از جنس خود را روانه پارلمان محلی شورا کردند. فردی که با شعار حمایت از کارگران و پاکبانان به درون شورا راه پیدا کرد و وعده داد که در صورت پیروزی در انتخابات، با همان لباس پاکبانی در جلسات حاضر شود و اصل خود را فراموش نکند. با این حال این وعده ها تا چه اندازه محقق شد؟

"ببینید این اعضایی که در دوره‌های قبلی به شورا می‌رفتند همیشه به من و همکارانم وعده می‌دادند که شرایط شما را تغییر می‌دهیم. اما وعده‌هایشان همیشه وعده سرخرمن بود و به هیچ‌کدام شان عمل نمی‌‌کردند. آنها فقط فقط رای ما را می‌خواستند اما وقتی که می‌رفتند و در جایگاه شورا قرار می‌گرفتند دیگر این شعارها و این قول ها را فراموش‌ می‌کردند."

پاراگراف بالا بخشی از سخنان علیپور در روزهای نخستین پس از اعلام نتایج انتخابات است. اظهاراتی که با گذشت بیش از یک سال از عمر شورا بهتر و راحت تر می توان آن را به قضاوت گذاشت و از علیپور پرسید شما برای تغییر شرایط پاکبانان چه کردید؟! (مشروح کامل مصاحبه از اینجا)

لباس پاکبانی جایش را به کت و شلوار داد!

حضور با لباس پاکبانی در جلسات شورا، شعاری نبود که تنها به پیش از انتخابات ختم شود. علیپور حتی پس از پیروزی در انتخابات هم مدعی شد که با لباس پاکبانی یا لباسی که خیلی خاکی و معمولی باشد، در شورا حاضر شود. وی در گفتگو با خبرنگاری که پس از اعلام نتایج انتخابات با او به مصاحبه می نشیند و در پاسخ به این سوال که «آیا امکان دارد با همین لباس ها در جلسات شورا هم حاضر شوید؟» می گوید: چراکه نه. یا با همین لباس ها یا با لباسی که خیلی خیلی خاکی و معمولی است. کت و شلواری نیستم که. من اصل خودم را فراموش نمی‌کنم. تصویر زیر حضور علیپور را در جلسات مختلف شورا نشان می دهد.

 

از پاکبانی تا شورانشینی!

حالا که عضو شورای شهر شده‌اید تکلیف شغل قبلی تان چیست؟ همین شغل را اگر مشکلی نداشته‌ باشد ادامه می‌دهم و با همین دوستان و همکارانم کار می‌کنم. من خودم درد این بچه‌ها را می دانم. این شغل، شغل شریفی است ، شغل شرافت‌مندانه‌ای است من افتخار می کنم که با لباس رفتگری وارد شورای شهر شده ام و هیچ‌وقت از اصالت خودم برنمی‌گردم. چون این شغل برایم مقدس است!

آیا علیپور همان شغل پاکبانی را پس از ورود به شورا ادامه داده است؟! اگر نداده پس بنا به ادعای خودش، حتما شغل پاکبانی مشکلی داشته است!!

تغییر محل زندگی پس از عضویت در شورا؟!

"ساکن کدام محله هستید؟" من در محله حمیدیان انتهای خیابان هنرپرور مستاجر نشین هستم. سه میلیون پول پیش داده‌ام با ماهی 220 هزارتومان. که خانه ام فاقد آب شهری و امکانات است. کلا محله ما یک محله خاکی است که وقتی باران می‌بارد شدیدا گل و لای می شود و رفت و آمد سخت می‌شود!

گفته می شود علیپور پس از عضویت در شورا از خانه قبلی به خانه جدیدی نقل مکان کرده و هم اکنون در محله دیگری که از قضا از امکانات شهری برخوردار است، سکونت دارد! تحقیق در خصوص اینکه مالک منزل جدید علیپور کیست، می تواند منجر به نتایج جالبی شود!

و اما ...

تصاویری از حضور علیپور بر سر مزار پاکبان شریفی که بر اثر سانحه تصادف درگذشته، منتشر شده است. همکاران واقعی مرحوم با لباس پاکبانی آمده اند و علیپور با کت و شلوار! ای کاش با لباس پاکبانی می آمدید جناب مهندس علیپور!

 

 
ای کاش حداقل این بار با لباس پاکبانی می آمدید!
#محمدحسن علیپور #شورای شهر رشت


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
نظرات خوانندگان
بی نام
البته بنده نه به ایشان رای دادم و نه اینکه بجای خرد و اندیشه از احساسات خود بهره نمی گیرم . و حالا افتخار می کنم که دیدگاه بنده واقعا مطلوب و زیبا بوده است
يکشنبه، 20 آبان 139723:40:42
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

باقری خطیبانی
جان دادن ومردن کارکردن در سرما زمستان وگرماتابستان مال شما گرفتن اضافه کار پاداش میلیونی و......مال نور چشمی ها
دوشنبه، 21 آبان 139723:20:40
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

بی نام
با سلام : گیلانیها از صادق ترین انسانهای روی زمین هستند ، سالهای زیادیست که کسی را روی شغل و تخصص خودشان نمیگذارند./ وقتیکه از روستاهای اطراف وارد شهر رشت میشوند با کمک همان روستائیان به پارلمان شهری میرسند چه انتظاریست ؟؟؟ چه انتظاریست که کت و شلوار به تن نزنند!!!؟؟؟
پنجشنبه، 24 آبان 13970:34:44
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

کوچصفهانی
متاسفانه مردم ما موقع رای دادن مطالعه و تحقیق نمی کنند فقط از روی احساس و جناح بازی و..... به کسانی رای می دهند هیچ تخصصی در کار ندارند ؟ و کلان شهری مثل رشت به کسی رای می دهند که همه ما شاهد هستیم و چه خوب است مردم موقع رای دادن به حداقل تخصص و سوابق رای بدهند و ضمن احترام به پاکبانان عزیز که شغل شان شریف است ولی شورا جای آدمهای متخصص شهری بوده که حداقل تخصص را حتماٌ داشته باشند بخاط همین است بزرگترین شهر شمال کشور همیشه بدون شهردا بوده و اگر هم داشته بدون تخصص بوده خود دانید ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
چهارشنبه، 7 آذر 139710:50:23
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای اجتماعي
تازه های اجتماعي
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
217811 1