کدخبر:
217837
تاریخ انتشار:
۲۱ آبان ۹۷
چاپ
چاپ
|
1 نظر
چاپ
دسته خبر
:

کدام برای مردم مهم است؟ اول شدن در بین استان ها برای انتشار اخبار سازمانی یا عدم پذیرش بیمه تامین اجتماعی توسط بیمارستان های خصوصی؟!

خزر:  انتصاب جمیل حق پرست به عنوان مدیرکل تامین اجتماعی گیلان، یکی از معدود انتصاباتی بوده که در زمان حضور سعید مرتضوی، مرد پرحاشیه دولت احمدی نژاد به وقوع پیوسته است. اگرچه دامنه انتصابات مرتضوی در استان ها تنها محدود به گیلان نشد و مدیران کل تامین اجتماعی بوشهر، شرق تهران، چهارمحال و بختیاری و یزد هم توسط وی منصوب شدند اما با این حال عجیب است اگر بدانید از این میان، تنها مدیرکلی که بعد از قریب به 5 سال از آخرین روز حضور مرتضوی در کسوت ریاست سازمان تامین اجتماعی تا امروز، همچنان در پست خود حضور دارد، جمیل حق پرست مدیرکل تامین اجتماعی گیلان است!

به گزارش خزرآنلاین، چندی پیش بود که منوچهر جمالی نماینده مردم رودبار در مجلس شورای اسلامی گفت:‌ از اردیبهشت امسال تاکنون و برای نخستین بار در سطح کشور بیمارستان‌های خصوصی گیلان قرارداد همکاری خود را با سازمان تأمین اجتماعی لغو کرده‌اند و تمام هزینه‌ها را به صورت نقدی مطالبه می‌کنند.

وی با بیان اینکه هر چهار بیمارستان خصوصی گیلان با سازمان تأمین اجتماعی لغو قرارداد کرده‌اند، افزود: در حال حاضر بسیاری از بیمارانی که جهت انجام پروسه درمان خود به بیمارستان‌ها و مراکز خصوصی استان گیلان مراجعه می‌کنند ناچار هستند بدون در نظر گرفتن دفترچه‌های تأمین اجتماعی تمامی هزینه‌های مربوطه را به صورت نقدی پرداخت کنند.

دبیر کمیسیون بهداشت و درمان مجلس‌ جمالی با اشاره به صف‌های طولانی بیماران در بیمارستان‌های دولتی گیلان، اذعان کرد:‌ هم‌اکنون بیماران متقاضی انجام عمل قلب باز و یا بسیاری از موارد مشابه دیگر در مراکز درمانی دولتی استان گیلان نظیر بیمارستان حشمت رشت باید شش تا هشت ماه در نوبت باقی بمانند. (مشروح کامل اظهارات در اینجا)

از این اظهارات نماینده رودبار به راحتی می توان دریافت که لغو قرارداد بیمارستان خصوصی با سازمان تامین اجتماعی، نتیجه ای جز گسترش شکاف طبقاتی ندارد چرا که پیش از این موضوع بسیاری از بیماران با وضعیت مالی متوسط هم می توانستند بخشی از پروسه درمانی خود را در بیمارستان های دولتی طی کنند اما مطالبه نقدی هزینه های بیمارستانی از بیماران توسط بیمارستان های خصوصی سبب شده تا بیماران برای بستری مجبور به پرداخت هزینه اولیه هنگفتی شوند که با شرایط فعلی از توان بسیاری از مردم خارج بوده و بیمارستان های خصوصی عملاً به مکانی برای مراجعه و بستری بیماران متمول تبدیل شده است.

اگرچه بنا بر اظهارات نماینده رودبار، این اتفاق برای نخستین بار در سطح کشور در گیلان افتاده و می بایست تامین اجتماعی گیلان را در قطع قرارداد با بیمارستان های خصوصی در کشور صدرنشین دانست اما نگاهی به پورتال سازمان تامین اجتماعی گیلان نشان می دهد که گویا انتقادات فراوان رسانه ها و اطلاع رسانی آنان در قطع این قرارداد و اظهارات اخیر دبیر کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی در تایید مشکلاتی که برای افراد تحت پوشش این سازمان به وجود آمده است، نتوانسته حتی یک واکنش رسانه ای را در بین مسئولان این سازمان برانگیزد تا آن جا که پورتال اطلاع رسانی این سازمان خبر از برتری اداره کل تامین اجتماعی گیلان در بین استانهای کشور در حوزه اخبار سایت رسمی سازمان می دهد! (اینجا را ببینید)

ای کاش پورتال این اداره کل در کنار پوشش خبری این موضوع که اداره کل تامین اجتماعی گیلان در شش ماهه اول سال 97 بالاترین سهم در اخبار سایت رسمی سازمان را در بین استانهای کشور دارا بوده است، به پیشتازی تامین اجتماعی گیلان در حوزه قطع قرارداد بیمارستان های خصوصی با سازمان تامین اجتماعی در کشور هم اشاره می کرد! بی شک لغو قرارداد بیمارستان های خصوصی با تامین اجتماعی گیلان که زمینه ساز بروز مشکلات فراوان برای بیماران تحت پوشش تامین اجتماعی گیلان شده است، برای مردم بسیار مهم تر از رتبه نخست پوشش اخبار اداره کل گیلان در میان اخبار سایت رسمی سازمان است!!

گفتنی است انتصاب جمیل حق پرست به عنوان مدیرکل تامین اجتماعی گیلان، یکی از معدود انتصاباتی بوده که در زمان حضور سعید مرتضوی، مرد پرحاشیه دولت احمدی نژاد به وقوع پیوسته است. اگرچه دامنه انتصابات مرتضوی در استان ها تنها محدود به گیلان نشد و مدیران کل تامین اجتماعی بوشهر، شرق تهران، چهارمحال و بختیاری و یزد هم توسط وی منصوب شدند اما با این حال عجیب است اگر بدانید از این میان، تنها مدیرکلی که بعد از قریب به 5 سال از آخرین روز حضور مرتضوی در کسوت ریاست سازمان تامین اجتماعی تا امروز، همچنان در پست خود حضور دارد، جمیل حق پرست مدیرکل تامین اجتماعی گیلان است!

بیست و پنجم تیرماه 91 بود که مهدی سعادتی، استاندار گیلان در دولت احمدی نژاد در جلسه معارفه حق پرست شرکت کرد و وی را که سه سال سابقه مدیرکلی تامین اجتماعی یزد در دولت احمدی نژاد را هم در کارنامه خود داشت، به عنوان مدیرکل تامین اجتماعی گیلان منصوب کرد و این انتصاب تا امروز، یعنی در دولت دوم دکتر روحانی هم ادامه دارد!

 
کدام برای مردم مهم است؟ اول شدن در بین استان ها برای انتشار اخبار سازمانی یا عدم پذیرش بیمه تامین اجتماعی توسط بیمارستان های خصوصی؟!
#جمیل حق پرست #تامین اجتماعی گیلان


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
نظرات خوانندگان
سعید اصلی
یک اتهامی به برخی کانال های خبری وارد است که هر بار با تخریب یا انتقاد بیرحمانه و غیر منصفانه قصد اخاذی و پول گرفتن دارند ایا این در مورد شما نیز صادق است ایا شما در مورد مسئولین سوای از کارامدی یا ناکارامدی چه هدفی را دنبال می کنید هدف شفاف سازی و مطالبه عمومی است یا شخصی و انتفاع کدام؟ در ضمن شما از خیلی از مسئولین به هیچ وجه مطلب انتقادی نمی زنید چرا لطفا شفاف پاسخ بدین
سه شنبه، 22 آبان 139713:57:12
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای سیاست
تازه های سیاست
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
217837 1