کدخبر:
218531
تاریخ انتشار:
۱۱ دی ۹۷
چاپ
چاپ
|
3 نظر
چاپ
دسته خبر
:

ثابت قدم؛ ناجی شهرداری رشت در روزهای سخت!/جذب همچنان گزینه موردنظر ائتلاف اکثریت برای تصدی بر شهرداری رشت!

خزر: ائتلاف 6 نفره شورا حالا باید بین انتخاب شهردار از درون خود و یا انحلال کل شورا یکی را انتخاب کند. برای آن ها انتخاب شهردار همچون راه رفتن بر لبه تیغ است. 6تایی ها می دانند با ابلاغ شرایط جدید احراز شهرداران، انتخاب جذب به عنوان شهردار بعدی و ایستادگی بر پای عهد و پیمان درونی می تواند کل موجودیت شورا را به خطر بیندازد. اگرچه می توان حدس زد که شاید یکی دو نفر از این ائتلاف چندان هم بدشان نیاید که شورا منحل شود اما یادمان باشد بعضی از اعضای این ائتلاف، آن هایی هستند که برای باقی ماندن در اذهان عمومی، تن به ذلتی افول گرایانه داده اند و در حال حاضر کرسی عضویت در شورای شهر رشت تنها منصبی است که دارند و برای حفظ آن حاضر به انجام هر کاری هستند.

به گزارش خزرآنلاین، شورای شهر رشت در یک قدمی انحلال قرار دارد. آن قدری هم به انحلال نزدیک است که جای هیچ ریسکی را برای شورانشینان باقی نمی گذارد. آن هایی که می خواهند عمر شورای پنجم به 4 سال برسد، می دانند قدم بعدی را باید محکم و قرص بردارند چرا که در پروسه انتخاب و عدم احراز صلاحیت عبدالهی به اندازه کافی زمان را از دست داده اند. 

ائتلاف 6 نفره شورا حالا باید بین انتخاب شهردار از درون خود و یا انحلال کل شورا یکی را انتخاب کند. برای آن ها انتخاب شهردار همچون راه رفتن بر لبه تیغ است. 6تایی ها می دانند با ابلاغ شرایط جدید احراز شهرداران، انتخاب جذب به عنوان شهردار بعدی و ایستادگی بر پای عهد و پیمان درونی می تواند کل موجودیت شورا را به خطر بیندازد. اگرچه می توان حدس زد که شاید یکی دو نفر از این ائتلاف چندان هم بدشان نیاید که شورا منحل شود اما یادمان باشد بعضی از اعضای این ائتلاف، آن هایی هستند که برای باقی ماندن در اذهان عمومی، تن به ذلتی افول گرایانه داده اند و در حال حاضر کرسی عضویت در شورای شهر رشت تنها منصبی است که دارند و برای حفظ آن حاضر به انجام هر کاری هستند.

جلسه دیروز شورا با معرفی گزینه هایی همراه بود که بر طبق شرایط جدید ابلاغ شده، می توانند به عنوان شهردار بعدی انتخاب شوند. نتایج اما محدود بود. ثابت قدم، جماعتی، شوقی و ساغری! باقری چناری و نوربخش هم که قبلا انصراف خود را اعلام کرده بودند. رسایی هم که این بار نامش اصلا در بین گزینه ها نبود.

معاون عمرانی منطقه آزاد انزلی، سابقه سال ها تصدی بر فنی ترین و مهمترین مناصب استانداری گیلان را در کارنامه دارد. رحیم شوقی، برادر فرهاد شوقی عضو سابق شورای شهر رشت است که مدتی نامش به عنوان گزینه احتمالی جایگزینی خاوری بر راس راه و شهرسازی گیلان در رسانه ها طرح شده بود. همین موضوع نشان از وزن بالای سیاسی و اجتماعی او دارد. با این همه شورایی که عبدالهی را به عنوان شهردار بر می گزیند، گویا اولویت های دیگری برای انتخاب شهردار دارد. شوقی شاید به واسطه ارتباطات برادر و دوستان مشترک با برخی اعضای شورا در بدنه استانداری و حتی منطقه آزاد، بتواند رای برخی اعضای شورا را کسب کند اما در جلب رای ائتلاف 6 نفره به سرکردگی احمد رمضانپور بی شک کار سختی را در پیش دارد.

ساغری اگرچه سابقه چند ده ساله مدیریتی و اجرایی دارد اما هنوز چند سالی با بازنشستگی فاصله دارد. اگر بنا به انتخاب بر اساس سوابق و تجربه باشد، ساغری باید انتخاب شورا باشد اما داوطلب کلاسیک تصدی بر شهرداری، بعید است حداقل آرای لازم را برای تصدی بر شهرداری داشته باشد. گفته می شود حامی اصلی او در شورا عاقل منش است. البته انتصاب اوسط مقدم به عنوان معاون عمرانی نشان داده که عاقل منش در انتخاب هایش تخصص و توانمندی را لحاظ می کند و همین موضوع می تواند نقطه قوتی برای ساغری باشد. چه بسا اگر ساغری به عنوان شهردار رشت انتخاب نشود که البته احتمال آن هم زیاد است، مدیرعاملی آب منطه ای گیلان پاداشی برای شایستگی هایش باشد.

رسول جماعتی، اگرچه گفته می شود گزینه مورد حمایت حامد عبدالهی است و رای اکثریت شورا را خواهد داشت، اما سابقه نشان داده به حمایت این ائتلاف 6 نفره هم نمی توان چندان دلخوش بود. بی شک گزینه این ائتلاف حجت جذب است و این افراد تا آخرین لحظه پای جذب خواهند ماند. طرح نام جماعتی، بعید است چیزی بیشتر از یک بازی رسانه ای و دستاویزی برای انحراف افکار عمومی باشد.

محمدعلی ثابت قدم را باید محتمل ترین گزینه این روزها دانست. حتی طرح نامش هم مخالفانش را به چالش می کشد. با این حال نشان داده در بدترین شرایط هم می تواند راهی به سمت شهرداری رشت پیدا کند. ثابت قدم را باید گزینه جدی تصدی بر شهرداری رشت در چنین شرایطی دانست. رقبای شهردار دو دوره رشت با ابلاغ شرایط جدید احراز صلاحیت شهرداران، محدود شده اند و ثابت قدم به شهرداری نزدیک تر. آیا ثابت قدم باز هم ناجی شهرداری در روزهای سخت خواهد بود؟!
ثابت قدم؛ ناجی شهرداری رشت در روزهای سخت!/جذب همچنان گزینه موردنظر ائتلاف اکثریت برای تصدی بر شهرداری رشت!
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
نظرات خوانندگان
بی نام
خنده اورو جوک نیست که رئیس شورا درروزهای پایانی انتخاب شهردار که مدت ان درحال اتمام است از وزارت کشور درمکاتبه باشد که برای انتخاب شهردار برایشان نظریه ارشادی ارائه کنند باوجودیکه همه عضو دارای مدرک حداقل لیسانس ودکترا را دارند ویا توهم زده انداز کسانی دعوت کرده اند که هنوز پرونده قضای شان در محاکم قضایی باز است وبهمین خاطر محکوم به زندان شده اند.. شهروندان محترم روزی گیلان را ازنظر استعداد وانتخاب بهترینها میدانستند چه شده است چند سالی به این مرض مبتلا شده ایم نمیتوانیم برای خود شورای اصلح انتخاب وحداقل یک شهردار 4 ساله داشته باشیم
چهارشنبه، 12 دي 13978:35:58
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

بی نام
واقعا مسخره است خود شورا ثابت قدم را عزل کرده و حالا دوباره می خواهد او را بیاورد
پنجشنبه، 13 دي 139711:16:35
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

بی نام
شهردار شدن تابت قدم شانس و لیاقت میخواد که ما نداریم
دوشنبه، 17 دي 139721:3:56
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای سیاست
تازه های سیاست
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
218531 1