کدخبر:
218189
تاریخ انتشار:
۱۷ آذر ۹۷
چاپ
چاپ
|
2 نظر
چاپ
دسته خبر
:

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر رشت:

روحانی دست از شعارهای عوام پسندانه بردارد | به فکر مشکل پسماند شمال و تالاب انزلی باشید

خزر: رییس جمهور کشورمان اخیرا طی یکی از سفرهای استانی موضوع انتقال آب دریای کاسپین به کویر زادگاه خود سمنان یاد کرده و البته نیک می دانند که از لحاظ عملی و هزینه اجرایی چنین چیزی به صرفه و میسر نیست.

به گزارش خزرآنلاین، بخش اعظم فلات ایران در منطقه خشک کره زمین واقع شده و به درازای تاریخ ایران زمین این مرز و بوم با مشکل بی آبی و خشکسالی روبه رو بوده که وجود مدیریت و مهندسی آب که نمونه اش قنات است از دیرباز در ایران وجود داشته است. در تاریخ معاصر به دلیل ازدیاد جمعیت و به تبع آن ایجاد کشاورزی و صنعت و مصارف خانگی نیاز به مصرف آب صد چندان شده که متاسفانه با عدم مدیریت صحیح منابع این مایه حیات ، خطر خشکسالی به معضل بزرگ امروز کشور تبدیل شده است.

رییس جمهور کشورمان اخیرا طی یکی از سفرهای استانی موضوع انتقال آب دریای کاسپین به کویر زادگاه خود سمنان یاد کرده و البته نیک می دانند که از لحاظ عملی و هزینه اجرایی چنین چیزی به صرفه و میسر نیست.

همچنین به لحاظ محیط زیستی برای دریاچه کاسپین به گواه اکثر متخصصین این حوزه اقدام مطرح شده بسیار خطرناک بوده و می تواند بر کل اکوسیستم خطه شمال ایران تاثیر منفی بگذارد.

درست است که کشور هایی در دنیا با شیرین کردن آب دریاها به تامین آب شرب شهروندان خود اقدام می کنند اما دریاهای آزاد با دریاچه ای چون کاسپین متفاوت بوده و معضلات زیست محیطی که گریبان این دریاچه و منطقه را خواهد گرفت قابل توجیه نیست.

بهتر است آقای رئیس جمهور به جای اینکه در سفرهای استانی خود به مناطق خشک و کویری نسبت به شعارهای مردم پسند و غیر ممکن اقدام کند تلاش خود را در اداره و مدیریت منابع آب موجود صدچندان کرده و به ترویج کشت اقلام کشاورزی معطوف نمایند تا آب کمتری به صورت بهینه مصرف و آبیاری قطره ای را در آن مناطق خشک و کویری برای کشاورزی توسعه دهند.

از ایشان انتظار می رود در وضعیت امروز جامعه که مردم با مشکلات تورم حاصل از تحریم ها و سو مدیریت ها دست و پنجه نرم می کنند در راستای وحدت و عمل به مسیر قانون عمل نموده و گفتار شان هم مطابق قانون باشد چرا که طرح آبرسانی کاسپین به کویر سمنان در مجلس پذیرفته نشده و البته با توجه به کنوانسیون های بین المللی هم پذیرفته شدنی نیست.

امید که ایشان دست از شعارهای عوام پسندانه برداشته و در راستای اقدامات علمی و عملی برای رفع مشکل بی آبی و مدیریت صحیح منابع آب و مهار تورم گام بردارند و به جای انتقال آب دریاچه کاسپین به کویر سمنان به دنبال سرمایه گذاری و رفع مشکلاتی باشند که خطه شمال کشور با آن دست به گریبان بوده و رفع آن نیازمند عزم ملی است.

مشکلاتی مانند دپوی زباله در جنگل های گیلان و مازندران و گلستان و آلودگی رودخانه های زرجوب و گوهر رود که نیاز به سرمایه گذاری ملی دارند و مشکل تالاب انزلی که حیات آن به دلیل سو مدیریت ها مورد خطر قرار گرفته از جمله این دغدغه ها است.

به امید سربلندی و رفع تمام مشکلات مردم ایران اسلامی

محمدحسن عاقل منش
رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر رشت
روحانی دست از شعارهای عوام پسندانه بردارد | به فکر مشکل پسماند شمال و تالاب انزلی باشید
#رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر رشت #محمدحسن عاقل منش


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
نظرات خوانندگان
بی نام
انتقال آب دریا ها کاری بسیار خطرناک است ، آن هم در مورد دریاچه بسته ای مثل کاسپین . البته انتقال آب دریاها فقط در چند کشور معدود حاشیه خلیج فارس به شکل عمده انجام می شود و به هیچ وجه گسترش جهانی ندارد ، و آن چند کشور معدود هم بزودی با ممانعت بین المللی مواجه خواهند شد چون این کار آنها دریاها را نابود میکند
يکشنبه، 18 آذر 139714:40:10
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

بی نام
خزر انلاین . وابستگی شما به جریان خاص مشخص است من هرروز سایت شمارا دنبال میکنم وباتجربه ای که از شهرداری دارم بعضادر مصاحبه های اعضای شورا انتقاد میکنم که دیروز درخصوص مصاحبه عاقل منش درانتقاداز رئیس جمهور داشتند مطلبی گذاشتم البته درخصوص سخنرانی رئیس جمهور همه شمالی ها انتقاددارند ولی خود ایشان دارای چنین شخصیتی هستند که منتشر نکردید ایکاش به سمع ونظر خوانندگان سایت شما میرسید
دوشنبه، 19 آذر 13979:2:31
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای اجتماعي
تازه های اجتماعي
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
218189 1