کدخبر:
218611
تاریخ انتشار:
۱۷ دی ۹۷
چاپ
چاپ
|
1 نظر
چاپ
دسته خبر
:

ارائه برنامه ها توسط نامزدهای تصدی بر شهرداری رشت + جزئیات

خزر: هفتاد و یکم جلسه شورای شهر رشت با قرائت قرآن و سرود ملی در عمارت میرزا خلیل رفیع برگزار شد.

به گزارش خزرآنلاین، رئیس شورای اسلامی شهر رشت ظهر امروز در جلسه هفتاد و یکم این شورا در سالن ساختمان میرزا خلیل رفیع با تسلیت به مناسبت سالگرد حادثه تلخ سانچی اظهار کرد: به بازماندگان شهدای سانچی یک‌بار دیگر تسلیت عرض می‌کنم و امیدوارم پس‌ازاین شاهد بروز چنین حوادث تلخی در هیچ کجای دنیا نباشیم.

رضا رسولی با قدردانی از کارکنان شهرداری رشت و متولیان بابت انجام برنامه‌های روز رشت افزود: شورا و شهرداری رشت با دستان خالی نسبت به اجرای این برنامه‌ها اقدام کرد و این برنامه‌ها با استقبال خوبی از سوی شهروندان مواجه شد.

یکی از بستگان بیژن شعبانی پاکبان متوفی شهرداری رشت نیز با اشاره به اینکه  برخی از معابر فاقد روشنایی لازم بوده و این موضوع موجب بروز حوادث تلخی برای پاکبانان می‌شود اظهار کرد: امیدوارم این آخرین حادثه‌ای باشد که برای پاکبانان شهرداری رشت به وقوع پیوسته است.

وی با تأکید بر اینکه گذراندن زندگی با حقوق یک‌میلیون و 200 هزار تومان در شرایط اقتصادی حاکم بر جامعه بسیار سخت است افزود: امیدواریم شرایط به‌گونه‌ای پیش برود که مستمری مرحوم بیژن شعبانی در اسرع وقت برقرارشده و از این بابت دغدغه خانواده این مرحوم برطرف شود.

صادق عموزاده خواستار نظارت بیشتر اعضای شورای شهر به فعالیت شرکت‌های پیمانکاری طرف قرارداد با شهرداری رشت در حوزه پاکبانانی شد و تصریح کرد: چنین شرکت‌هایی موظف هستند که کارگران خود را تحت پوشش بیمه عمر و حمایتی قرار داده و در غیر این صورت انجام هر اقدامی پس از وقوع حوادث این‌چنینی برای پاکبانان همانند نوشداروی پس از مرگ سهراب است که اهمیتی ندارد.

عضو شورای اسلامی شهر رشت نیز در این جلسه با تأکید بر انتخاب شهردار رشت به‌دوراز منافع خاص اظهار کرد: شهردار رشت باید با توجه به آئین‌نامه جدید اعلام‌شده توسط وزارت کشور انتخاب‌شده و در غیر این صورت بازهم شاهد فرصت سوزی‌ها خواهیم بود.

وی با بیان اینکه اصرار و پافشاری‌هایی بیهوده به صلاح شهر و شهروندان نیست افزود: حدود پنج ماه است که شهر رشت بدون شهردار اداره می‌شود و امیدوارم از ادعاهای بیهوده کاسته و به‌صورت عملی وارد میدان بشویم.

 فاطمه شیرزاد به تشکیل کارگروهی به‌منظور حمایت بیشتر از پاکبانان رشت اشاره کرد و گفت: امیدوارم با تأکیدات انجام‌شده در جلسات کمیسیون بهداشت و محیط‌زیست شورای شهر به سازمان پسماند شهرداری رشت به‌عنوان متولی این حوزه شاهد رفع مشکلات پاکبانان رشت باشیم.

عضو شورای شهر رشت با اشاره به اینکه فقدان روشنایی مناسب در خیابان‌ها و معابر عمومی ازجمله دغدغه‌های پاکبانان است بیان کرد: در این زمینه با جمشید طالبی مدیرعامل شرکت برق صحبت‌هایی انجام‌شده است.

عضو دیگر شورای رشت نیز در این جلسه با اشاره به  اینکه روند انتخاب شهردار رشت شفاف نیست اظهار کرد: سال‌ها است منفعت‌طلبی در انتخاب شهردار حاکم بوده و در این دوره از عمر شورای شهر  به اوج خود رسیده است.

بهراد ذاکری با بیان اینکه جلسه انتخاب شهردار رشت نمایشی است گفت: به‌عنوان عضو شورای شهر رشت بابت چنین نمایش‌هایی از شهروندان عذرخواهی کرده و صحن جلسه را ترک و در زمان رأی‌گیری به جلسه بازمی‌گردم.

محمدحسن علیپور یکی دیگر از اعضای شورای رشت در جلسه امروز با اشاره به اینکه در جریان انتخاب حامد عبداللهی به‌عنوان شهردار رشت تهمت‌های فراوانی به بنده زدند اظهار کرد: این افراد را به خدا واگذار کرده و تهمت‌های اخلاقی به بنده نمی‌چسبد.

ارائه برنامه ها توسط نامزدهای تصدی بر شهرداری رشت

عیسی چیتی که در سابقه کاری خود رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل شرکت بهره برداری از شبکه های آبیاری و زهکشی گیلان را در کارنامه دارد به عنوان نامزد تصدی شهرداری رشت برنامه های خود را ارائه کرد.  شهردار خوب شهرداری باشد که ارتباط خوبی با جامعه هدفش داشته باشد و با تعاملات خود اعتماد عمومی را جلب کند و در سایه این تعاملات سیب توسعه شهری شود.

وی گفت:  آن چیزی که شهر رشت لازم دارد، بازسازی و نوسازی بافتهای فرسوده، احیای دو روخانه و ازادسازی فضاهای انهار، احداث قطار شهری،  احیای تالاب عینک و بهره برداری پارک ۴۵۰ هزار هکتاری و پیگیری در مورد اجرای کارخانه کمپوست و زباله سوز است. باید در امور شهری از مردم استفاده کنیم. ساخت و سازها بیش از۶۰ درصد کاهش یافته است و در ۸۰ درصد از صدور پروانه ها تخلف صورت میگیرد که باید ساماندهی و جدیت در این امر نشان دهیم. اعتباراتی که به رشت داده میشود به اندازه کلانشهر نیست.

چیتی با بیان اینکه نوبخت از سرمایه های بزرگ استان است گفت: باید از ظرفیت ایشان به نحو احسن استفاده کرد. بنده نمی‌گویم که اگر بیایم شق القمر خواهم کرد. اصلا این طور نیست اما باید با مردم و بین مردم و برای مردم کار کنیم تا مشکلات را برطرف کنیم.

رضا ساغری دیگر کاندیدا تصدی شهرداری رشت که برای دومین بار طی چند وقت اخیر در صحنه شورا حاضر شده است در این جلسه گفت: امروز خودم خواستم بار دیگر برنامه ارائه کنم. برای پذیرایی از میهمانان داخلی و خارجی شهر خلاق خوراک رشت می توانیم دهکده ای بومی و در عین حال مدرن برای اینکار ایجاد کنیم.

ساغری با بیان اینکه توسعه شهر رشت باید بر محور رودخانه ها باشد، گفت: رودخانه گوهر رود حدود ۳۰ کیلومتر حاشیه قابل استفاده دارد که با ساماندهی این حاشیه سبب درامد زایی توسعه شهر خواهیم شد.

وی با بیان اینکه ۷ میلیون گردشگر در سال به رشت می ایند افزود: باید سایت های گردشگری داشته باشبم تا پذیرای این گردشگران باشد و تفریحگاههای مناسب برای انها فراهم کنیم.

علیقلی زاده با بیان اینکه بنده متولد ۱۳۴۴ هستم  اگر به عنوان شهردار انتخاب شوم به شما قول خواهم داد که شهرداری رشت را طوری بسازم که شانه به شانه شهرداری تهران باشد. یک شهردار باید از مباحث مالی آگاهی داشته باشد اما متاسفانه تفریغ بودجه انجام نشده است و مدارک در این باره ناقص است. : باید سیما منظر را در شهر انجام دهیم و در شهر رشت سرزنده هستند. تئاتر خیابانی از کارهای زیبا است که به بخش خصوصی واگذار کنیم، کافه کتاب، ،سینما، موسیقی دیگر اقدامات فرهنگی برای شهر رشت است.

اسماعیل حاجی پور، عضو شورای شهر رشت از این کاندیدا پرسید در کارنامه شما شاهد هستیم مدت خدمت شما در جایگاههای مختلف کم بوده است. علت این امر چه چیزی است؟

رمضانپور دیگر عضو شورای شهر رشت گفت  میزان علاقمندی شما به رشت مشخص شده اگر مسئولیتی در وزرات خانه در مدت تصدی شما در شهرداری رشت پیشنهاد شود باز هم شهرداری رشت را انتخاب خواهید کرد؟

علیپور دیگر عضو شورای شهر رشت با بیان اینکه افکار شورا را باید توسط شهردار پالایش شود، گفت: شهردار رشت باید نظر خود را در انتصابات شفاف اعلام کند.

حسین علیقلی‌ زاده در پاسخ به سوالات گفت: بنده غیر بومی هستم و از اعضای شورا می‌خواهم که افرادی را معرفی کنند که دارای شایستگی باشند.

وی افزود: نیروها را اعضای شورا معرفی کنند اما انتخاب آخر بر اساس شایستگی توسط شهردار صورت می‌گیرد.
ارائه برنامه ها توسط نامزدهای تصدی بر شهرداری رشت + جزئیات
#شورای شهر رشت #انتخاب شهردار


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
نظرات خوانندگان
محمود
اولویت در پرداخت حقوق کارکنان توسط حجت جذب ... به گواه آمار و سخنرانیهایی که شهرداران قبل و بعضی از اعضای محترم شوراها داشتند حدود 60 درصد از کارکنان شهرداری عملاً بیکار هستند و این اولویت پرداخت، خود گواه تمام رنج ها و دردهاست وامصیبتا بیچاره رشت مغموم و مظلومم که جولانگاه افرادی منفعت طلب گردیده حجت جذب هیچگاه مدیر بازرگانی دخانیات نبوده و ایشان نهایتاً سرپرستی چند کارپرداز را داشته شهردار کلانشهر = کارپرداز دخانیات شرم بر شما با این انتخاب شرم بر ما با انتخاب کودکانه مان در زمان انتخابات شورا وامصیبتا وامصیبتا وامصیبتا
سه شنبه، 18 دي 139711:32:24
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای سیاست
تازه های سیاست
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
218611 1