کدخبر:
218345
تاریخ انتشار:
۲۸ آذر ۹۷
چاپ
چاپ
|
4 نظر
چاپ
دسته خبر
:

پسر نشد، داماد کنار برود!

رحمانی فضلی پیام روحانی را درک کند | پسر و برادرزن‌های وزیر کشور در پست‌های وزارتی!

خزر: فارغ از پسر وزیر کشور، برادرزن‌های رحمانی فضلی در وزارتخانه‌ای که او مسئولیتش را عهده‌دار بود، منصوب شدند. رحمانی فضلی منکر این انتصاب‌ها نمی‌شود و چندی پیش گفته بود: ‌«برادر همسر من استاد دانشگاه مشهد است و در آنجا تدریس می‌کند.»

به گزارش خزرآنلاین به نقل از آرمان، شاید برخی بگویند که انتصاب کامبیز مهدی‌زاده در جایگاه داماد رئیس‌جمهور به عنوان معاون وزیر صمت و رئیس سازمان زمین شناسی کشور از ابتدا اشتباه بوده است، اما همین که او بر بقا در این جایگاه اصرار نکرد و یک روز پس از انتصاب استعفانامه خود را تقدیم رحمانی وزیر صمت کرد، ارزش بالایی دارد.

بدون شک رئیس‌جمهور هم در تصمیم دامادش برای انصراف نقش مهمی داشت و این حرکت برای همیشه در ذهن مردم باقی می‌ماند. به اذعان وزیر صمت کامبیز مهدی‌زاده تمام شایستگی‌های جلوس بر کرسی ریاست سازمان زمین شناسی را داشت، اما برای جلوگیری از شائبه استفاده از رانت پدر همسرش یعنی دکتر روحانی حاضر به پذیرش این جایگاه نشد.

استعفای کامبیز مهدی‌زاده پیام واضحی داشت و آن هم اینکه در دولت روحانی منصوب کردن قوم و خویش معنایی ندارد و تنها به کاهش اعتماد جامعه به دولت می‌انجامد. به نظر می‌رسد لازم باشد دیگر اعضای دولت رفتار رئیس‌جمهور و داماد او را الگوی رفتاری خود قرار دهند و از اقوام و نزدیکانشان که به‌واسطه نزدیکی با آنها بر کرسی‌هایی تکیه زده‌اند خواسته شود این کرسی‌ها را خالی و اجازه دهند شایستگان دیگر بر این کرسی‌ها جلوس کنند.

رحمانی فضلی پیام روحانی را درک کند

از جمله مسئولانی که باید رفتار رئیس‌جمهور را در دستور کار قرار دهد وزیر کشور است. همگان آگاه هستند که چندی قبل پسر او به عنوان مشاور وزیر اقتصاد معرفی شد. بر خلاف آقای روحانی سعی در پنهان کردن این انتصاب داشتند به نحوی که در سایت وزارت اقتصاد نام او در ابتدا هادی رحمانی ثبت شد و پس از اطلاع همگان از این انتصاب نام کامل او درج شد. شاید وزیر کشور این ادعا را داشته باشد که وزیر اقتصاد به دلیل توانایی پسرش او را مشاور خود کرده و فرهاد دژپسند گفته که «اینکه هادی رحمانی فضلی پسر وزیر کشور است، کاملا درست است، اما علت انتخاب او به عنوان مشاور جوان، نسبتش با رحمانی فضلی نیست؛ بلکه آشنایی شخص خودم از توانمندی‌های ایشان است، زیرا او از دوره کارشناسی، یکی از دانشجویان خوبم بوده و به همین دلیل وقتی در مقطع فوق لیسانس در دانشگاه شهید بهشتی مشغول به تحصیل شد، وی را به عنوان کمک استاد انتخاب کردم که در امور آموزشی و تحصیلی به بنده کمک می‌کرد.» اما وزیر صمت بیش از این به توانمندی‌های داماد روحانی اشاره کرده است و این تعاریف سبب اصرار او برای جلوس بر کرسی معاون وزیر صمت نشد.

پسر نشد، داماد کنار برود!

فارغ از پسر وزیر کشور، برادرزن‌های رحمانی فضلی در وزارتخانه‌ای که او مسئولیتش را عهده‌دار بود، منصوب شدند. رحمانی فضلی منکر این انتصاب‌ها نمی‌شود و چندی پیش گفته بود: ‌«برادر همسر من استاد دانشگاه مشهد است و در آنجا تدریس می‌کند، به دلیل اینکه رشته تحصیلی وی برق و الکترونیک است برای اینکه یک نفر مطمئن جهت نظارت بر روند انتخابات الکترونیکی داشته باشم از ایشان خواهش کردم که کنترل‌های لازم را بر این سیستم داشته باشد. دیگر برادر همسر من در مشهد و شهرهای دیگر شهردار بوده است و آقای خندان‌دل ایشان را مامور کرده تا کمک کنند. استخدامی در کار نیست و اینها سال‌هاست که استخدام هستند.» بنابراین می‌توان اذعان داشت بعد از پدیده «دامادسالاری»، نوبت به نهضت «برادرزن‌سالاری» رسید. خلیل راحتی قوچانی مشاور وزیر کشور در امور شهرداری‌ها و پروژه‌های عمرانی و سعید راحتی قوچانی مشاور وزیر در زمینه توسعه دولت الکترونیک و فناوری اطلاعات مشغول کار شدند. نکته شگفت‌آور اینکه خلیل راحتی قوچانی برادر همسر رحمانی فضلی که به عنوان مشاور فعالیت می‌کرده، چندی پیش از سوی دادگاه تجدید نظر تهران شعبه ۹ محکوم به ۵ماه حبس شد.
رحمانی فضلی پیام روحانی را درک کند | پسر و برادرزن‌های وزیر کشور در پست‌های وزارتی!
#وزیر کشور #داماد رییس جمهور #ژن خوب #کامبیز مهدی زاده


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
نظرات خوانندگان
بی نام
دستور امیرالمومنین(ع) به کارگزار حکومتی که اطرافیانش مرتکب تخلف شدند او را با شلاق کیفر کن، اموالش را بگیر، خوارش کن، او را به عنوان خیانتکار معرفی کن و طوق بدنامی به گردنش بیاویز با انقلاب تا ظهور...
پنجشنبه، 29 آذر 139717:19:1
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

بی نام
چطور تربیت شدگان حدادعادل می توانند سمت بگیرند اما بقیه که میگیرند داد طیف حداد عادل بلند میشه که مشاغل قومی شده . تفاوت را احساس میکنید . من کردم خوب کردم توکردی بد کردی ؟
يکشنبه، 2 دي 139714:8:37
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

محسن
بر و بچه های بالا حقشان است که اقوام نزدیک خود را مشغول بکار کنند خب اینها که همیشه در این سمت نیستند الان بایستی نهایت استفاده را ببرند ، دولت هیچ گونه تعهد برای اشتغال سایر تحصیل کرده ها ندارند این روزها هر کسی که دست و بالش پر باشد و بتواند هزینه ای را تقبل نماید در جذب خانواده موثر است ، یکی از افراد موثق تعریف می کرد فردی بنام آقای مهرجو که امام جماعت پست استان را بعهده دارد با ارتباط با مسئولین شرکت پست و استان در کوتاهترین زمان ممکن دو فرزند و باجناق خود را در پست رشت مشغول بکار نموده است .؟! آیا همه این هنر را دارند ؟
چهارشنبه، 28 آذر 139723:56:31
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

بی نام
برو مرکز حکومت استانداری ببین فرزندان چه کسانی استخدام شده اند البته بون اخذ مجوز ازدستگاههای متولی .
دوشنبه، 3 دي 13970:36:55
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای سیاست
تازه های سیاست
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
218345 1