کدخبر:
218363
تاریخ انتشار:
۲۹ آذر ۹۷
چاپ
چاپ
|
3 نظر
چاپ
دسته خبر
:

شورای شهر رشت در مسیر انحلال؟!

خزر: شورای شهر رشت یک ماه فرصت دارد تا شهردار جدید رشت را انتخاب کند. این بار دیگر خبری از تمدید حکم سرپرست شهرداری نخواهد بود و اگر شورا نتواند در مدت زمان تعیین شده 30 روزه شهردار جدید رشت را انتخاب کند، انحلال شورا به هیچ عنوان دور از ذهن نخواهد بود.

به گزارش خزرآنلاین، شورای شهر رشت یک ماه فرصت دارد تا شهردار جدید رشت را انتخاب کند. این بار دیگر خبری از تمدید حکم سرپرست شهرداری نخواهد بود و اگر شورا نتواند در مدت زمان تعیین شده 30 روزه شهردار جدید رشت را انتخاب کند، انحلال شورا به هیچ عنوان دور از ذهن نخواهد بود. 

در نگاه اول به نظر می رسد خطر انحلال چندان هم شورای شهر رشت را تهدید نمی کند چرا که یک ماه زمان کمی برای انتخاب شهردار نخواهد بود و بی تردید شورانشینان برای از دست ندادن جایگاه خود لابی های مرسوم را در کمترین زمان ممکن به نتیجه خواهند رساند. با این حال همه چیز به همین سادگی هم نیست چرا که گفته می شود 5 هوادار عبدالهی و خود او در نظر دارند به رای عدم احراز صلاحیت اعتراض کنند که بررسی این اعتراض حداقل 10 روز زمان خواهد برد که در نتیجه شورا پس از قطعی شدن عدم احراز صلاحیت عبدالهی 20 روز فرصت برای انتخاب شهردار بعدی خواهد داشت که با کسر تعطیلات رسمی این مدت به حدود 15 روز تقلیل خواهد یافت.

از سوی دیگر اکثریت 6 نفره هوادار عبدالهی اصرار دارد که همچنان دست برتر را در انتخاب شهردار بعدی رشت داشته باشد. این اتحاد 6 نفره بسیار شکننده خواهد بود چرا که برای رمضانپور و  2 یار همیشگی او رای دادن به حجت جذب بعنوان چهره ای اصولگرا بسیار هزینه بر خواهد بود و از طرفی حتی تصور اینکه رمضانپور با سبقه سیاسی و مدیریتی 40 ساله اش به علیپور برای تصدی بر شهرداری رشت رای دهد هم مشکل است. پس عملا احتمال اینکه اکثریت 6 نفره بخواهد شهردار بعدی را از درون خود انتخاب کند، بسیار ضعیف خواهد بود. از سوی دیگر عدم حمایت 3 عضو اصلاح طلب شورا از جذب و علیپور برای تصدی بر شهرداری رشت می تواند منجر به از هم پاشیدن این ائتلاف شود.

با این تفاسیر شهردار بعدی رشت فردی خواهد بود که مورد قبول هر 2 گروه باشد و بتواند مثلا 3 رای از بین گروه 6 نفره هواداران عبدالهی و 3 رای از بین گروه 5 نفره مخالفان عبدالهی کسب کند. تصور می کنید در فرصت 15 روزه شورای شهر رشت می تواند چنین فردی را پیدا کند؟!
شورای شهر رشت در مسیر انحلال؟!
#شورای شهر رشت #انتخاب شهردار رشت


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
نظرات خوانندگان
بی نام
این شهردار هم داستانی شدا
يکشنبه، 2 دي 13970:37:8
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

باقری خطیبانی
سلام خزر عزیزایا اضولگرایان شورا به اقای رسایی رای خواهند داد؟؟؟
جمعه، 30 آذر 139713:21:31
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

بی نام
اگر شورا منحل گردد بنفع شهرداری است وتنها استانداری است که به عنوان قائم مقام درشهرداری حرف اول واخر را خواهد زد وشهر ارام میگیرد از بذل وبخشش شورا انشاالله بزودی ان روز را ببینیم بخصوص حوزه مالی شهرداری جانی تازه خواهد گرفت
جمعه، 30 آذر 139717:4:0
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای سیاست
تازه های سیاست
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
218363 1