کدخبر:
217871
تاریخ انتشار:
۲۳ آبان ۹۷
چاپ
چاپ
|
1 نظر
چاپ
دسته خبر
:

آن روی کوچکی نژاد!

خزر: شاید علت انعکاس چهره ای صرفا اصولگرا از نماینده رشت را می بایست در سیاست های کلان کشوری جستجو کرد. سیاستی که دامنه اش را به همه جا گسترانده است. از ورزش گرفته تا محیط زیست! از پایین ترین لایه های جامعه تا بالاترین و بزرگترین سیاست های کلان حاکم بر معادلات و توازن قوا. وقتی همه چیزمان سیاسی شود، از نماینده مان هم چهره ای صرفا سیاسی نمایش داده می شود. وقتی برای خبرنگاران، حواشی برگزاری جلسات فراکسیون امید مهم تر از متن جلسات فراکسیون مطلبوعات می شود، نباید انتظار داشت که به نمایندگان برچسبی غیرسیاسی زده شود!

برای دنبال کنندگان اخبار و قاطبه سیاسیون استان، چهره جبار کوچکی نژاد نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، چهره ای صرفا اصولگرا است. نماینده ای که فریادهایش بر سر سیف، اعتراضش به سخنان مطهری، مشارکتش در به آتش کشیدن پرچم آمریکا، ایستادگی اش در برابر طرح های پرحاشیه ای همچون FATF و ... از او چهره ای انقلابی و محبوب در میان اصولگرایان ساخته است.

برای انعکاس بغض فروخورده مردمی که صدایشان در لابه لای همهمه و لابی های شبانه نمایندگان موافق دولت، گم می شد، برای انتشار صدای مالباختگان دردمندی که بی تدبیری های سیف در دولت تدبیر!، سرمایه شان را بر باد داده بود، برای تظلم خواهی معلمانی که هیچگاه رشد حقوقشان به پای تورم نمی رسید، برای ایستادگی در برابر زیاده خواهی نمایندگانی همچون عارف که بی صدا در مجلس به حمایت از آقازادگان و ژن های خوب شان می پرداختند و برای ... کوچکی نژاد یکی از معدود انتخاب های پیش رو بود اما فعالیت های نماینده مردم رشت تنها در بعد سیاسی خلاصه نمی شود. فرق کوچکی نژاد با پایداری ها در همین جاست!

شاید علت انعکاس چهره ای صرفا اصولگرا از نماینده رشت را می بایست در سیاست های کلان کشوری جستجو کرد. سیاستی که دامنه اش را به همه جا گسترانده است. از ورزش گرفته تا محیط زیست! از پایین ترین لایه های جامعه تا بالاترین و بزرگترین سیاست های کلان حاکم بر معادلات و توازن قوا. وقتی همه چیزمان سیاسی شود، از نماینده مان هم چهره ای صرفا سیاسی نمایش داده می شود. وقتی برای خبرنگاران، حواشی برگزاری جلسات فراکسیون امید مهم تر از متن جلسات فراکسیون مطلبوعات می شود، نباید انتظار داشت که به نمایندگان برچسبی غیرسیاسی زده شود!

کوچکی نژاد و ورزش!

کوچکی نژاد فوتبالی است!  این حداقل نتیجه ای است که می توان از جستجوی ساده ای حول نام سپیدرود به عنوان ویترین ورزش گیلان، به دست آورد. با این حال در خصوص حمایت مسئولان از این تیم ریشه دار و پرآوازه، زبان انتقادی دارد. در بحبوحه مشکلات مالکیتی این تیم، خیلی زود نسبت به اخباری که حکایت از حمایتش از یکی از طرفین سپیدرود داشت، واکنش نشان می دهد و می گوید حمایتش تنها از موجودیت این تیم بوده است نه مدیرعامل یا هر مسئول دیگری!

در روزهای اخیر که اسماعیل حاجی پور، مالک باشگاه داماش لب به انتقاد از استاندار گیلان می گشاید و این انتقاد بی توجه به درستی یا نادرستی اش با آب و تاب فراوان در رسانه ها منتشر می شود، کسی به یاد نمی آورد که چگونه اعتراض کوچکی نژاد به عدم حمایت استاندار از سپیدرود، در رسانه های اصلاح طلب و البته مدعی حمایت از سپیدرود سانسور می شد.

حمایت همیشگی اش از سپیدرود، قبل و بعد از تن زاده نشان می دهد علاقه اش به فوتبال برخواسته از روحیه ای ورزش دوستانه است نه زد و بند با مالکان خصوصی و متمول!

کوچکی نژاد و محیط زیست!  

شاید باور نکنید اما کوچکی نژاد یکی از فعال ترین نمایندگان گیلان در حوزه حمایت از حقوق حیوانات است. از نظر او حیوان آزاری تضییع آشکار حقوق حیوانات است و معتقد است که در ایران از وضع قوانین برای جرم انگاری حیوان آزاری غفلت شده است.

نماینده مردم رشت معتقد است که دولت می بایست  لایحه ای را در راستای حمایت از حقوق حیوانات ارائه دهد و دستگاه نظارتی وامنیتی با  افرادی که اقدام به حیوان آزاری می کنند، برخورد قاطع نماید. به اعتقاد کوچکی نژاد جلوگیری ازحیوان آزاری باید به فرهنگی در میان مردم تبدیل شود.

وی از معدود نمایندگانی است که حساسیت فراوانی نسبت به حیوان آزاری دارد تا آن جا که مثله کردن یک روباه در پیرانشهر، سوژه یکی از تندترین اظهاراتش در قبال تعلل دولت در تدوین لایحه حمایت از حقوق حیوانات می شود. مخالفت با اعطای مجوز شکار به شکارچیان خارجی، ایستادگی در برابر  تبدیل منطقه حفاظت شده آشوراده به منطقه گردشگری به علت نگرانی در خصوص برهم خوردن اکوسیستم زیست محیطی منطقه، حمایت از حقوق محیط بانان و انتقاد به دولت از بابت تاخیر در ارایه لایحه حمایت از حقوق محیط بانان و ... بخشی از اقدامات نماینده مردم رشت در حوزه محیط زیست است.

کوچکی نژاد و مطبوعات!

شاید ذهنیت غالب در خصوص اصولگرایان، ارتباط نامناسب شان با رسانه ها باشد. شاید هم در بهترین حالت، بتوان گفت اصولگرایان حسابی رسانه ها را به دو دسته خودی و غیرخودی تقسیم می کنند. با این حال بد نیست بدانید بسیاری از رسانه های اصلاح طلب دریافت مجوز خود را مدیون حمایت های کوچکی نژاد و سفارش او به مسئولان وقت معاونت مطبوعاتی اند.

در مناقشات نهادهای دولتی همچون استانداری با رسانه ها در حالی که خانه مطبوعات به جای حمایت از خبرنگاران و رسانه ای ها، جهت خوشآمد استاندار و مدیران بیانیه صادر می کند، کوچکی نژاد لب به انتقاد می گشاید و رسالت خانه مطبوعات را به آنان بادآوری می کند و می گوید: رسالت خانه مطبوعات اینست که حامی مطبوعات باشد!!

ریاست بر حدود 60  نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در قالب فراکسیون مطبوعات، می تواند یکی از نشانه های رسانه دوستی نماینده رشت باشد. 
آن روی کوچکی نژاد!
#کوچکی نژاد #نماینده رشت


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
نظرات خوانندگان
بی نام
خزر آنلاین خوش به حال شما چیه امید تلاش
چهارشنبه، 23 آبان 139721:44:55
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای سیاست
تازه های سیاست
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
217871 1