کدخبر:
218699
تاریخ انتشار:
۲۳ دی ۹۷
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:

جلسه برنامه ریزی و بررسی برگزاری فصل دوم تئاتر خیابانی دائم

خزر: جلسه برنامه ریزی و بررسی برگزاری فصل دوم تئاتر خیابانی دائم با حضور امیرحسین علوی ریاست شورای اسلامی شهر رشت، محمد حسن عاقل منش رییس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر رشت، علیرضا حسنی رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت در سالن جلسات شورای اسلامی مورخ 20 دی ماه برگزار شد.

به گزارش خزرآنلاین، جلسه برنامه ریزی و بررسی برگزاری فصل دوم تئاتر خیابانی دائم با حضور امیرحسین علوی ریاست شورای اسلامی شهر رشت، محمد حسن عاقل منش رییس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر رشت، علیرضا حسنی رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت در سالن جلسات شورای اسلامی مورخ 20 دی ماه برگزار شد.

 در ابتدای جلسه محمد حسن عاقل منش رییس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر رشت با اشاره به برگزاری تئاتر خیابانی دائم در رشت، گفت: با پیگیری های مجموعه سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت یک اتفاق خوب در شهر رشت رقم خورد که سامان خلیلیان، مدیر کانون تئاتر خیابانی کشور از آن به عنوان یک نمونه برای سایر استان ها جهت الگو گیری یاد کرد.

وی با مثبت خواندن حضور همه جانبه هنرمندان در اجرای پروژه تئاتر خیابانی دائم، برخی از نقایص فصل اول این پروژه را برشمرد و بر لزوم رفع کاستی ها و ارائه کارهای با کیفیت و در خور مردم فهیم شهر رشت در فصل دوم آن تأکید ورزید.

رییس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر رشت با شاره به داوری سه چهره شاخص تئاتر کشور در جشن پایان فصل اول تئاتر خیابانی دائم و بیانیه سامان خلیلیان در اختتامیه این برنامه، گفت: در بیانیه سامان خلیلیان بر دو نکته تأکید شد. نکته اول لزوم آموزش بیشتر به هنرمندان تئاتر رشت و نکته دوم برگزاری استانی تئاترهای خیابانی بود که امیدواریم با توجه و عمل به موارد ذکر شده ارتقاء فعالیت های تئاتر را شاهد باشیم.

محمد حسن عاقل منش با بیان اینکه چهار گروه منتخب جشن پایان فصل اول تئاتر خیابانی دائم رشت به صورت تشویقی چهار هفته متوالی اجرای مجدد خواهند داشت و پس از آن ها نیز سه منتخب جشنواره فجر امسال به اجرا می پردازند، افزود: در طی این مدت می بایست برنامه ریزی های مناسب به منظور آغاز فصل دوم تئاتر خیابانی دائم، پرداخت مطالبات باقیمانده هنرمندان و بهبود کیفیت آثار در فصل دوم صورت پذیرد.

رییس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر رشت بر لزوم ایجاد دبیرخانه دائمی روز رشت و بهره گیری از توان تمام سمن ها و نهادها و همچنین ایده پردازی در این زمینه تأکید کرد و گفت: باید روز رشت را همگانی کنیم و به واسطه روز رشت توانمندی ها و پتانسیل های فراوان موجود در نهادها و دستگاه ها را شناسایی و در گرامی داشت روز رشت در سال های آتی نسبت به ارائه آن ها اهتمام ورزیم.

علیرضا حسنی، رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت در این جلسه با اشاره به سخنان سامان خلیلیان که تئاتر خیابانی دائم رشت را الگویی در این زمینه در کشور خواند، اشاره نمود و گفت: مدیر کانون تئاتر خیابانی کشور در اختتامیه جشن پایان فصل تئاتر خیابانی دائم بر ارتقاء کیفیت آثار و آموزش بیشتر تأکید ورزید. در همین راستا سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت جلسات آسیب شناسی با عوامل اجرایی فصل اول تئاتر خیابانی دائم برگزار نمود تا بابازنگری ها و اصلاح رویه ها، ارتقاء کیفیت تئاتر ها در فصل دوم را رقم بزند.

وی با اشاره به دغدغه سازمان در زمینه پرداخت حق الزحمه هنرمندان که به عنوان یک اهرم انگیزشی عمل می کند، گفت: خواست ما این است که با حمایت مالی و با تعریف سازو کار مناسب برای پرداخت ها، ضمانت های لازم برای پرداخت به گروه ها را دریافت کنیم تا با رفع این دغدغه بتوانیم فصل دوم تئاتر خیابانی دائم را بهتر از پیش آغاز کنیم.

امیر حسین علوی، رییس شورای اسلامی شهر رشت پس از استماع سخنان حاضرین از تلاش مجموعه شهرداری رشت جهت برگزاری تئاتر خیابانی دائم تقدیر و تشکر کرد و گفت: توجه به مباحث فرهنگی و فعالیت های سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت در ذیل هدایت شورا در این دوره رنگ وبویی متفاوت یافت.

وی با اشاره به پیشینه هنر و تئاتر در استان و درخشش هنرمندان گیلانی در سطح ملی گفت: این موضوع نشان دهنده پتانسیل بالای این استان در این زمینه است.
رییس شورای اسلامی شهر رشت توجه به محتوای آثار را بسیار مهم عنوان کرد و گفت: باید بیش از پیش نسبت به محتوای آثار دقت نظر وجود داشته باشد و در تئاترها به موضوعاتی چون فرهنگ شهروندی و فرهنگ عمومی اجتماعی با هدف تأثیرگذاری بر روی نقاطی که نیاز به اثر مثبت دارند، پرداخته شود.

امیر حسین علوی جذب اسپانسر را موضوعی اجتناب ناپذیر عنوان کرد و بر یافتن مدل و شیوه ای مناسب برای جذب اسپانسر در این امر تأکید ورزید.

وی با بیان اینکه نسبت به برگزاری مسابقات فصلی استانی به منظور شرکت و رقابت گروه های تئاتری از سراسر استان برنامه ریزی و اهتمام صورت گیرد، افزود: با برگزاری چنین جشنواره هایی، امکان هم افزایی و انتقال تجربیات بین گروه های تئاتر فراهم می شود و این امر منتج به بالا رفتن ظرفیت تئاتر استان می گردد و با تبادل تجربیات بر غنای هنری و فرهنگی ما نیز افزوده می شود.

امیرحسین علوی به شرایط مالی شهرداری و ضعف ها و مشکلات موجود در این حوزه اشاره کرد و گفت: وظیفه همه ما در مجموعه شهرداری این است که در هزینه ها صرفه جویی کنیم و از طرفی چون نگاه درآمد زایی در حوزه فرهنگ وجود ندارد، می بایست با پویا ساختن سازمان ها، از همه ظرفیت ها برای کسب درآمد استفاده شود.

وی در پایان بر لزوم بهره گیری از خلاقیت و نوآوری در همه حوزه ها در جهت افزایش درآمدها و کاهش هزینه ها تأکید ورزید و گفت: شورای اسلامی شهر رشت نیز هر جا که لازم باشد از فعالیت های فرهنگی حمایت خواهد کرد.
جلسه برنامه ریزی و بررسی برگزاری فصل دوم تئاتر خیابانی دائم
#جلسه برنامه ریزی و بررسی برگزاری فصل دوم تئاتر خیابانی دائم # تئاتر خیابانی دائم #حسنی #رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای علمی فرهنگی
تازه های علمی فرهنگی
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
218699 1