کدخبر:
217849
تاریخ انتشار:
۲۲ آبان ۹۷
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:

شهردار لنگرود:

از ابتدای آمدنم تا هر زمانی که باشم، پرسنل شهرداری را خانواده خودم می دانم

خزر: ما مدیران عموما بخشی از خدمات خود را از بخش خصوصی دریافت می‌کنیم اما نتیجه کار، نوع و ارائه خدمات که از بخش خصوصی دریافت می‌شود، در ارتقای سازمان و رضایت مردم بسیار مهم است و نباید صرفا با نگاه مادی و مالی یا صرفه‌جویی حقوق کارگران را که بخش عمده‌ای از جامعه و همشهریان ما هستند، تضعیف کنیم.

به گزارش خزرآنلاین، مدت ها است که برخی موانع و مشکلات، رفاه و آسایش خانواده را با چالش‌های مختلفی روبه‌رو کرده است، یکی از مهم‌ترین این چالش‌ها خطرات احتمالی جانی و مالی است که در صورت وقوع، رفاه خانواده را متزلزل می‌کند و به‌منظور مقاومت در برابر این خطرات احتمالی، صنعت بیمه در عصر جدید متداول شده است که در مجموع بیمه با افزایش آسایش خاطر جنبه کمی و با ایجاد سرمایه‌گذاری جنبه کیفی رفاه خانواده را بهبود می‌بخشد.

مشکلات اقتصادی جامعه و تاثیر مستقیم آن بر سفره قشر کارگر و کارمند

افزایش ناگهانی نرخ ارز در ماه ‌های اخیر و بالا رفتن قیمت برخی اقلام اساسی از جمله موضوعات مهم و به عقیده برخی اقتصاددان‌ها پاشنه آشیل اقتصاد کشور بود و این موضوع بر وضعیت کنونی سیستم مالی و روان جامعه اثر منفی گذاشت.

باید توجه داشت جامعه کارگری ایران، بزرگترین طیف جامعه را تشکیل می‌دهد. طبقه‌ای که در طول این سال‌ها تاثیرات مستقیم سیاستگذاری‌ها و مدیریت‌های دولتی را با تمام وجود لمس کرده و تنگناها و فشارهای اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی را متحمل شده است.

در سال‌های گذشته شاهد بودیم که افزایش حقوق کارگران متناسب با تورم‌های سرسام آور نبوده است، هر چند در دولت تدبیر و امید تلاش‌هایی در این مسیر صورت گرفته است و میانگین افزایش حقوق کارگران نسبت به نرخ تورم اندکی بهبود یافته اما توجه بیشتر به این مسئله امری اجتناب ناپذیر و ضروری است.

از همین رو سیدمهدی رجایی، شهردار لنگرود درخصوص دو موضوع مهم بیمه منازل شهروندان و حقوق پرسنل کم درامد شهرداری لنگرود اظهار کرد: تمام منازل شهر را در مقابل حوادث طبیعی و آتش سوزی بیمه کرده ایم!

رجایی تصریح کرد: با توافق صورت گرفته تمام منازل شهر لنگرود در مقابل حوادث و بلایای طبیعی مانند آتش سوزی توسط شهرداری لنگرود بیمه شده است و شهروندان می توانند تا سقف ۱۰ میلیون تومان از تسهیلات بیمه استفاده کنند که پیش از این بسیاری به ناچار برای گرفتن یک چادر و پتو به کمیته امداد و دست به دامان برخی بانک ها می شدند که آن هم پروسه خاص خودش را داشت.

مدتی قبل بود که جمعی از رانندگان شاغل در شهرداری شیراز و سازمان‌های زیرمجموعه آن نسبت به تاخیر ایجاد شده، در پرداخت حقوق خود اعتراض کردند.

یکی از رانندگان شاغل در شهرداری شیراز که خواست نامی از او برده نشود، گفت: حقوق مدیران و کارکنان پرداخت شده اما هنوز از حقوق رانندگان خبری نیست و این در حالی است که بسیاری از این افراد در معیشت خود با مشکل روبرو شده‌اند.

رجایی در بخش دوم گفت و گوی خود با ما در همین رابطه که یکی از چالش های مهم این روزهای شهرداری شیراز شده است و درباره لزوم توجه بیشتر به نیروهای شرکتی و کارگری شهرداری لنگرود اظهار کرد: با توجه به شرایط سخت اقتصادی که گریبانگیر بخش اعظمی از قشر ضعیف و متوسط ما نیز شده ، مدت ها قبل دستور داده ام تا حقوق نیروهای شرکتی و کارگری پرداخت نشده است، ریالی به شهردار، شورا و پرسنل رسمی و قراردادی پرداخت نشود! و از ابتدای شروع به کارم در شهرداری لنگرود تا هر زمانی که باشم، پرسنل شهرداری را خانواده خودم می دانم!

شهردار لنگرود در پایان خاطرنشان کرد: ما مدیران عموما بخشی از خدمات خود را از بخش خصوصی دریافت می‌کنیم اما نتیجه کار، نوع و ارائه خدمات که از بخش خصوصی دریافت می‌شود، در ارتقای سازمان و رضایت مردم بسیار مهم است و نباید صرفا با نگاه مادی و مالی یا صرفه‌جویی حقوق کارگران را که بخش عمده‌ای از جامعه و همشهریان ما هستند، تضعیف کنیم.
از ابتدای آمدنم تا هر زمانی که باشم، پرسنل شهرداری را خانواده خودم می دانم
#شهردار لنگرود #بیمه


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای Social
تازه های Social
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
217849 1