کدخبر:
218851
تاریخ انتشار:
۱ بهمن ۹۷
چاپ
چاپ
|
2 نظر
چاپ
دسته خبر
:

هفتاد و سومین جلسه علنی شورای شهر رشت مطرح شد:

کاهش ۳۰ درصدی بودجه شهرداری رشت در سال 98/ ممکن است ساختمان شهرداری توسط بانک شهر توقیف شود

به گزارش خزرآنلاین، هفتاد و سومین جلسه شورای اسلامی کلانشهر رشت با قرابت قرآن توسط قاری محترم قرآن حاج ساعد اصلانی در امارت میرزا خلیل آغاز شد.

محمدحسن علیپور بعنوان منشی جلسه فرازی از وصیت نامه شهید والا مقام مهدی نهی قناد را وصیت کرد.

امیرحسین علوی ریاست شورای شهر رشت ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام شهادت حضرت زهرا (س) گفت: 29 دی ماه مصادف است با گرامیداشت روزه غزه و نوید پیروزی مقاومت بر غده سرطانی را داد. طرح سه شنبه های بدون خودرو مدتی است به صورت غیر رسمی در شهر رشت آغاز شده که هفته گذشته به صورت رسمی با محوریت استفاده از ناوگان عمومی کلید خورده است. طرح سه شنبه های بدون خودرو توسط افرادی بیکار به نقد گذاشته شده است.

علوی افزود: مدتی بود طرح ایستگاه های اتوبوس نیز محور صحبت ها شده بود. پیگیر شدم ببینم نزدیک ترین ایستگاه اتوبوس به خانه بنده کجاست، اما با مکانی رو به رو شدم که هیچ رنگ و بویی از ایستگاه نداشت.  امیدواری هرچه زودتر این مشکل حل شود. فردا (سه شنبه) صبح راس ساعت 08:00 از پیاده راه مسیری را دوچرخه سواری خواهیم کرد و منتظر حضور یکایک دوستان هستم.

رسولی بعنوان ناطق اول جلسه گفت: بزرگترین مواردی که در سالهای اخیر با آن روبرو شدیم حسابهای غیر شفاف و میزان بدهی که هرگز مشخص نشد و توجه بیشتر به منابع غیر فعال و یا دیده نشده در شهرداری می باشد.

رضا رسولی در ادامه گفت: کارگروهی متشکل از خبرگان پیرامون این موضوعات تشکیل شد. و ماحصل آن یک گزارش و طرحی بود که در 3 ماده تقدیم کمسیون شد و مورد بررسی قرار گرفت، این طرح تحت عنوان اصلاح نظام حسابداری و ارتقا تامین مالی شهرداری می باشد. هیچ شهرداری نتوانسته بگوید ما چقدر بدهکار هستیم و یا چقدر طلبکار این طرح در جهت بروز رسانی و آگاهی کامل از این قبیل اطلاعات به ما کمک خواهد کرد.

رسولی با بیان اینکه پهلوان مصطفی رضازاده برای کمک به ماشینی که حادثه دیده بود جان خود را از دست داد اظهار داشت: این اخلاق پهلوانی تا پایان عمر گوهر بارش همراه او بود. پیشنهاد می کنم میدانی را که از سمت پیربازار به رشت می آید را به نام این پهلوان نام گذاری کنیم.

بهراد ذاکری دیگر عضو شورای شهر رشت گفت: اگر در جایی مشکل و مسئله ای وجود دارد راه حل آن حذف نیست و اگر در پیاده راه مشکلی وجود دارد نباید آن را حذف کند. وی در مورد بنر بدون آرمی که در پیاده راه نصب شده اشاره کرد و گفت: متاسفانه ارشاد نصب این بنر را برعهده نگرفت و به گردن شهرداری انداخت.

ذاکری با اشاره به اینکه زمین های نسق باید ساماندهی شود افزود: خانه هایی ساخته می شود ۴ یا ۵ طبقه بدون هیچ نظارت و استحکام بنایی که بعضی از موارد این ساختمان ها به کمیسیون ماده صد ارجاع داده می شوند اما استحکام بنا در این کمیسیون هم خالی از مشکل نیست. باید از این موسیقی حمایت کرد زیرا از دل مردم بر می اید و همچنان تئاتر خیابانی را نیز مورد حمایت قرار دهیم.

وی بر ضرورت استحکام بنا در شهر رشت تاکید کرد گفت: باید حساسیت بیشتری به وجود بیاید متاسفانه ساخت و سازهایی که صورت می‌گیرد، اصولی نیست و متاسفانه براساس معذوریتهایی که در رشت وجود دارد این اقدام همچنان در رشت انجام می‌شود و برای خریدار اتفاقات بدی رقم می‌خورد.

ذاکری با اشاره به انحلال خدمات موتوری رشت اشاره کرد و افزود: سازمان خدمات موتوری را باید احیا کرد و اگر این اتفاق نمی‍‌افتد باید حوزه نظارتی به وجود آید تا از مشکلات ناشی در این مورد جلوگیری شود.

بهار مست و هیات همراه وارد صحن شورا شدند.

شورا  وارد دستور جلسه شد. طرح کمک ۵میلیونی به پاکبان سانحه دیده با قید دو فوریت تصویب شد. یک فوریت طرح پرداخت دیه شهدای آتشنشانی که در ۲۰ سال پیش دچار حادثه شده بودند تصویب شد.

علی بهارمست سرپرست شهرداری رشت جهت ارائه بودجه سال ۹۸ پشت تریبون شورا قرار گرفت.

وی با بیان این که در سال ۹۴ بودجه شهرداری ۳۰۰ میلیارد بسته شده بود ولی در سال ۹۵ با یک رقم غیر واقعی ۸۰۰ میلیاردی بسته شد، گفت: در سال ۹۶ با توجه به تحقق ۳۷ % بودجه و در سال ۹۵ مبلغ ۹۰۰ میلیارد نوشته شد و در سال بعد ۹۹۲ میلیارد نوشته شد که هیچ وقت محقق نشد.

بهارمست با تاکید بر اینکه با نوشتن یک بودجه منطقی که بتوانیم آن را محقق کنیم، گفت: انبوهی از بدهی هایی که از نوشتن غیر واقعی بودجه نشات گرفته را حل کنیم. باید با یک شیب ملایم این قطار از ریل خارج شده را به ریل برگردانیم و نمی شود به یک باره بودجه را واقعی کرد. پیشنهاد امسال ما ۶۸۵ میلیارد می باشد.

وی در لایحه پیشنهادی بودجه اعلام داشت ۴۶ درصد جاری و ۵۴ درصد آن عمرانی می باشد.

 
کاهش ۳۰ درصدی بودجه شهرداری رشت در سال 98/ ممکن است ساختمان شهرداری توسط بانک شهر توقیف شود
#جلسه شورای شهر رشت #هفتاد و سومین جلسه علنی شورای شهر رشت


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
نظرات خوانندگان
باقری خطیبانی
علی جان تو دیگر چرا نگو دیگر یعنی ما شورا چهارم بودجه غیرواقغی بستیم داداش علی پس خرج انتخابات را از کجا باید میاوردیم رضا جون به دنبال شفاف سازی بودحه ست رضاجون نکنه بگیر بگیر شده شما فریاد میکنی دزد رابگیرید داداش فعلا فکر نکنم کسی به انایی باشند که نبام پزوهش به حیب زده اند باشند
دوشنبه، 1 بهمن 139722:55:46
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

بی نام
اقای بهارمست به به وچه چه امثال مدیران به مثل شما باعث افزایش بودجه غیر واقعی وسبب بدهی های کلان شهرداری شده است مگر در این چند سال اخیر که بودجه غیر واقعی پیشنهاد وتصویب گردید همان مدیران درراس حوزه مالی نیستند وشما با همان مدیران کار نمیکنید وفرض بر اینکه شهرداری نا اگاه بخواهد بودجه غیر واقعی تنظیم کند چه کسی بایستی جلو دارش باشد مگر نبایستی مدیران شهرداری وشورا سد راهش قرار گیرد با بدهیهای کلان شهرداری که خود اذعان داشته اید تا چند سال پیمانکاران بایستی منتظر وصول مطالبطشان باشند شاید هم عمری برایشان وفا نکند تا مادامیکه مدیرا ن سطوح بالا شما چاپلوسی پیشه خود نموده وخیانت میکنند وراه غلط را به شورا که اطلاعات مالی درستی ندارند پیشنهاد میدهند همان است وبس .وشهرداری بایستی دور تسلسل بدور خود بگردد
سه شنبه، 2 بهمن 13978:23:10
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای سیاست
تازه های سیاست
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
218851 1