کدخبر:
217839
تاریخ انتشار:
۲۱ آبان ۹۷
چاپ
چاپ
|
1 نظر
چاپ
دسته خبر
:

بررسی نقش راهبردی جعفرزاده در اتحاد اصلاح طلبان گیلان!

خزر: اگرچه مناقشه رسانه ای رمضانپور - رسایی دیگر ادامه پیدا نکرد اما به نظر میرسید طیف گسترده ای از اصلاح طلبان گیلانی که رسایی نمایندگی خط فکری آنان را بر عهده داشته است، به شدت از عملکرد اصلاح طلبان شورا ناراضی بوده و جنگ قدرت بر سر در اختیار گرفتن کرسی شهرداری رشت منجر به بروز بزرگترین دودستگی تاریخ اصلاح طلبی در رشت گردیده است. انشقاقی که در یک سوی آن رمضانپور، حاجی پور و البته برادران زاهد قرار دارند و در سوی دیگر چهره هایی همچون جمشید رسایی، علیرضا سحرخیز و بهراد ذاکری خود نمایی می کنند.

به گزارش خزرآنلاین، پس از اتفاقات اخیر شورای شهر رشت که منجر به انتخاب حامد عبدالهی به عنوان شصت و ششمین شهردار رشت گردید، انشقاق در بدنه اطلاح طلبان به بالاترین سطح خود رسید. در حالی که انتظار می رفت اصلاح طلبان شورای شهر رشت به سرکردگی احمد رمضانپور رای خود را به نام جمشید رسایی در گلدان آرا بیندازند اما عدم همراهی آنان سبب شد تا رسایی اصلاح طلب علی رغم بهره مندی از 4 رای اعضای شورا نتواند بر کرسی شهرداری رشت تکیه بزند.

این اما پایان ماجرا نبود!

اندکی بعد احمد رمضانپور که نمی توانست خوشحالی خود را از انتخاب حامد عبدالهی به عنوان شهردار رشت مخفی نماید در گفت و گویی مدعی شد که علیرغم دوستی دیرینه اش با جمشید رسایی نمی توانسته به عهد و پیمانی که با عبدالهی بسته خیانت کند. این اظهارات رمضانپور اما از سوی رسایی بی پاسخ نماند تا آنجا که کاندیدای اصلاح طلب و البته شکست خورده ماراتن انتخاب شهردار در اظهاراتی گفت که خود رمضانپور شخصا از او خواسته که برای انتخابات شهردار رشت کاندیدا شود!

بیشتر بخوانید: از رسایی خواستید که کاندیدای تصدی بر شهرداری رشت شود اما خودتان به او رای ندادید؟! | شما در جوانی تجربه لازم را برای شهردار شدن داشتید اما جوانان امروزی حتی تجربه صدور یک بیانیه را ندارند؟!

رسایی البته در گفت و گوی خود این سوال را هم مطرح کرد که اگر رمضانپور بنا به ادعای خودش با حامد عبدالهی پیمان بسته بوده و میبایست رای خود را به عبدالهی بدهد، پس چرا از او خواسته تا داوطلب انتخاب شهردار رشت شود؟!

اگرچه مناقشه رسانه ای رمضانپور - رسایی دیگر ادامه پیدا نکرد اما به نظر میرسید طیف گسترده ای از اصلاح طلبان گیلانی که رسایی نمایندگی خط فکری آنان را بر عهده داشته است، به شدت از عملکرد اصلاح طلبان شورا ناراضی بوده و جنگ قدرت بر سر در اختیار گرفتن کرسی شهرداری رشت منجر به بروز بزرگترین دودستگی تاریخ اصلاح طلبی در رشت گردیده است. انشقاقی که در یک سوی آن رمضانپور، حاجی پور و البته برادران زاهد قرار دارند و در سوی دیگر چهره هایی همچون جمشید رسایی، علیرضا سحرخیز و بهراد ذاکری خود نمایی می کنند.

این اختلافات که دامنه اش تا لایه های بالای اصلاح طلبان گیلان هم گسترش یافت برای حل و فصل نیاز به چهره اصلاح طلب و فرا استانی داشت. چهره ای همانند غلامعلی جعفرزاده، نماینده اصلاح طلب مردم رشت در مجلس شورای اسلامی.

دیدار اخیر جمعی از اصلاح طلبان با جعفرزاده که تحت عنوان نشست دلسوختگان شهر رشت و یاران همراه برگزار شد و حضور رمضانپور و رسایی در این نشست به خوبی نشان می دهد که طرفین برای حل اختلاف دست به دامن نماینده رشت شده اند و البته جعفرزاده توانسته نقش خود را به عنوان یک مصلح اصلاح طلب در میان به خوبی ایفا کند.

هرچه که هست باید گفت نماینده رشت حالا به عنوان مرجعی برای حل اختلاف اصلاح طلبان گیلان آن هم در عالی ترین سطوح مطرح و مورد اعتماد قرار گرفته است.
بررسی نقش راهبردی جعفرزاده در اتحاد اصلاح طلبان گیلان!
#احمد رمضانپور #شورای شهر رشت #غلامعلی جعفرزاده


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
نظرات خوانندگان
شهروند
ایکاش مهندس جعفرزاده اصلاح طلب بود !!!
سه شنبه، 22 آبان 139723:22:30
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای سیاست
تازه های سیاست
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
217839 1