کدخبر:
218321
تاریخ انتشار:
۲۶ آذر ۹۷
چاپ
چاپ
|
1 نظر
چاپ
دسته خبر
:

گزارش از جلسه سرنوشت ساز شورای شهر رشت | سرنوشت حکم شهرداری عبدالهی چه شد؟

به گزارش خزرآنلاین، شصت و هفتمین جلسه شورا در محل دائمی برگزاری جلسات شورای کلانشهر رشت با قرائت آیاتی چند از کلام الله مجید توسط قاری محترم قرآن حاج ساعد اصلانی و با غیبت عبدالهی و رمضانپور آغاز شد. علیپور که در اعتراض به روند دریافت مطالبات پاکبانان زحمت کش شهرداری رشت با لباس پاکبانی در محل منشی جلسه قرار گرفته بود، فرازی از وصیت نامه شهید والا مقام علی محمدی را بازخوانی کرد.

در ادامه رئیس شورای شهر رشت ضمن تبریک ولادت با سعادت امام حسن عسکری، از نمایشگاهی که در هفته پژوهش به همت پارک علم و فناوری و شهرداری برگزار شده است به نیکی یاد کرد. وی به بحث ترافیک و حمل و نقل پرداخت و اذعان داشت: با افزایش اتوبوس ها توانستیم نواقص را تا حدودی جبران کنیم اما این امر نیازمند تلاش های بیشتر است.

وی ادامه داد: سال گذشته توانستیم مرکز کنترل ترافیک را افتتاح کنیم اما به جهت تعداد کم دوربین های نظارتی این امر ناقص مانده است. علوی افزود: در سال گذشته مصوبه ای داشتیم که ابتر مانده است و آنهم نوسازی ناوگان حمل و نقل در زمینه تاکسی های شهر رشت بوده است که در این راستا نیازمند کمک مسئولان کشوری هستیم.

رییس شورای شهر رشت تصریح کرد: شب یلدا در پیش است و ویژه برنامه ای برای کودکان بی سرپرست با زعامت آقای عاقل منش در پیش داریم که امیدواریم به بهترین نحو برگزار شود. از طرفی زمستان هم در پیش است و سال گذشته تذکراتی در زمینه خدمات دادیم اما با تمام پیگیری ها شهر با مشکل روبه رو شد که امیدوارم امسال با اینگونه مشکلات روبه رو نشویم. موضوع ساماندهی سگهای ولگرد هم به دست مردم شهر در حال انجام است که از مسئولان شهرداری می خواهم به جد این موضوع را پیگیر باشند.

علوی با اشاره به رعایت شفافیت در تصمیمات درون شورایی گفت: حضور و غیبت اعضای شورا و فایل مذاکرات علنی در اختیار مردم قرار خواهد گرفت تا بتوانیم به خوبی وظیفه ی شورایی خود را انجام دهیم.

در ادامه حاجی پور به عنوان ناطق اول وقت خود را به علیپور و جذب داد.

علیپور به عنوان ناطق اول گفت: با لباس پاکبانی به شورا آمده ام تا بگویم که فراموش نکرده ام از کجا و با کمک چه کسانی در اینجا حضور دارم. هیچ وقت به دنبال پول و ارتباطات ویژه نبوده ام و فقط به دنبال کمک به پاکبانان و همکاران خود هستم. آیا در این شب یلدا که پاکبانان حقوق نگرفته اند شما می توانید به راحتی شب یلدای خودتان را بگذرانید؟ ما به دنبال همدلی هستیم اما هیچ کدام از ما این را عملی نکردیم و این همدلی در شورا دیده نمی شود. پروژه های عمرانی به تعطیلی رسیده و ما باید نگران اوضاع شهر باشیم.

جذب به عنوان ناطق دوم سخنان خود را با حمایت از کارگران اغاز کرد و به تشریح فیش حقوقی یک کارگر پرداخت. وی از عدم تطابق لیست پرداختی های شرکت های طرف قرارداد با شهرداری صحبت کرد و گفت: حقوقی که به شهرداری اعلام می شود دو میلیون و دویست تومان است ولی لیستی که به تامین اجتماعی می دهند یک میلیون و ششصد هزار تومان است و مبلغی که کارگر دریافت می کند یک میلیون و صد هزار تومان است. این اتفاقی است که در شهرداری در حال جریان است و کارگر در زمانی که می خواهد بازنشست شود کم ترین حقوق را دریافت می کند. لیستی به شهرداری می آید و ناظرین آنرا نمی بینند، کسی که 20 ساعت کار کرده 120 ساعت حقوق می گیرد و یا در این لیست مواردی تحت عنوان سایر دیده می شود که به هیچ وجه در قرارداد شهرداری نیامده است. انتظار دارم که با هزینه شهرداری یک حسابرس بگیریم و موضوعات را بررسی کنیم و از هر کسی که متخلف بوده است طرح دعوا در مجامع قضایی کنیم.

در ادامه فاطمه شیرزاد ضمن شیرزاد ضمن عرض تسلیت سالروز وفات حضرت معصومه، گفت: در خصوص جمع آوری سگ های ولگرد مکاتبات جدی بین کمیسیون بهداشت و ریاست شورا و از ریاست شورا با سازمان پسماند داشتیم و در حال حاضر هم به نتیجه نرسیده است که یکی از علت های آن مشخص نشدن زمین مساعد برای این امر است.

وی ادامه داد: از آقای جذب به جهت پرداختن به موضوع کارگران تشکر می کنم و می گویم که کمیسیون بهداشت به جد پیگیر وضعیت این پرسنل عزیز است. ما خواستار اهدای یک کارت هدیه در شب یلدا برای این عزیزان هستم. شیرزاد در پایان از آقای دکتر ذاکری که ویزیت رایگان پرسنل شهرداری را شنبه ها در دستور کار خودشان قرار دارند و به آن عمل می کنند تشکر کرد.

در ادامه رضا رسولی ضمن ابراز خسته نباشید به پژوهشگران کشور خواستار نگرش علمی و عقلایی تر در شهرداری رشت شد. وی بیان داشت: خوشحالم که سازمان حل و نقل و بار مسافر ما در جایگاه خوبی قرار دارد و امروز توانست در حضور وزیر کشور مورد تقدیر قرار بگیرد. با این حال ما باید به این زمینه بیشتر بپردازیم و شرایط را برای شهروندان بهتر کنیم.

رسولی افزود: هجوم مسافربران غیر قانونی در شهر رشت برای تاکسی داران مشکلات عدیده ای ایجاد کرده است که با توجه به کمبود نیروی انسانی در راهنمایی و رانندگی برای شهر رشت طرحی را ارائه کردیم که رانندگان تاکسی به عنوان تاکسی یار یا همان همیار پلیس کمک حال نیروی محترم انتظامی باشند.

عاقل منش به عنوان آخرین ناطق امروز جلسه هم ایام را تبریک و وفات حضرت فاطمه معصومه را تسلیت گفت. وی افزود: ۹۳ روز مانده به پایان سال امیدوارم بتوانیم با تلاش های مضاعف دوستان در کمیسیون ها و شهردار به بهترین شکل به پایان برسانیم. عاقل منش ادامه داد: شب یلدا را می توان حتی بدون آجیل و فقط با خوردن چای در کنار هم باشیم و از فضای مجازی دور بوده و شعر خوانی کنیم و دل ها را بهم نزدیک کنیم.

وی ادامه داد: ماموریتی با عنوان پیگیری مشاغل آلاینده و مزاحم به بنده سپرده شده است که با پیگیری ها با این موضوع مواجه شدیم که مدیر مربوطه از بی اطلاعی و عدم ابلاغ رسمی صحبت می کرد. در اسناد بالا دستی ۲۱ شغل مشخص شده است و با ساماندهی آنها مزایایی مثل بهبود محیط زیست در سطح شهر ، کاهش ترافیک و درآمد زایی برای شهرداری به شهر رشت خواهد رسید.

در ادامه شورا وارد دستور جلسه شد و طرح با یک فوریت کمک مالی به به یک فرد حقیقی با مبلغ ۲ میلیون تومان تصویب شد. همچنین طرح نامگذاری ۳ خیابان شهر رشت توسط عاقل منش قرائت و تصویب شد. متن لایحه ی تفکیک قرار داد های نیرو های سد معبر وپاکبانان از یکدیگر با قید این موضوع که شهرداری در امسال و سال آینده افزایش نیرو نداشته باشد، به تصویب رسید.

در ادامه گل زار رئیس سازمان سرمایه گذاری وارد صحن شورا شد. علوی گفت: بنده به عنوان نماینده شورا در سازمان سرمایه گذاری حضور دارم و در آخرین اقدام این سازمان پاکت مناقصه ی تبدیل زباله به انرژی با یک شرکت کننده بازگشایی شد اما بنده از این موضوع نگران هستم که قرارداد این پروژه هم به مثال قرارداد تسویه ی شیرابه شود و به نتیجه ی مطلوب نرسیم. همچنین پارسا مدیر سازمان حمل و نقل و مسافر وارد صحن شورا شد و از حضور خود در تهران گزارش ارائه کرد. هفته ی آینده جلسه به صورت عادی می باشد.
گزارش از جلسه سرنوشت ساز شورای شهر رشت | سرنوشت حکم شهرداری عبدالهی چه شد؟
#شورای شهر رشت #شهرداری رشت


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
نظرات خوانندگان
بی نام
در قانون، انسان وقتی مجرم است که حقوق دیگران را نقض کند. در اخلاقیات، او وقتی مقصر است که تنها به انجام این عمل فکر کند. #امانوئل_کانت
چهارشنبه، 28 آذر 139718:17:28
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای سیاست
تازه های سیاست
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
218321 1