کدخبر:
218123
تاریخ انتشار:
۱۲ آذر ۹۷
چاپ
چاپ
|
1 نظر
چاپ
دسته خبر
:

در آخرین جلسه شورای شهر مطرح شد: افشاگری رسولی از رانت عجیب چند شرکت ساخت و ساز در رشت!

به گزارش خزرآنلاین، شصت و پنجمین جلسه ی شورای کلانشهر رشت با تلاوتی چند از آیات کلام الله مجید توسط قاری بین المللی قرآن حاج ساعد اصلانی در عمارت میرزا خلیل آغاز شد. محمد حسن علیپور به عنوان منشی جلسه فرازی از وصیت نامه شهید گلگون کفن یونس پور محمودی را قرائت کرد. عبدالهی و رسولی غابین جلسه امروز شورای شهر رشت هستند.

امیرحسین علوی به عنوان رئیس شورای شهر رشت ضمن عرض خسته نباشید به مجموعه شهرداری، روز مجلس و روز معلولین را تبریک گفت و خواستار خدمت رسانی بهتر در مجموعه شهری به این عزیزان شد.

وی افزود: گزارشات بسیار زیادی به شهرداری رشت می رسد که حکایت از تخلفات گسترده در ساختمان سازی های سطح شهر رشت دارد و تنها راه جلوگیری از این موضوعات، ایجاد بستر الکترونیک و نظارت هرچه بیشتر شهرداری از آن طریق می باشد. اگر تمامی پرسنل، مدیران مناطق و سرپرست شهرداری یکپارچه به این موضوعات رسیدگی نکنند، شهر با مشکلات جدی روبه رو می شود و بنده از همین تریبون به تمامی عوامل تذکر جدی می دهم تا به این موضوع جدی تر پرداخته شود.

علوی گفت: ایمنی بازار در چندین جلسه مورد بررسی قرار گرفته و باید در این زمینه اقدام عملی صورت گیرد. ساخت و سازهای متراکم در بافت فرسوده شهر باعث می شود دکه در زمان ایجاد یک بلای طبیعی، خدمت رسانی بسیار مشکل و ناممکن شود. اگر برای ملک های نسقی پروانه صادر می شد، نظارت بر این ساخت و ساز ها به شکلی راحت تر و دقیق تر مورد نظارت قرار می گرفت و لذا از استانداری و سازمان های ذی ربط تقاضا دارم موارد را به شکلی ترتیب اثر دهند که همچون برهه ای از گذشته افراد بتوانند با دریافت پروانه اقدام به ساخت املاک نسقی نمایند.

رییس شورای شهر رشت در ادامه خواستار حضور سرپرست شهرداری در جلسه ی بعدی شورا شد و گفت: نیاز به تصمیم گیری قاطع در خصوص برخی پروژه های داریم.

در ادامه مهندس رسولی به عنوان ناطق اول جلسه در ابتدای سخنان خود روز دانشجو را تبریک گفت و ضمن گرامیداشت روز معلول گفت: بنده خودم را مدیون این عزیزان می دانم زیرا شهر ما برای حضور این افراد در جامعه بسیار بیرحم است و نتوانستیم امکانات مناسبی را در شهر برای راحتی این عزیزان فراهم کنیم. وی در ادامه روز شهادت میرزا کوچک خان را تسلیت گفت.

رسولی با بیان این موضوع که رانت خواری در زمینه ساخت و ساز مشهود است، گفت: 20 درصد از تعداد کل و 60 درصد از مساحت ساخت و ساز شده در یک محدوده خاص توسط چند شرکت که باهم در ارتباط می باشند، صورت می پذیرد.

وی ادامه داد: رانت اطلاعاتی در سطح شهر رشت باعث بهرمند ی بیشتری از خدمات و ثروت توسط عده ای محدود از مهندسان شده است که با الکترونیکی شدن خدمات شهرداری، افراد و مهندسان بیشتری می توانند از اطلاعات مورد استفاده بهره مند شده و درآمد زایی بیشتری خواهند داشت.

رسولی ادامه داد: در دو ماه گذشته که شهرداری شهر رشت درگیر انتخاب شهردار و هیات رئیسه بود، اسم شهرداری رشت در بین شهرداری هایی که از ماده یازده دفترچه کسب عوارضات محروم می شوند قرار گرفت.

وی ادامه داد: ما باید با همدلی بین اعضای شورا، فضایی را به وجود بیاوریم که به حمایت از شهری پرداخت شود که دیواری کوتاه تر از آن وجود ندارد.

شیرزاد به عنوان ناطق دوم سخنان خود را با تبریک روز مجلس دانشجو و معلولین آغاز کرد. وی با بیان اینکه مسئولین در حق معلولین عزیز کوتاهی می کنند، گفت: شهرداری باید بتواند این کوتاهی ها را با انجام پروژه هایی در راستای حمایت از این عزیزان بهبود ببخشد. گله ی من این است که چرا پروژه باز آفرینی شهر به کندی در حال اجرا می باشد. موضوع دیگر عدم تحقق بودجه برای زباله سوز از جانب دولت می باشد. در گذشته تماس با استاندار گیلان بسیار راحت بود و میشد به راحتی با آقای نجفی تماس گرفت ولی در زمان تصدی آقای سالاری بر مسند کرسی استانداری این امر بسیار مشکل شده و غیر قابل انجام است.

وی ادامه داد: خوشحالم با حضور مسئولین شهری کلنگ اگو در محله ی معلولین زده شد و امیدوارم مشکلات بیمه ای پرسنل هرچه زودتر حل شود.

جلسه وارد دستور شد.

با لایحه ی ساخت ساختمان جدید شهرداری در منطقه یک با این موضوع که شورا موافق ساخت می باشد به شرط اینکه با اولویت در بودجه سال آینده دیده و گنجانده شود، موافقت شد. لایحه ی تفکیک قرارداد نیرو های پسماند و سد معبر بدون افزایش نیرو هم مورد بحث در شورا قرار گرفت و موافقان و مخالفان به اظهارنظر پرداختند. سرانجام لایحه برای توضیحات بیشتر از دستور خارج شد تا در هفته ی آینده مورد برسی قرار گیرد. با این حال رییس شورا نسبت به ارجا پرونده ها به کمیسیون تلفیق اعتراض کرد و گفت چرا شفاف نیستیم. مگر در کمیسیون تلفیق از خارج، آدم میاید؟! بهتر نیست در همینجا به صورت شفاف بررسی کنیم.

لایحه ی واگذاری رایگان ساختمان مهر بانو به موسسه ی خصوصی خیریه در دست بررسی است.
در آخرین جلسه شورای شهر مطرح شد: افشاگری رسولی از رانت عجیب چند شرکت ساخت و ساز در رشت!
#شورای شهر رشت #شهرداری رشت


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
نظرات خوانندگان
بی نام
اقای علوی. بازار رشت باروت است وهر لحظه امکان انفجار وجوددارد وبرای ایمن ساختن بازار وجلوگیری از اتش سوزی که توان شهرداری برای ازاد سازی حریم ان باتوجه به بدهیهای میلیاردی شهرداری وجودندارد برای تسریع بهنگام اطفا اتش .یعنی زیرساخت ان با هماهنگی سازمان اب وفاضلاب وایجا دسیستم لوله گذاری است که قبل از رسیدن ماشینهای اتش نشانی که عرض معبر ان بسیار کم است با ورود اتش نشان و خودرونفررو بشود از انفجار بازار که سرمایه ملی دران نهفته است جلوگیری گردد امید است که شورای شهر روزی به عقل برسند تا این معضل اساسی برطرف گردد
سه شنبه، 13 آذر 13978:51:1
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای سیاست
تازه های سیاست
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
218123 1