کدخبر:
218791
تاریخ انتشار:
۲۹ دی ۹۷
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:

برگزاری دومین گردهمایی پرورش دهنگان دام سبک استان

به گزارش خزرآنلاین، دومین گردهمایی پرورش دهنگان دام سبک استان در تاریخ ۹۷/۱۰/۲۵روز یکشنه در سالن اجتماعات مرکز آموزش جهاد کشاورزی گیلان با حضور ۱۳۰ نفر از پرورش دهندگان دام سبک، سرمایه گذاران بخش دام سبک و مسئولین دام سبک مرکز اصلاح نژاد دام کشور و اساتید دانشگاه تهران و مسئولین جهادکشاورزی استان گیلان برگزار گردید.

اهداف برگزاری این گردهمایی

تبیین ساستهای مرکر اصلاح نژاد و بهبود تولیدات دامی کشور و معاونت بهبود تولیدات دامی در بخش دام سبک
اجرای پروژه های اصلاح نژادی و تولید نژادهای ترکیبی گوسفند و بز بومی با نژادهای پرتولید
پرسش و پاسخ پرورش دهنگان با مسئولین مربوطه

ابتدا دکتر گلشنی مدیر امور دام استان ضمن عرض خیر مقدم گزارشی را در خصوص وضعیت دام استان و تولیدات دامی و جایگاه کشوری آن ارائه نمودند، سپس آقای دکتر اصکافی کارشناس مرکز اصلاح نژاد و بهبود تولیدات دامی کشور برنامه ها و سایستهای مرکز اصلاح نژاد دام کشور در خصوص دام سبک بیان نموده و خواستار توسعه پرورش دام سبک به صورت نیمه بسته و بسته و خروج دام از مرتع شدند. آقای مهندس فریدون طالبی مسئول دام سبک استان گیلان در خصوص وضعیت پرورشی و پروژه های در دست اجرای اصلاح نژادی دام سبک استان و برنامه ها و سیاستهای معاونت بهبود تولیدات دامی استان مطالبی را بیان نمودند.

در ادامه آقای دکتر مرادی استاد دانشگاه تهران و از متخصصین اصلاح نژاد دام کشور مطالبی را در خصوص روند اصلاح نژاد دام سبک در کشور و چگونگی تولید نژادهای ترکیبی با نژادهای پرتولید خارجی و نحوه پرورش دام سبک پرتولید ارئه نموده همچنین بیان کردند که با توجه به افزایش جمعیت و اجرای سیاست خروج دام از مرتع و کاهش تعداد دام سبک، یکی از راههای برون رفت و افزایش گوشت قرمز و شیر بز و اقتصادی نمودن پرورش دام سبک می بایست سیستم های پرورش مزرعه ای توسعه یافته و از نژادهای پرتولید استفاده نمود.

همچنین ۲ تن از دامداران موفق در زمینه تولید ترکیب ژنتیکی گوسفند بومی با رومانف و بزبومی با نژاد سانن گزارشی را از ترکیب گله و وضعیت تولید ات خودر را ارائه نمودند

در نهایت گردهمایی با ارائه پرسش پرورش دهنگان و پاسخ مسئولین و کارشناسان ساعت ۱۳ به پایان رسید.
برگزاری دومین گردهمایی پرورش دهنگان دام سبک استان
#برگزاری دومین گردهمایی پرورش دهنگان دام سبک استان # گردهمایی پرورش دهنگان دام سبک استان


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای اجتماعي
تازه های اجتماعي
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
218791 1