کدخبر:
217833
تاریخ انتشار:
۲۱ آبان ۹۷
چاپ
چاپ
|
2 نظر
چاپ
دسته خبر
:

از این پس پاسخ اظهارنظرهای مغرضانه را می دهیم | تاکنون فقط 30 درصد از بودجه 97 محقق شده است

خزر: شصت و دومین جلسه علنی شورای شهر رشت برگزار شد.

به گزارش خزرآنلاین، شصت و دومین جلسه علنی شورای شهر رشت با تلاوت آیات کلام الله مجید توسط قاری قرآن ساعد اصلانی در عمارت میرزا خلیل آغاز شد.

فاطمه شیرزاد بعنوان منشی جلسه ابتدا در گذشت یکی از پاکبانان شهر رشت را  تسلیت و از عدم ارائه خدمات مناسب به پاکبانان اظهار گله مندی کرد.

وی ادامه داد: از مردم شهر رشت، همکاران و اصحاب رسانه که پس از درگذشت پدرم، نهایت لطف خود را به بنده و خانواده داغدارم ابراز کردند سپاس فراوان دارم.

رییس شورای شهر رشت هم با بیان اینکه مدیریت و مجموعه شهری رشت عزادار درگذشت پاکبان این شهر است، گفت: به واسطه ی در گذشت این بزرگوار، همکاران بنده بعنوان نمایندگان مردم در پارلمان شهری امروز خواستار ارائه گزارش و پیگیری در خصوص وضعیت نیروهای شرکتی و نظارت بر این شرکت ها با محوریت کمیسیون بهداشت خواهند بود.

وی با بیان اینکه امروز سرپرست شهرداری به جهت ارائه گزارش به صحن شورا دعوت است، افزود: هیات رئیسه شورا در ده روز گذشته مصوبه ای داشته است که بنا بر آن از این پس به تمامی اشخاص حقیقی و حقوقی که نسبت به فعالیت های انجام شده در شورا و هیات رئیسه اظهارات مغرضانه ای داشته باشند پاسخ مناسب را خواهیم داد.

وی ادامه داد: یک سال شورا بدون هیچ حاشیه ای مشغول به کار بود و کسی کمکی نمی کرد تا اینکه بر سر یک موضوع به اختلاف خوردیم و همه فریاد سر دادند و در بوق و کرنا کردند اما هیچ کس نگفت چه کمکی به ما کرده است.

رییس شورای شهر رشت با بیان اینکه تا ماه آینده برنامه راهبردی پنج ساله ای با نظر و همکاری اعضای شورای شهر رشت نوشته و اجرا خواهد شد، تصریح کرد: اگر اعضای شورا موافق باشند برنامه گردشی محله محور تقدیم عزیزان شده است تا در روزهای مشخص در محله ی مشخص حضور بهم رسانیم و مشکلات آن محله را پیگیر شویم.

احمد رمضانپور به عنوان اولین ناطق شصت و دومین جلسه ی شورای کلانشهر رشت ضمن عرض تسلیت به سرکار خانم شیرزاد به جهت فقدان پدرشان، درگذشت پاکبان شهرداری شهر رشت را نیز تسلیت گفت.

وی ادامه داد: از کاندیدای محترم شهرداری شهر رشت که شهامت ارائه برنامه های خود را داشتند، تقدیر و تشکر می کنم چرا که در شهر رشت هیچ کس چیزی نکاشته است که دیگران درو کنند بلکه هر که بیاید خودش باید تلاش کند زیرا شهر ما 700 میلیارد بدهی دارد و در این شرایط شهردار شدن کار بسیار شجاعانه ای استد و لذا خوشحالم که با توجه به فشارهایی که بر بدنه شورای شهر رشت وارد شد، انتخابی بدون نگرش و دیدگاه سیاسی صورت گرفت.

رمضانپور افزود: بنده مصاحبه هایی را خواندم و دیدم و از همین جا اعلام می کنم که نه استاندار و نه فرماندار هیچگونه دخالتی در انتخاب شهردار شهر رشت نداشته اند. با توجه به پایان یافتن انتخاب شهردار رشت از این به بعد رفاقت در شهرداری و شورا حاکم است تا بتوانیم برای شهر رشت دل بسوزانیم و کمک کنیم. بنده از تمام دستگاه ها و عزیزان می خواهم تا به حکم الهی که همان وحدت کلمه است، تن بدهند.

وی با بیان اینکه رشتوندان مطالبات زیادی از شورانشینان دارند، اصلاح روکش آسفالت معابر، بهره گیری از آب نمای 10 میلیاردی، حل مشکلات پیاده راه، طرح تالاب، ایجاد بلوار مسکن مهر تا یخسازی، تعریض خیابان ها و کوچه ها، ساماندهی ملک های نسقی، رسیدگی به موضوعات زیست محیطی اهم از ساماندهی رودخانه های شهر رشت و زباله های سراوان که در هر ثانیه 25 لیتر شیرابه به عمق زمین و رودخانه ها نفوذ میکند و ... را خواستار شد.

دکتر بهراد ذاکری به عنوان ناطق دوم جلسه اظهارات خود را با تسلیت به خانواده فاطمه شیرزاد آغاز کرد و از درگذشت پاکبان شهرداری رشت را ضایعه ای اسفناک خواند.

وی ادامه داد: متاسفانه شورا از وظیفه ذاتی خود در خصوص نظارتی دور شده است. تذکرات فراوانی به شرکت های پیمانکاری داده شده که نسبت به ایمن سازی محیط کار پاکبانان اقدام کنند اما شاهد این هستیم که با این وجود این موارد رعایت نمی شود و همین اهمال و کم کاری باعث بیماری پرسنل و انتقال آن به خانواده و پس از آن جامعه خواهد بود. تا زمانی که مردم به شورا اعتماد نکنند، هیچ اتفاق مثبتی رقم نخواهد خورد و این عدم اعتماد ناشی از فساد سیستماتیکی است که در شهرداری وجود دارد و ما چشممان را بر روی آن بسته ایم. باید حسابرسی انجام شود چرا که این حق مردم است تا بدانند در شهرداری چه می گذرد.

دکتر رسولی به عنوان ناطق بعدی شورا ضمن عرض تسلیت به خانم شیرزاد، درگذشت پاکبانان شهرداری را تسلیت گفت.

وی ادامه داد: در حالی به پایان سال 97 نزدیک می شویم که تحقق بودجه ما زیر 30 درصد است و این باید مورد بررسی قرار بگیرد! امروز دیگر وقت آن رسیده که به مردم گزارش کار بدهیم که چه برایشان کرده ایم نه اینکه مردم چه می خواهند! امیدوارم بتوانیم گزارشی مکتوب و یا چند رسانه ای به صورت جمعی و تک تک به مردم ارایه بدهیم. در راستای اظهارات دکتر ذاکری در خصوص مبارزه با فساد سیستماتیک هم باید بگویم که این خود نیازمند یک سیستم فساد ناپذیر است که بنده طرح آن را در سال گذشته به شورا تقدیم کرده ام.

بعد از اظهارات دکتر رسولی شورا وارد دستور شد. دو فوریت طرح دریافت وام قرض الحسنه جهت ساخت سازه های سبک برای اقامت در میدان گیل واقع در ترمینال میدان گیل به ارزش 15 میلیارد تومان مورد برسی قرار گرفت و با دو فوریت آن موافقت نشد و یک فوریت آن با ارجاع به کمیسیون مربوطه تصویب شد.

همچنین طرح کمک به موسسه قرآنی شهید بهشتی از بابت دریافت نکردن عوارض با اکثریت آرا موافقت شد. همچنین قرار شد تا از محل این بخشودگی، شهرداری و خانواده شهری بتوانند از خدمات این سازمان بهره مند گردند.

اجرای ماده 110 قانون شوراها و شهرداری ها مبنی بر تنظیف و دیوار کشی زمین ها با مالکیت مشخص ولی بلا استفاده و یا تخریبی به جهت زیبا سازی بصری شهری در منطقه یک به تصویب رسید.

در ادامه نامه ای که با مضمون اضافه شدن رمضانپور به جمع اعضای کمیسیون برنامه و بودجه با هشت امضا به صحن ورا رسیده بود، مورد بررسی قرار گرفت و با توجه به عدم اجازه قانونی و عدم استعفا هیچ یک از اعضا این موضوع با اصلاح این بند و اضافه شدن علوی و رمضانپور مورد بررسی قرار گرفت و رای آورد و در نتیجه کمیسیون برنامه بودجه 9 نفره شد.

در ادامه سرپرست شهرداری شهر رشت و هیات همراه به جهت ارائه گزارش در صحن علنی شورا حضور پیدا کردند.

رییس شورای شهر رشت در بدو ورود گفت: در روزهای اول حضور آقای بهارمست در کسوت سرپرستی شهرداری اتفاقات، جلسات خوبی برگزار و پیگیری شد اما نکاتی را مردم و حتی خانواده های ما به ما متذکر می شوند را باید ذکر کنم. پیگیری هایی که بنده از سامانه 137 کردم، مردم سطح توقع خود را به جد پایین آورده اند و بیشتر خواسته هایشان به مواردی همچون پر کردن چاله های خیابان ها و جمع آوری سگ های ولگرد معطوف شده است.

در ادامه برخی اعضای شورای شهر سوالاتی را در موارد مختلف طرح کردند. علت طولانی شدن پروژه شهر بازی، تعیین تکلیف پارک آبی، تعیین و تکلیف آبنمای موزیکال و اینکه هزینه ای که برای آن انجام شده است، به حق بوده است یا ناحق، بخشی از سوالات مطرح شده بود.

در ادامه علی بهارمست سرپرستی شهرداری رشت اقدام به پاسخ به برخی از سوالات نمود. وی با عرض تسلیت خدمت خانواده شیرزاد و پاکبان تازه در گذشته شهر رشت سخنان خود را آغاز کرد و گفت: دوران سرپرستی از سخت ترین دوران در مدیریت شهرداری می باشد. وی با بیان اینکه اولین اولیت بنده حفظ آرامش و به وجود آوردن آرامش در مجموعه شهرداری بود، افزود: زمانی که شهرداری را تحویل گرفتم ۷۶ درصد رشد منفی در درآمد شهرداری وجود داشت و مبلغ 700 میلیارد تومان بدهی وجود داشت.

وی ادامه داد: با توجه به رشد منفی 76 درصدی در آمدی شهرداری، پرداخت حقوق 16 میلیاردی پرسنل بسیار بسیار مشکل است. در مبحث آسفالت هم باید عرض کنم هر یک تن آسفالت به مبلغ 3 میلیون و پانصد هزار تومان رسیده است و نمی شود برای 1000 تن آسفالت 3 میلیارد و 500 پول پرداخت کرد. باید از قیر یارانه ای استفاده کرد که برای استفاده از این مورد نیازمند پیگیری مجدانه همگان می باشد که تا کنون هیچ کمکی از سوی کسی دیده نشده است.

بهارمست افزود: در شهرداری رشت 5 میلیارد و 600 میلیون تومان چک بی محل و بدون برنامه کشیده شده است که این مهم باعث شده که دسته چک به شهرداری داده نمی شود. روز سوم سرپرستی بنده حساب شهرداری بسته شد. سه بار در این مدت به خاطر مبالغ 4 میلیارد، یک و نیم میلیارد و یک میلیارد و ششصد میلیون تومان حساب شهرداری مسدود شد.

سرپرست شهرداری رشت ادامه داد: با تمام احترامی که برای زحمات طرح تفضیلی کشیده شده اما ضوابط آن دارای ایراداتی است که باید تغییراتی در آن ایجاد شود. 20 دستگاه اتوبوس به ناوگان اتوبوس رانی اضافه خواهد شد که در مرحله پلاک کوبی می باشد و 20 دستگاه دیگر درحال بازسازی است. دستگاه تصفیه خانه سراوان به طور پایلوت یک روز کار کرد و ادامه قرارداد در حال اجرا می باشد. در دوران تصدی بنده بر شهرداری، نزدیک به 40 میلیارد تومان قرار داد عمرانی بسته شده است که پیمانکاران در حال کار می باشند. از جمله این پروژه ها روکش آسفالت منطقه 3 و جمع آوری آبهای سطحی است. همچنین دو قرارداد 700 میلیونی ساخت زمین چمن مصنوعی و ساخت تماشاخانه با سرمایه گذاری بخش خصوصی بسته شده است. همچنین قرارداد ساخت شهربازی مدرن به ارزش 28 میلیارد تومان تا پایان ماه آینده بسته خواهد شد. عملیات عمرانی آبنمای بوستان ملت به اتمام رسیده اما برق این آبنما با مشکل مواجه است که در پی رفع آن هستیم.
از این پس پاسخ اظهارنظرهای مغرضانه را می دهیم | تاکنون فقط 30 درصد از بودجه 97 محقق شده است
#شورای شهر رشت #شصت و دومین جلسه علنی شورای شهر رشت #خزرآنلاین


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
نظرات خوانندگان
بی نام
اقای ذاکری.اشاره به فساد سیستماتیک از شهرداری کرده اید وچون دیر به شورا امدی باید اطلاعات خودرا از یشکسوتان که سابقه بیشتری درشوراداردمثل اقای عاقل منش جویا شوی که منشا فساد کجاست . بدان هیچ مدیری درشهرداری منصوب نمیگردد مگر به اذن شورا نشینان ودر دور سوم شورا نیز این اتفاق افتاد وهرکدام برای خود سهمیه مدیران داشتند ودیدیم چه شد وچه اتفاقی اقتاد که هنوز کمر شهرداری خمیده است وقدری تحقیق کنید خواهی دید که هنوز پیمانکاران که اینک درشهرداری فعالیت دارند وابسته به اعضای شورا هستند واینک مطرح شد تاکنون 30 درصد بودجه محقق گردید ازبی تدبیری شورا درتصمیم گیری بودجه سالیانه هست وقتی که شهرداری درامد پایدار ندارد واز هوا وهوس تصمیم میگیرد اتفاقی خواهد افتاد که اینک افتاد و درمنجلاب قرار گرفته است واز طرفی گفته شدکشیدن چک بی محل وبدون موجودی بانکی .شهرداری حتی از دریافت دسته چک محروم گردیدبایستی هرکه دخیل اینکار بوده پاسخگو باشد ودرخاتمه اعضای محترم شورا میدانید ومیدانیم شهرداری باداشتن مدیران وابسته به شورا هرکاری که اتفاق میافتد بدون هماهنگی نخواهد بود واین رانتی که شورا بوجود اورده است
سه شنبه، 22 آبان 13978:47:46
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

بی نام
اصلا کلا وضع خیلی ناجوره
جمعه، 25 آبان 139720:41:49
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای سیاست
تازه های سیاست
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
217833 1