کدخبر:
218559
تاریخ انتشار:
۱۳ دی ۹۷
چاپ
چاپ
|
1 نظر
چاپ
دسته خبر
:

یک سوال از حجت جذب؛ پیام عدم احراز صلاحیت عبدالهی برایتان واضح نبود؟!

خزر: هر چه که بود جذب اصولگرا هم نوا با اصلاح طلبان به عبدالهی رای داد. برای مردی که روزگاری با اعتماد جوانان ارزشی و اصولگرا، قدم به صحن شورا گذاشت، این همنوایی می توانست بهای گرافی در پی داشته باشد. با این حال حضور عبدالهی در جمع خانواده معظم شهدا می توانست برای جذب به عنوان راه فراری برای رهایی از زیر بار فشار افکار عمومی باشد.

به گزارش خزرآنلاین، حجت جذب را می توان یکی از پروپا قرص ترین حامیان عبدالهی دانست. وی از نخستین افرادی بود که علیرغم داشتن برچسب اصولگرایی به حمایت از عبدالهی پرداخت. جذب که به عنوان گزینه مورد حمایت اصولگرایان و جوانان ارزشی به شورا راه یافته بود تا پیش از طرح نام عبدالهی به عنوان گزینه تصدی بر شهرداری رشت، همواره رویکردی اصولگرایانه داشت. حضور در مناطق پایین شهر و آگاهی از مشکلات مردم یکی از اصولی بود که توانست جذب اصولگرا را از لیست علی البدل شورای چهارم به یکی از اعضای اصلی شورای ارتقا ببخشد.

حمایت جذب از عبدالهی اما حداقل برای رسانه های اصولگرا بسیار عجیب بود. همنوایی این عضو اصولگرای شورای شهر رشت با سه اصلاح طلب شورانشین، از جذب چهره ای پیچیده تر از آن چه تصور می شد به نمایش گذاشته بود. عضو اصواگرای شورای شهر رشت در حمایت از گزینه مورد حمایت اصلاح طلبان، حسابی مصمم بود. آن قدری که مشخص نبودن ریشه این حمایت سبب شد تا حتی شایعاتی حول این حمایت عجیب و غریب و البته پروپا قرص شکل بگیرد.

هر چه که بود جذب اصولگرا هم نوا با اصلاح طلبان به عبدالهی رای داد. برای مردی که روزگاری با اعتماد جوانان ارزشی و اصولگرا، قدم به صحن شورا گذاشت، این هم نوایی می توانست بهای گرافی در پی داشته باشد. با این حال حضور عبدالهی در جمع خانواده معظم شهدا می توانست برای جذب به عنوان راه فراری برای رهایی از زیر بار فشار افکار عمومی باشد.

با عدم احراز صلاحیت عبدالهی برای تصدی بر شهرداری رشت اما داستان متفاوت شد. نهادهای مسئول بنا به دلایلی به این نتیجه رسیدند که نمی توانند صلاحیت عبدالهی را برای تصدی بر شهرداری رشت احراز کنند و شبکه باران هم خبر این عدم احراز صلاحیت را بر روی آنتن برد. اگرچه اصلاح طلبانی همچون رمضانپور، زاهد و حاجی پور با چالش های مربوط به صلاحیت غریبه نیستند اما برای اصولگرایانی همچون جذب ادامه همراهی با این گروه که از سه اصلاح طلب و یک عضو احراز صلاحیت نشده تشکیل شده است، می تواند چرخشی محسوس از اصولگرایی به اصلاحات محسوب گردد!

 
یک سوال از حجت جذب؛ پیام عدم احراز صلاحیت عبدالهی برایتان واضح نبود؟!
#حجت جذب #شورای شهر رشت


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
نظرات خوانندگان
شهروند
اگر حمایت جذب از اصلاحطلب ها برای خزر آنلاین بسیار عجیب هست حال که یک اصولگرا مانند جذب توانسته حمایت اصلاحطلبان شورا جذب کند اتفاقا باید مورد خرسندی باشد از طرفی باندی دوره قبلی قدرت را در اختیار داشت چه گلی بر سر این شهر زد که اینبار با طرح نام افرادی چون ثابت قدم بزنند ثالثا همیشه شعار رسانه ها این بوده که مدیریت شهری بهتر است حذبی اداره نشود خب اتفاقات این روز ها بهترین نمونه از فرا حزبی عمل کردن اعضای شوراست فارغ از هر نتیجه
پنجشنبه، 13 دي 139713:29:29
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای سیاست
تازه های سیاست
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
218559 1